Android 13 QPR1 Beta 1 برای تلفن‌های Pixel عرضه می‌شود

مانند سال گذشته، گوگل برنامه بتای اندروید 13 را با انتشار سه ماهه پلتفرم ادامه می‌دهد که از سپتامبر امسال با QPR1 شروع می‌شود.

پس از انتشار پایدار Android 13 به AOSP، ما همچنان به به روز رسانی پلتفرم با اصلاحات و بهبودهایی ادامه می دهیم که سپس در دستگاه های پشتیبانی شده ارائه می شود. این نسخه ها به صورت سه ماهه اتفاق می افتد انتشارات سه ماهه پلتفرم (QPRs)، که هم به AOSP و هم به دستگاه‌های Google Pixel به عنوان بخشی از تحویل داده می‌شوند افت ویژگی.

اندروید 13 QPR1 باید شاهد سه نسخه بتا با عرضه پایدار در ماه دسامبر باشد و “شامل دور بعدی اصلاحات مانند رفع اشکال و بهبود پایداری و عملکرد است.”

باید دید چه تعداد تغییرات روی کاربر وجود دارد، اما QPRها باید نسبتاً پایدار باشند زیرا به عنوان نسخه بتا شروع می شوند و نه پیش نمایش توسعه دهندگان (DP). در واقع، گوگل می‌گوید این ساخت‌ها برای استفاده عمومی مناسب هستند.

اگرچه این به‌روزرسانی‌ها شامل تغییرات API تأثیرگذار بر برنامه نمی‌شوند، ما تصاویری از آخرین نسخه‌های بتای QPR ارائه می‌کنیم تا بتوانید در صورت نیاز برنامه خود را با این نسخه‌ها آزمایش کنید.

اگر همچنان بخشی از برنامه بتا برای آزمایش Android 13 در اوایل سال جاری هستید، می‌توانید از google.com/android/beta بدون پاک کردن دستگاه، ثبت نام خود را لغو کنید. اگر هنوز نصب نکرده اید QPR1 بتا 1.

اگر قبلا آپدیت کرده اید، خروج از برنامه منجر به پاک کردن می شود و فرصت بعدی شما برای خروج بدون از دست دادن داده ها در ماه دسامبر پس از راه اندازی پایدار Android 13 QPR1 خواهد بود.


برنامه Android Beta Feedback بار دیگر در تلفن های Pixel برای ارسال مشکلات موجود است. می‌توانید از کشوی برنامه یا از طریق تنظیمات سریع به آن دسترسی داشته باشید تا باگ‌ها را در ردیاب شماره Google ثبت کنید، در حالی که انجمن بتای Android در Reddit است.

به مسائل زیر رسیدگی شده است:

مشکلات گزارش شده توسط توسعه دهنده

  • مشکلی برای برخی از دستگاه‌ها رفع شد که به اشتباه باعث می‌شد تماس اضطراری کاربر از صفحه قفل زمانی که دستگاه در جیب او بود شماره‌گیری شود. (شماره 233159557)

سایر مسائل حل شده

  • مشکلات مختلفی برای دستگاه‌های Pixel 6a که باز کردن قفل دستگاه یا راه‌اندازی قفل اثر انگشت را برای کاربران دشوار می‌کرد، رفع شد.
  • مشکلی که باعث از کار افتادن رابط کاربری سیستم در برخی موارد، مانند اشاره از لبه صفحه برای بازگشت به عقب می‌شد، برطرف شد.
  • رفع مشکلی که گاهی باعث می‌شد نماد 5G به جای نماد 5G UW نمایش داده شود، حتی زمانی که دستگاه آسیب‌دیده قبلاً با موفقیت به شبکه 5G UW متصل شده بود.

تصاویر سیستم Android 13 QPR1 Beta 1 برای Pixel 4a، Pixel 4a 5G، Pixel 5، Pixel 5a، Pixel 6، Pixel 6 Pro و Pixel 6a و همچنین در شبیه ساز اندروید در دسترس هستند. Pixel 4 و 4 XL پشتیبانی نمی‌شوند.

اکثر کاربران بتا 1 (T1B1.220819.006 و T1B1.220819.007 را در 6a) با وصله امنیتی سپتامبر از وب سایت برنامه بتای Android نصب می کنند. می‌توانید در ساعات آینده منتظر به‌روزرسانی OTA باشید. اگر به کمک نیاز دارید، راهنمای کامل ما در مورد نصب اندروید 13 در اینجا آمده است.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: