ویژگی‌های Android 13 QPR1 Beta 1: بهترین افزوده‌های جدید

گوگل با انتشار اندروید 13 QPR1 بتای 1 زودتر از حد انتظار همه را شگفت زده کرد، بنابراین در اینجا تمام ویژگی های برتری که باید بدانید آورده شده است.

شایان ذکر است که Android 13 QPR1 Beta 1 دقیقاً پر از ویژگی های جدید نیست، اما اصلاحات و تنظیم را ارائه می دهد. به هر حال، به‌روزرسانی پایدار اندروید 13 تنها چند هفته پیش برای گوشی‌های پیکسل ارائه شد. ما منتظر سه نسخه بتا با عرضه پایدار در ماه دسامبر هستیم، و برای همه مقاصد، این پیش نمایشی از Pixel Feature Drop در دسامبر است، اما احتمالاً بدون برخی از عملکردهای عنوان.

اگر هنوز در نسخه بتا اندروید 13 ثبت نام کرده اید، یک اعلان برای دانلود یک فایل OTA با حجم ~ 2 گیگابایتی دریافت خواهید کرد. کافی است به صفحه ثبت نام اختصاصی بتا و «انصراف» بروید و باید حذف شوید. گوگل اعلام کرده است که Android 13 QPR1 Beta 1 برای استفاده روزانه با ارزشی که دارد مناسب است.

ویدیو – ویژگی های برتر اندروید 13 QPR1 بتا 1

برای ویدیوهای بیشتر در 9to5Google در YouTube مشترک شوید

جستجوی Unified Pixel Launcher برمی گردد (نوعی)

قرار بود قابلیت جستجوی دستگاه شما از صفحه اصلی Pixel Launcher با نسخه پایدار اندروید 13 ارائه شود. متأسفانه، کاملاً اینطور کار نکرد. اگرچه امکان جستجو از طریق کشوی برنامه اسلاید آپ خوب است، اما از شنیدن اینکه عملکردی که در مرحله بتا اندروید 13 دیده می شود تا حدودی در QPR1 بتای 1 بازیابی شده است، خوشحال خواهید شد.

فیلد جستجو در بالای شبکه برنامه شما دوباره با قسمت پایین Pixel Launcher یکسان است. از اینجا می‌توانید به سرعت Google Lens یا ssistant را راه‌اندازی کنید، در حالی که یک تجربه بصری مشابه برای جستجوی دستگاه و محتوای وب باز می‌گردد.

نتایجی که مشاهده خواهید کرد بسته به اینکه جستجو از کجا شروع شده است می تواند متفاوت باشد. جستجو از بالای شبکه برنامه به طور مداوم نتایج وب را به چهار خط محدود می کند، در حالی که بخش «از این دستگاه» را دریافت می کنید که میانبرهای برنامه و همچنین نتایج برنامه تنظیمات و نکات Pixel را نشان می دهد. وقتی از صفحه اصلی جستجو می‌کنید، این بخش ظاهر نمی‌شود، که فقط تا پنج نتیجه برنامه و محتوای وب را در یک ردیف نشان می‌دهد.

Pixel Recorder 3.7 با ترفندهای جدید وارد بازار شد

همراه با آپدیت Android 13 QPR1 Beta 1 Pixel Recorder 3.7 است. این معمولاً از طریق فروشگاه Google Play منتشر می شود، اما در عوض، از قبل بارگذاری شده است. مهمتر از همه، Pixel Recorder 3.7 اکنون به طور کامل از پخش کننده رسانه اندروید 13 پشتیبانی می کند. زیبایی است، اما یک دکمه پخش/مکث مربعی دریافت خواهید کرد، بعلاوه نوار پیشرفت پخش اکنون دارای ضامن‌های پرش به جلو و عقب در دو طرف «squiggle» است.

در خود برنامه، هنگام ضربه زدن روی منوی سرریز سه دکمه ضبط، بلافاصله گزینه‌های «ایجاد کلیپ ویدیویی» و «صادر کردن رونوشت به Google Docs» را خواهید دید. پیش از این، این گزینه‌ها تنها با وارد کردن برگه اشتراک‌گذاری قابل دسترسی بودند. این امر دسترسی به آن را بسیار آسان‌تر می‌کند و به دید/برجستگی کمک می‌کند. برخی از تغییرات بسیار جزئی در Pixel Recorder 3.7 شامل همه دکمه ها و کادرهای گفتگوی پاپ آپ می شود. تقریباً همه برای دستاوردهای دسترسی تقریباً ناچیز متمرکزتر هستند.

تغییر حالت متحرک در تنظیمات سریع

گوگل یک لمس لذت بخش را به دکمه های پانل تنظیمات سریع اضافه کرده است، به طوری که وقتی گزینه های انتخاب شده فعال می شوند، انیمیشن های کوچک را روی علامت هر دکمه مشاهده کنید. برخی از کاشی‌ها هیچ انیمیشنی مانند کلید Wi-Fi که یک پانل بزرگ‌تر را باز می‌کند نشان نمی‌دهند، اما اکثر آنها انیمیشن‌های کوچکی دارند که نشان می‌دهد فعال شده‌اند.

مورد علاقه ما کلید حالت صرفه جویی در باتری است که نماد “+” را نشان می دهد که علامت باتری را پر می کند. لمس خوبی است، اما شایان ذکر است که همه ضامن ها یک انیمیشن اختصاصی ندارند. چراغ قوه/مشعل مانند حالت One-handed و Night Light یک نمونه برجسته است، اما ما امیدواریم که با پیشرفت به‌روزرسانی‌های بتا، این چراغ قوه‌ها به دست بیایند.

حالت فوکوس همچنین اکنون هنگامی که از پانل تنظیمات سریع فعال می شود، یک پاپ آپ دائمی دارد. اگر حالت بهبودیافته Digital Wellbeing در دستگاه شما فعال است، رمزگشایی را آسان می کند.

تنظیمات ساده شده “Hold for Assistant”.

ویژگی های اندروید 13 qpr1 بتا 1

با فشار طولانی دکمه پاور در اندروید 13 ممکن است منوی پاور آنطور که انتظار داشتید باز نشود. اگر آن را غیرفعال نکرده‌اید، دستیار Google ظاهر می‌شود. می‌توانید با رفتن به منوی تنظیمات و یافتن بخش «دکمه روشن/خاموش» را فشار دهید و نگه‌دارید، این مورد را تغییر دهید. این در Android 13 QPR1 Beta 1 با یک جابجایی واضح تر به روز شده است که تنها زمانی که دکمه رادیویی “دستیار دیجیتال” برجسته شده باشد، گزینه های حساسیت را نشان می دهد. این مطمئناً روند رسیدگی را ساده می کند و در صورت غیرفعال بودن هیچ سردرگمی را تضمین نمی کند.

اعلان های بی صدا در حین رانندگی

کلید جدید «اطلاعات بی‌صدا در حین رانندگی» در بخش ایمنی و اضطراری ظاهر شده است. این به سادگی یک ضامن برای فعال کردن حالت مزاحم نشوید در حین رانندگی است، اما در یک مکان معقول تر و برجسته تر.

حالت محافظ صفحه

ویژگی های اندروید 13 qpr1 بتا 1

ما تقریباً مطمئن هستیم که اکثر مردم اکنون از محافظ صفحه استفاده می کنند. برای جلوگیری از سردرگمی، گزینه “افزایش حساسیت لمسی” که برای کمک به بهبود پاسخ لمسی با محافظ های صفحه اضافه شده است، به سادگی و به طور معقولی در تنظیمات نمایش به “حالت محافظ صفحه” تغییر نام داده است.

یکی دیگر از تغییرات جزئی اما خوشایند برای دسترسی در بخش محافظ صفحه یافت می شود. گزینه “When to start” بالاتر از گزینه های سفارشی سازی قرار گرفته است. همچنین یک تصویر روی جلد واضح‌تر وجود دارد که نشان می‌دهد دقیقاً چه چیزی را می‌توانید در برگه «رنگ‌ها» تنظیم کنید.

وصله امنیتی اکتبر 2022

به طور معمول، به‌روزرسانی‌های بتا برای اندروید می‌توانند از نظر امنیت نرم‌افزار کمی عقب‌تر از ساخت‌های پایدار باشند. Android 13 QPR1 Beta 1 در واقع دارای وصله امنیتی اکتبر 2022 تقریبا یک ماه جلوتر از کانال پایدار است. اگر می‌خواهید این را روی دستگاه پیش‌فرض خود اجرا کنید، عالی است، زیرا تا اوایل نوامبر وصله شده‌اید.

مسائل حل شد

این آخرین نسخه بتا تعدادی از رفع‌های کلیدی را برای مشکلاتی که مخصوصاً دارندگان سری Pixel 6 با آن مواجه هستند، معرفی می‌کند. اگر Pixel 6a دارید، برخی از مشکلات فرآیند راه‌اندازی باز کردن قفل اثر انگشت برطرف شده است. اگر دستگاهی با قابلیت 5G دارید، راه حلی برای سیستمی که به اشتباه 5G به جای 5G UW را هنگام اتصال به شبکه‌های Ultra Wideband نشان می‌دهد، ارائه شده است. یک مشکل اساسی که اکنون در اینجا رفع شده است، از شماره گیری تصادفی تماس اضطراری از صفحه قفل در حالی که Pixel در جیب شما است جلوگیری می کند.

Android 13 QPR1 Beta 1: یافته های پنهان فراتر از ویژگی ها

ویژگی های اندروید 13 qpr1 بتا 1

تعدادی ویژگی وجود دارد که باید در Android 13 QPR1 Beta 1 فعال شوند که بحث در مورد آنها ناعادلانه است، اما ما اطلاعات کمی و نکاتی را در مورد عملکردهای آینده کشف کرده ایم که احساس کردیم لازم است به آنها اشاره شود.

بدون کاوش عمیق در عملکرد Face Unlock برای Pixel 6 Pro، شواهدی پیدا کرده‌ایم که نشان می‌دهد هنوز بسیار در حال کار است. ما حتی ایده بهتری در مورد نحوه کارکرد این کار داریم، به لطف برخی رشته های کد و GIF های متحرک که روند ثبت نام را نشان می دهد. همانطور که در این انیمیشن همراه مشاهده می شود، از شما خواسته می شود که “تلفن خود را در سطح چشم نگه دارید” تا فرآیند اسکن شروع شود. ما هیچ نشانه ای از رشته کد در Pixel 6a یا Pixel 6 پیدا نکردیم. فقط Pixel 6 Pro.

یکی دیگر از رازهای کشف شده مربوط به تبلت پیکسل آینده است. ما چند انیمیشن پیدا کرده‌ایم که فرآیند اتصال را برای زمانی که نیاز به شارژ تبلت دارید نشان می‌دهند. گوگل همچنین جزئیاتی را در مورد آنچه که باید در زمان اتصال رایانه لوحی خود انتظار داشته باشید ارائه کرده است. انتظار عملکرد سبک Nest Hub را با قابلیت ارسال مستقیم موسیقی و ویدیو از تلفن خود به رایانه لوحی Pixel بدون باز کردن قفل داشته باشید.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: