اندروید 13 هنوز این ویژگی ها را راه اندازی نکرده است

گوگل آخرین نسخه سیستم عامل موبایل خود را روز دوشنبه راه اندازی کرد و در حال حاضر برای اولین دستگاه های (Pixel) عرضه شده است. همانطور که گفته شد، هنوز تعدادی از ویژگی های اندروید 13 وجود دارد که هنوز در دسترس هستند، و در اینجا زمانی است که می توانید آنها را انتظار داشته باشید.

تنظیمات امنیتی و حریم خصوصی

Pixel 6 سال گذشته یک هاب امنیتی جدید را معرفی کرد که سپس در تلفن های قدیمی گوگل عرضه شد. در I/O 2022 در ماه مه، این شرکت توضیح داد که امنیت چگونه با صفحه موجود برای حفظ حریم خصوصی ترکیب می شود.

این به معنای ارائه یک روش ساده و رنگی برای درک وضعیت ایمنی شما است و راهنمایی های واضح و عملی برای بهبود آن ارائه می دهد. با بخش و دکمه نمای کلی برجسته شروع می شود تا اقداماتی مانند «اسکن دستگاه» (با Play Protect) یا «حذف نصب» برنامه ها انجام شود.

این صفحه توسط کارت‌های اقدام جدیدی که به شما اطلاع می‌دهند از اقدامات مهمی که باید برای مقابله با خطرات ایمنی بردارید، متصل شود. علاوه بر اعلان‌هایی برای هشدار به شما در مورد مشکلات، توصیه‌های به موقع در مورد چگونگی افزایش حریم خصوصی شما نیز ارائه خواهیم کرد.

در مرحله بعد، فهرست‌های کشویی برای امنیت برنامه، قفل دستگاه، بررسی امنیت Google، Find My Device و موارد دیگر وجود دارد که می‌توان آن‌ها را برای مشاهده سایر تنظیمات برگزیده گسترش داد. ما قبلاً نسخه سامسونگ این را دیده‌ایم، اما به‌روزرسانی اندروید 13 این هفته برای تلفن‌های پیکسل همچنان بخش‌های «امنیت» و «حریم خصوصی» را به‌عنوان بخش‌های جداگانه دارد. گوگل روز دوشنبه به ما گفت که صفحه تنظیمات امنیت و حریم خصوصی یکپارچه «آخر امسال» عرضه می‌شود.

مطالب پیشنهادی  خط مشی جدید 3-اعتصاب Google - بررسی و ترازها

در تلفن‌های پیکسل، یکی از بهترین ویژگی‌های Android 13 جستجوی یکپارچه دستگاه و وب است که در آن نوار پایین صفحه اصلی شما با قسمت بالای کشوی برنامه یکسان است. مورد دوم از نظر بصری کاملاً قدیمی است و کاربران اندروید 13 بتا در چند ماه گذشته از این تجربه استفاده می کنند.

با این حال، پس از به‌روزرسانی به نسخه پایدار، جستجوی یکپارچه لانچر پیکسل ناپدید شد. گوگل در اوایل این هفته به ما گفت که ناپدید شدن در “نسخه آینده” حل خواهد شد.

ادغام های بین دستگاهی

مجموعه بعدی از ویژگی های اندروید 13 که هنوز راه اندازی نشده است، ادغام های بین دستگاهی است. شروع با “پخش برنامه پیام” رابط کاربری پیام‌های Google و سایر برنامه‌های ارتباطی مشابه (سیگنال در زیر نشان داده شده است) در Chromebook شما پخش می‌شود. در ChromeOS، اعلانی دریافت می‌کنید و با ضربه زدن روی «پاسخ»، پنجره‌ای به اندازه تلفن باز می‌شود تا پیامتان را تایپ کنید و سابقه گذشته را ببینید، درست مانند تلفن همراهتان. هر دو دستگاه باید در محدوده بلوتوث یکدیگر باشند.

ما یک نسخه اولیه از این ویژگی را پیش‌نمایش کردیم و در ماه فوریه به نحوه عملکرد آن پرداختیم، و گوگل به ما می‌گوید که انتظار داشته باشیم «آخر امسال» در دسترس قرار گیرد.

بعدی این است “بین دستگاهی کپی و جایگذاری کنید” جایی که می توانید متن، URL ها و تصاویر را از تلفن Android خود کپی کنید و آن را در رایانه لوحی (یا برعکس) جای گذاری کنید. پیش‌نمایش کلیپ‌بورد در گوشه پایین سمت چپ دارای یک دکمه جدید Nearby Share است که به شما امکان می‌دهد دستگاهی را انتخاب کنید. دستگاه مورد نظر یک تأیید رسید را نشان می دهد و سپس می توانید فقط بچسبانید.

به منظور افزایش بهره وری، بدیهی است که به داشتن یک دستگاه اندروید 13 دیگر بستگی دارد. این ویژگی رسماً «به زودی برای دستگاه‌های Android 13 عرضه می‌شود»، اگرچه فقط «دستگاه ارسال کننده» باید در سیستم‌عامل جدید باشد. در همین حال، “دستگاه گیرنده باید دستگاه اندروید 6 یا بالاتر باشد.”

اندروید 13 دارای قابلیت کپی پیست است

در نهایت، وجود دارد صوتی فضایی برای تغییر “منبع صدا بر اساس نحوه چرخاندن سر”. قرار است رسانه‌ها (فیلم‌ها) را فراگیرتر کند و تنها دستگاهی که می‌دانیم به آن می‌آید Pixel Buds Pro با به‌روزرسانی آینده در پاییز است.

اندروید 13 در تبلت ها

از امروز، اندروید 13 فقط بر روی گوشی ها در دسترس است. در تبلت‌ها، نوار وظیفه‌ای را ارائه می‌کند که دارای یک کشوی برنامه برای انجام چند وظیفه‌ای سریع‌تر در چند پنجره است، در حالی که برای برنامه‌های بهینه‌نشده نیز جعبه نامه وجود دارد. بخش‌های مختلف سیستم‌عامل اکنون دارای طرح‌بندی‌های صفحه‌نمایش بزرگ هستند، در حالی که ورودی‌های قلم دست و قلم به‌عنوان لمس جداگانه ثبت می‌شوند.

اولین دستگاه‌هایی که با Android 12L عرضه شدند و در ماه مارس وارد بازار شدند، Samsung Fold 4 و Flip 4 در اواخر این ماه هستند. با این نرخ، تا سال آینده منتظر اندروید 13 در تبلت ها نباشید. زمان‌بندی می‌تواند باعث شود تبلت پیکسل اولین دستگاه باشد.

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور