اندروید 13 در نهایت ممکن است پشتیبانی Seamless Updates را مجبور کند

چند سالی است که به‌روزرسانی‌های یکپارچه در اندروید وجود دارد و به تلفن‌های هوشمند و تبلت‌ها اجازه می‌دهد به‌روزرسانی‌های جدید را در پس‌زمینه نصب کرده و آنها را در راه‌اندازی مجدد اعمال کنند. در حالی که روش به روز رسانی مزایایی برای ایمنی و راحتی دارد، برخی از سازندگان اندروید از اتخاذ آن خودداری کرده اند. اما با اندروید 13، به‌روزرسانی‌های بدون درز ممکن است سرانجام اجباری شود.

بزرگترین متخلف با اجتناب از به‌روزرسانی بدون درز، بدون شک سامسونگ بوده است. این شرکت به طور کامل این ویژگی را در هر دستگاهی که منتشر کرده است، از جمله پرچمداران اخیر مانند گلکسی S22 و تاشوهای جدید، نادیده گرفته است.

همانطور که توسط اسپربا این حال، ممکن است به زودی تغییر کند. در سند تعریف سازگاری اندروید (CDD) برای اندروید 13، گوگل اشاره می‌کند که «پیاده‌سازی‌های دستگاه باید از به‌روزرسانی‌های سیستم A/B پشتیبانی کنند». این نیازی به OEM ها برای استفاده از روش به روز رسانی ندارد، اما بیشتر اشاره شده است که مجوز GMS اکنون مستلزم آن است که A/B مجازی پشتیبانی شود. این از طریق آزمایش‌های جدید نشان داده می‌شود که «A/B مجازی را برای دستگاه‌های راه‌اندازی T اجباری می‌کنند».

اینها نشان می‌دهند که به‌روزرسانی‌های بدون درز برای دستگاه‌هایی که با Android 13 راه‌اندازی می‌شوند الزامی است، به استثنای یک استثنا برای دستگاه‌هایی که با نرم‌افزار فروشنده قدیمی‌تر ارسال می‌شوند.

اما این اولین باری نیست که شواهدی را می بینیم که نشان می دهد گوگل به روز رسانی بدون درز را یک الزام می کند. با اندروید 11، به نظر می رسید که گوگل به این ویژگی نیاز دارد، اما به عنوان یک الزام برای اکوسیستم عمل نکرد. اما با اندروید 13، این تغییرات برای اجباری کردن پشتیبانی مجازی A/B همچنان پس از ارسال سیستم عامل بر روی دستگاه‌ها وجود دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، مطمئناً به نظر می رسد که در نهایت امسال تغییر خواهد کرد.

احتمالاً در ماه‌های آینده، به‌عنوان اولین دستگاه‌هایی که اندروید 13 عرضه می‌شوند، متوجه این موضوع خواهیم شد. گلکسی اس 23 مخصوصاً باید ثابت شود که بهترین راه حل است.

اطلاعات بیشتر در اندروید:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: