ویژگی های برتر اندروید 13: 15 مورد از بهترین افزوده های جدید

ما قبلاً به بررسی تمام عملکردها و ویژگی‌های اصلی اندروید 13 پرداخته‌ایم که باید درباره آن‌ها بدانید، اما از آنجایی که همه افزودنی‌ها به یک اندازه ایجاد نمی‌شوند، در اینجا تعدادی از بهترین ویژگی‌های جدید به‌روزرسانی سیستم‌عامل را آورده‌ایم.

در مقایسه با به‌روزرسانی غول‌پیکر اندروید 12 سال گذشته، اندروید 13 بسیار ساده‌تر است. این تغییرات برای بهبود Material You و تمام قسمت‌های بازسازی‌شده و بازسازی‌شده بهترین سیستم‌عامل موبایل در اطراف طراحی شده‌اند. بیش از 50 ترفند و عملکرد جدید برای کاربر در سال جاری اضافه شده است، اما ما آن را به 15 مورد از موارد دلخواه خود کاهش داده ایم. ویژگی های برتر اندروید 13 به شرح زیر است:

ویدئو – 15 ویژگی برتر اندروید 13!

برای ویدیوهای بیشتر در 9to5Google در YouTube مشترک شوید

تنظیم دقیق حالت لرزش

اکنون می‌توانید تقریباً تمام جنبه‌های منوی لرزش را در Android 13 به لطف بخش صداها و لرزش پیشرفته جدید تنظیم کنید. گوگل نوارهای کنترلی را برای «تماس‌ها»، «اعلان‌ها و هشدارها» و «هپتیک‌های تعاملی» اضافه کرده است.

برای اولین بار – خارج از Gboard – در Pixel می توانید قدرت بازخورد لرزش را برای هر نوع اعلان به صورت دستی تنظیم کنید. نوار خطی به روشی مشابه با کنترل صدا کار می کند. پیوستن به این ضامن جدید مفیدی است که به تلفن شما اجازه می‌دهد قبل از شروع آهنگ زنگ به لرزه درآید، مشروط بر اینکه فوراً تماسی دریافت نکنید. با این حال، برای این کار باید صدا را در دستگاه خود فعال کنید.

قابلیت اضافه شده برای غیرفعال کردن لرزش های آلارم از این منو بسیار مفید است. بعلاوه کلید کاملاً جدیدی برای فعال کردن لرزش رسانه تعاملی وجود دارد. تعداد کمی از برنامه‌ها در این مرحله از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند، اما لمسی در کنار بلندگوها برای «اومف» بیشتر هنگام مصرف رسانه استفاده می‌شود.

افزایش “رنگ پایه” در بخش تصاویر پس زمینه و سبک

Material You هنوز در قلب اندروید 13 قرار دارد و Google «رنگ‌های پایه» را که برای برجسته کردن دستگاه‌ها در دسترس است، با 16 رنگ که شامل هفت رنگ ساده و 9 رنگ پاستلی دو رنگ جالب برای انتخاب است، گسترش داده است. اگر می‌خواهید کمی کنترل بیشتر روی تم رنگی پویا داشته باشید، اما ترجیح می‌دهید رنگ‌های کمتری را به جای چهار پیش تنظیم معمولی انتخاب کنید، عالی است.

رابط کاربری جدید راه‌اندازی بدون قفل اثر انگشت در سری Pixel 6

سری پیکسل 6 شکایات متعددی را در رابطه با اسکنر اثر انگشت زیر نمایشگر دریافت کرده است، و اگرچه ممکن است تصادفی باشد، اندروید 13 روند ثبت نام رقم را تنظیم کرده است. هنگام تنظیم یا افزودن اثر انگشت جدید، انیمیشن راهنمای دقیق‌تری نشان داده می‌شود که به شما کمک می‌کند انگشتانتان را به‌طور کامل ثبت کنید. ما هنوز کاملاً مطمئن نیستیم که آیا این به معنای اسکن های قابل اعتمادتر است یا خیر، اما مطمئناً بسیار بهتر از روش انتزاعی مورد استفاده در اندروید 12 است.

انتخابگر عکس کاملاً جدید

معرفی یک انتخابگر عکس جدید در اندروید 13 یک ویژگی برتر است زیرا چگونه از داده های روی دستگاه شما محافظت می کند. مطمئناً جذابیت بصری بهتری نسبت به پنل پاپ آپ قدیمی اما کاربردی دارد، زیرا انتخابگر جدید فقط به برنامه ها اجازه می دهد به عکس هایی که شما اجازه می دهید دسترسی داشته باشند. این برای حفظ حریم خصوصی عالی است، اما جنبه بصری در اینجا نیز بسیار بهبود یافته است. هنگام افزودن یک تصویر در داخل یک برنامه، انتخابگر جدید با یک صفحه پایین متصل به داخل اسلاید می‌شود. تصاویر دسته بندی می شوند و بنابراین یافتن/انتخاب آنها نیز آسان تر است.

در اواخر امسال، Google یک منوی ترکیبی کاملاً جدید «امنیت و حریم خصوصی» را اضافه می‌کند که در IO 2022 به تفصیل شرح داده شد. در زیر منوها و بخش های متعدد

یکی از برجسته‌ترین جنبه‌ها این است که دارای نشانگرهای وضعیت ایمنی با کد رنگی است و درخواست‌هایی برای حذف برنامه‌هایی که ناامن یا بالقوه مضر تلقی می‌شوند، دارد. این ممکن است به کسانی کمک کند که لزوماً در نشت داده ها به خوبی آشنا نیستند یا اگر حساب آنها در معرض خطر قرار گرفته باشد. افزودن یک لایه حفاظتی اضافی به تجربه تلفن همراه شما.

کاشی های QS جدید

اندروید 13 دو کاشی تنظیمات سریع فوق العاده مفید اضافه می کند که به شما امکان می دهد به حالت اختصاصی یک دست دسترسی داشته باشید و آن را فعال کنید و یک کدخوان QR بسیار مورد نیاز را اضافه کنید. دومی توسط Google Lens پشتیبانی می‌شود و با هر کد QR کار می‌کند. قبلاً باید Google Lens را راه‌اندازی کنید و سپس اسکن کنید، اما این در هر بخش از Android کار می‌کند و در زمان و تلاش صرفه‌جویی می‌کند.

امکان فعال و غیرفعال کردن حالت یک دست بدون فرو رفتن در منوی تنظیمات، یکی دیگر از صرفه جویی های زمان عالی است که برای بسیاری از افراد بسیار مفید خواهد بود. این بدان معنی است که می توانید حالت Reachability را در هر زمانی که به آن نیاز دارید از هر کجای سیستم دستگاه خود که هستید خاموش کنید.

میانبرهای پانل اعلان Power and Settings در دسترس تر

ویژگی های برتر اندروید 13

تغییر دکمه‌های دسترسی برای میانبرهای روشن/خاموش و تنظیمات در پانل تنظیمات سریع به موقعیتی که دسترسی آسان‌تر به پایین سمت چپ وجود دارد، قابل اغراق نیست. این به ویژه در یک صفحه نمایش بزرگ مفید است.

برای کمک به دسترسی، ویژگی‌های Android 13 منوی پاور و دکمه‌های دسترسی میانبر تنظیمات به سمت راست پایین پانل تنظیمات سریع منتقل شده‌اند. این بدان معنی است که برای دسترسی به دو قسمت مهم نیازی به کشش ندارید و این مزیت تمیز کردن پنل اعلان اصلی را نیز دارد.

پخش کننده رسانه بهبود یافته

یک بازطراحی بزرگ برای پخش کننده رسانه اندروید 13 رخ داده است. این قسمتی از اندروید است که گوگل نمی تواند به تنظیم و تغییر آن ادامه دهد، اما آخرین تغییرات نه تنها مفید هستند، بلکه از نظر بصری نیز جذاب هستند.

اگر بخواهیم ویژگی برتر اضافه شده در اندروید 13 را انتخاب کنیم، طراحی مجدد پخش کننده رسانه محتمل ترین گزینه خواهد بود. تغییرات Google در پخش کننده رسانه نه تنها با تم و نماد نگاری Material You منسجم تر است، بلکه عملکردی را دوباره اضافه می کند که آن را حتی مفیدتر می کند.

دکمه‌های پخش/مکث استاندارد اکنون در سمت راست پخش‌کننده کوچک قرار گرفته‌اند، در حالی که کنترل‌های پرش و برگشت اکنون در دو طرف نوار پیشرفت پخش مجدداً معرفی شده قرار دارند. این یک جلوه جالب “squiggle” برای هر پیشرفت پخش دارد.

همانطور که هد پخش حرکت می کند، نوار پخش از یک خط مستقیم به یک خط خمیده تبدیل می شود، بنابراین تعیین میزان بازی یا تکمیل آن آسان تر می شود. دکمه‌های برنامه متنی مانند shuffle و زمان پرش نیز بسته به آنچه که به آن گوش می‌دهید یا تماشا می‌کنید ظاهر می‌شوند. در یک حرکت برگشتی دیگر، تم پخش‌کننده آلبوم هنری نیز در Android 13 بازگشته است. صرف نظر از محتوا – از جمله ویدیوها – هنر آلبوم با رنگ‌هایی که از روی جلد، تصویر کوچک یا ویدیو انتخاب شده است، پخش‌کننده کوچک را در بر می‌گیرد.

کنترل زبان هر برنامه

ویژگی های برتر اندروید 13

یکی دیگر از ویژگی های برتر اندروید 13، امکان تنظیم زبان برنامه بر اساس برنامه به برنامه بدون تنظیم زبان یا زبان پیش فرض کل سیستم است. ممکن است در حال یادگیری یک زبان باشید یا به چندین گویش صحبت کنید، که این گزینه خوبی است. تا زمانی که برنامه‌ها از زبان‌ها/زبان‌های اضافی پشتیبانی می‌کنند، می‌توانید به تنظیمات > برنامه‌ها > زبان بروید و متن محلی مورد نظر خود را تغییر دهید. از آنجایی که می‌توانید این را بر اساس برنامه به برنامه تنظیم کنید، به این معنی است که روی هیچ تغییر دیگری که در جای دیگری ایجاد کرده‌اید تأثیری نخواهد داشت.

امکان توقف موقت فعالیت برنامه در صورت عدم استفاده

از بین بردن یا متوقف کردن برنامه‌های سرکش زمانی که باتری شما کم می‌شود یا در پس‌زمینه کار می‌کنند، چیزی است که ما فکر می‌کنیم مطمئناً یکی از ویژگی‌های برتر اضافه‌شده در Android 13 است. یک بخش جدید در پانل تنظیمات سریع کاملاً توسعه‌یافته نشان می‌دهد که چند برنامه در حال اجرا هستند. در پس زمینه.

با ضربه زدن، یک صفحه شناور کوچک ظاهر می شود که نشان می دهد چه برنامه هایی به طور فعال در حال اجرا هستند. اغلب این شامل برنامه‌هایی مانند Google Fit، Samsung Health، و برنامه‌هایی می‌شود که برای کارکرد نیاز به ردیابی یا منابع دستگاه دارند. با این حال، برخی از برنامه ها ممکن است بدون اطلاع شما در حال اجرا باشند. در صورت تمایل می توانید این موارد را متوقف کنید، که همان شیرجه رفتن به منوی تنظیمات و زدن دکمه “توقف اجباری” است.

Quick Tap شامل گزینه تغییر چراغ قوه است

در حالی که عملکرد Quick Tap به Pixel 5 یا جدیدتر محدود می شود، هنوز هم گزینه ای عالی برای خودکار کردن موارد خاص در تلفن هوشمند است. در حالی که با توجه به یک حرکت ضربه ای ساده از ویژگی های نسبتاً غنی برخوردار است، Quick Tap گزینه ای برای تغییر سریع چراغ قوه در پیکسل شما به دست آورده است. ما این را دوست داریم زیرا نه تنها مفید است، بلکه در زمان نیز صرفه جویی می کند زیرا برای فعال کردن فلاش LED در پشت تلفن خود نیازی به دسترسی به کاشی های QS یا باز کردن قفل دستگاه خود ندارید.

انیمیشن های پیشگویانه

اندروید 13 دارای یک انیمیشن تقریباً آزمایشی پیش‌بینی کننده جدید است که می‌توانید با رفتن به تنظیمات > سیستم > گزینه‌های برنامه‌نویس > انیمیشن‌های برگشتی پیش‌بینی‌کننده آن را فعال کنید. به زبان ساده، هنگام استفاده از ژست بازگشت از سمت راست یا چپ صفحه، اگر این عمل را نگه دارید، پیش نمایشی از صفحه نمایشی که پس از رها کردن باز می شود، دریافت خواهید کرد.

به طور موثر، شما دقیقاً متوجه خواهید شد که به کجا می روید. در حالی که مدیریت ژست عقب بسیار آسان است، با این کار مشخص می‌شود که چه صفحه‌ای برای نمایش تنظیم شده است. متأسفانه، هنوز برنامه های زیادی از این عملکرد پشتیبانی نمی کنند، اما یک گزینه عالی برای فعال کردن به روز رسانی های بعدی است.

اعلان مصرف باتری بالا در بخش تنظیمات

اگرچه این باید برجسته‌تر باشد، اما هنگام مشاهده منوی باتری، اعلان «مصرف باتری بالاتر» همچنان یکی از ویژگی‌های برتر Android 13 است. این به شما کمک می‌کند تا بهتر بفهمید چه برنامه‌هایی در سلول داخلی شما کاهش می‌یابند و می‌تواند بر طول عمر تأثیر بگذارد یا پایین‌تر را کاهش دهد. استفاده منظم روزانه

ضربه زدن روی این فرمان به سادگی نشان می دهد که هر برنامه ای بیشترین تخلیه سلول داخلی را دارد. پانل پاپ آپ همچنین به شما اطلاع می دهد که شما “ممکن است زودتر از” باتری معمولی تمام شود. هیچ گزینه ای برای توقف اجباری یا غیرفعال کردن این برنامه ها از این صفحه وجود ندارد، بنابراین باید به تنظیمات باتری عمیق تر بروید و توقف اجباری را انجام دهید.

انیمیشن های بهتر و روان تر

انیمیشن جدید باز کردن قفل با محو شدن در هنگام باز کردن یا باز کردن قفل Pixel، وقتی با تمام انیمیشن‌های بهبودیافته ترکیب می‌شود، واقعاً طراوت‌بخش است و باعث می‌شود اندروید 13 شبیه به آندروید 12 باشد. صفحه اصلی Pixel Launcher محو و بزرگنمایی می کند.

باز کردن بخش تنظیمات و منوهای فرعی مرتبط نیز با لغزش و محو شدن صفحه نمایش به صورت منسجم تر بهبود یافته است. کاهش انیمیشن افزایش یافته است، و نتیجه این است که علامت تجاری “کره ای” احساس نرمی است که نسخه تمیز اندروید گوگل با آن مترادف شده است.

کارت/پنجره های پاپ آپ فشرده در حالت افقی

ویژگی های برتر اندروید 13

یکی از مضحک‌ترین تغییرات در اندروید 12، پاپ‌آپ‌های تمام‌صفحه یا عریض‌تر بود که هنگام باز کردن، عرض نمایشگر شما را پر می‌کرد. این مشکل برای اعلان‌ها و پنل تنظیمات سریع با نسخه پایدار اندروید 12 حل شد، اما رفع پاپ‌آپ‌ها تا اندروید 13 طول کشید.

اگر حالت چرخش خودکار فعال است، هنگام گسترش پانل تنظیمات سریع یا دریافت اعلان‌های بازشو، کارت‌ها و پنجره‌ها اکنون در تراز مرکزی و کوچک‌تر هستند. این گزینه‌ها دیگر عرض تمام صفحه را نمی‌گیرند و مدیریت آن‌ها بسیار آسان‌تر است. ارتقای بصری نیز بسیار مورد استقبال قرار می گیرد.

ویژگی های برتر شما در اندروید 13 چیست؟

آیا آپدیت پایدار اندروید 13 را روی دستگاه خود نصب کرده اید؟ اگر دارید، آیا از آن لذت می برید و فکر می کنید برترین ویژگی های جدید اضافه شده در اندروید 13 چیست؟ در بخش نظرات زیر به ما اطلاع دهید.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: