جزئیات Android 13 QPR1 Face Unlock Pixel 6 Pro

در ماه آوریل، گزارش دادیم که Pixel 6 Pro قرار است با Face Unlock راه‌اندازی شود و از آن زمان توسعه مداوم این قابلیت توسط گوگل را شرح داده‌ایم. Android 13 QPR1 نشان می‌دهد که کاربر نهایی Pixel Face Unlock چگونه خواهد بود.

درباره APK Insight: در این پست «APK Insight»، آخرین نسخه برنامه‌ای را که Google در Play Store آپلود کرده است، از حالت کامپایل خارج کرده‌ایم. وقتی این فایل‌ها (در مورد برنامه‌های اندروید، APK نامیده می‌شوند) را دکامپایل می‌کنیم، می‌توانیم خطوط مختلفی از کد را در آن اشاره به ویژگی‌های احتمالی آینده ببینیم. به خاطر داشته باشید که Google ممکن است هرگز این ویژگی‌ها را ارسال کند یا ندهد، و تفسیر ما از چیستی آنها ممکن است ناقص باشد. با این حال، ما سعی خواهیم کرد آنهایی را که به اتمام نزدیک‌تر هستند فعال کنیم، تا به شما نشان دهیم در صورت ارسال، چگونه ظاهر خواهند شد. با در نظر گرفتن این موضوع، ادامه مطلب را بخوانید.

Android 13 QPR1 Beta 1 امروز منتشر شد و شامل چندین رشته است که توصیف می کند چه چیزی باید انتظار داشت. برای شروع، گوگل می‌گوید: «باز کردن قفل با چهره زمانی بهترین کار را انجام می‌دهد که نور کافی وجود داشته باشد و از ماسک یا عینک تیره استفاده نکنید».

در حالی که عینک آفتابی تیره ممنوع است، مشخصات معمولی پشتیبانی می شود:

اگر به طور معمول از عینک استفاده می کنید، می توانید آن را در حین نصب استفاده کنید

در مورد نیاز به محیط های روشن، کم و بیش تایید می کند که آخرین رویکرد گوگل مبتنی بر دوربین است و به هیچ سخت افزار اضافی نیاز ندارد. این به شدت با ترکیب پیکسل 4 از دوربین‌های IR، پروژکتور نقطه‌ای، و نورافکن سیل و همچنین Soli Motion Sense برای سرعت بخشیدن به کل فرآیند متفاوت است.

در عوض، دوربین جلوی Pixel 6 Pro به طور مشخص از فوکوس خودکار دوگانه پیکسل (DPAF) برای ایجاد نقشه‌های عمقی از چهره شما پشتیبانی می‌کند، در حالی که Google به Tensor اجازه تشخیص چهره سریع‌تر، دقیق‌تر و کارآمدتر را در زمینه‌های عکاسی می‌دهد. در همین حال، به نظر می رسد DPAF در هر دو پیکسل 7 و 7 پرو وجود داشته باشد، اما پیکسل 6 کوچکتر قطعاً دارای یک صفحه جلویی است که از آن پشتیبانی نمی کند. به نظر می رسد که این فناوری ها زیربنای سخت افزاری این Face Unlock جدید را فراهم می کنند.

از شما خواسته می‌شود که «تلفن خود را در سطح چشم نگه دارید» تا فرآیند اسکن را همانطور که در این انیمیشن همراه مشاهده می‌شود، شروع کنید، که جایگزین چهره‌ای است که قبلاً برای Pixel 4 استفاده شده بود. فقط یک چهره پشتیبانی می‌شود، در حالی که Apple Face ID اجازه دو چهره را می‌دهد (در نظر گرفته شده) برای دیگران مهم).

از نظر دقت، گوگل هشدار می‌دهد که Face Unlock از یک الگو، پین یا رمز عبور قوی‌تر، امنیت کمتری دارد. توصیه های اضافی عبارتند از:

  • وقتی قصد ندارید به گوشی نگاه کنید می‌توانید قفل آن را باز کنید.
  • اگر تلفن شما را روی صورتتان نگه دارید، حتی اگر چشمانتان بسته باشد، می‌تواند توسط شخص دیگری باز شود.
  • قفل گوشی شما می تواند توسط شخصی باز شود که شباهت زیادی به شما دارد، مانند یک خواهر یا برادر همسان

از نظر استفاده روزانه، Face Unlock از شما می‌خواهد که «تلفن خود را بردارید یا روی صفحه ضربه بزنید». اسکن احتمالاً زمانی شروع می شود که تلفن شما از صفحه نمایش همیشه روشن (AOD) به صفحه قفل تغییر کند.

کد جدید مربوط به Face Unlock به عنوان “Traffic Light” نامیده می شود، کد موجود در Pixel 6 Pro دارای Android 13 QPR3 Beta 1 است. مراجع مشابهی در Pixel 6 یا 6a یافت نمی شوند.

QPR3 در ماه دسامبر به ثبات می رسد، در حالی که پیکسل 7 و 7 پرو در ماه اکتبر انتظار می رود. وجود کد Face Unlock در QPR1 می‌تواند نشانه‌ای از این باشد که پس از معرفی Pixel 6 Pro در پرچم‌داران، واقعاً به آن خواهد رسید. البته، تا زمانی که واقعاً راه اندازی شود، هیچ چیز مشخص نیست، اما Face Unlock برای Pixel 6 Pro بیشتر و بیشتر می شود.

با تشکر از JEB Decompiler، که برخی از حذف‌کننده‌های APK Insight از آن بهره می‌برند.

دیلان راسل به این مقاله کمک کرد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: