نحوه نصب اندروید 13 بتا در گوگل پیکسل

اندروید 13 در مقایسه با به‌روزرسانی اصلی سال گذشته، برنامه متفاوتی را دنبال می‌کند و این منجر به انتشار اولین نسخه بتای اندروید 13 دو هفته قبل از عرضه معمول Google I/O شد. اگر مالک گوگل پیکسل هستید، در اینجا نحوه نصب نسخه بتا اندروید 13 آورده شده است.

کدام دستگاه‌های پیکسل می‌توانند نسخه بتا اندروید 13 را نصب کنند؟

نسخه اصلی بعدی اندروید منجر به از دست دادن پشتیبانی برخی از پیکسل های قدیمی گوگل برای به روز رسانی خواهد شد. در مورد اندروید 13، هشت گوشی هوشمند پیکسل پشتیبانی می‌شوند که با پیکسل 4 شروع می‌شود. از این به‌روزرسانی، Pixel 3a و Pixel 3a XL حذف خواهند شد.

دستگاه‌های واجد شرایط برای Android 13 بتا عبارتند از:

 • پیکسل 4
 • Pixel 4 XL
 • پیکسل 4a
 • Pixel 4a 5G
 • پیکسل 5
 • پیکسل 5a
 • پیکسل 6
 • پیکسل 6 پرو

آخرین نسخه اندروید 13 چیست؟

از 13 ژوئیه 2022، آخرین نسخه اندروید 13 بتا 4 است. این آخرین نسخه اصلی است که برنامه اندروید 13 بتا ارائه می‌کند، هرچند ممکن است از هم‌اکنون تا نسخه نهایی به‌روزرسانی تدریجی وجود داشته باشد. گوگل می گوید آپدیت نهایی اندروید 13 «در چند هفته آینده» عرضه خواهد شد.

این آخرین نسخه پس از سه نسخه بتا و دو پیش‌نمایش توسعه‌دهندگان از نسخه آینده اندروید منتشر می‌شود. از نسخه بتا 3، به‌روزرسانی به «پایداری پلتفرم» رسیده است، به این معنی که اکثر بخش‌های کلیدی نهایی شده‌اند، اما حداقل یک به‌روزرسانی بتا قبل از انتشار نهایی وجود خواهد داشت.

چگونه با برنامه اندروید بتا اندروید 13 را دریافت کنیم

گوگل در چند سال گذشته برنامه بتای اندروید را به عنوان راهی آسان برای نصب نسخه های اندرویدی آینده قبل از راه اندازی، بدون نیاز به رایانه ارائه کرده است. پس از ثبت‌نام، به‌روزرسانی‌های OTA برای نسخه‌های بتا این نسخه‌های جدیدتر اندروید برای کاربران ارسال می‌شود.

طبق معمول، می توانید در برنامه اندروید بتا در وب سایت گوگل ثبت نام کنید. اگر از دستگاهی ثبت‌نام می‌کنید که آخرین به‌روزرسانی پایدار اندروید 12 را اجرا می‌کند، گزینه‌ای برای نصب نسخه بتای ژوئن Feature Drop به شما ارائه می‌شود. یا اندروید 13 بتا.

قابل ذکر است که از اندروید 13 بتا 3، ما به یکباره فقط به یک برنامه بتا بازگشته ایم. نسخه بتای ژوئن Feature Drop در اوایل این هفته به پایان رسید، زیرا این به‌روزرسانی برای همه پیکسل‌های پشتیبانی‌شده منتشر شد و کاربرانی که به‌طور خودکار ثبت‌نام نمی‌کردند. در این مرحله، برای نصب اندروید 13 بتا 3 روی پیکسل خود، کار خاصی لازم نیست انجام دهید.

مطالب پیشنهادی  نظر: Pixel 4 سزاوار پشتیبانی طولانی‌تر است

چگونه اندروید 13 بتا را در گوگل پیکسل بارگذاری کنیم

تا حد زیادی سریع‌ترین راه برای دریافت نسخه جدید اندروید روی پیکسل، بارگذاری جانبی آن است. این یک فرآیند نسبتا آسان است، اما برای انجام آن باید راه اندازی شود. در اینجا چگونه است.

 1. فایل های مورد نیاز را دانلود کنید
 2. در حالت بازیابی بوت شوید
 3. به بارگذاری جانبی ADB بروید
 4. گوشی را با ابزارهای ADB نصب شده به رایانه متصل کنید
 5. دستور sideload را وارد کنید
 6. گوشی خود را ریبوت کنید

1. اندروید 13 بتا را دانلود کنید

برای شروع، ابتدا باید فایل‌های مورد نیاز برای قرار دادن اندروید 13 بتا در پیکسل خود را دانلود کنید. دو راه برای این کار وجود دارد. ابتدا می توانید یک Factory Image را نصب کنید که گوشی شما را پاک می کند و همه چیز را از ابتدا شروع می کند. روش دیگر، و روشی که در اینجا به جزئیات خواهیم پرداخت، یک فایل OTA وجود دارد که روی نسخه فعلی اندروید شما بدون پاک کردن گوشی شما نصب می شود.

می توانید فایل OTA بتا را از سایت میزبانی تصویر Full OTA گوگل دانلود کنید. آن سایت حاوی بارگیری‌های OTA برای بارگیری جانبی به‌روزرسانی‌های مختلف، از جمله Android 13 Beta، در هر دستگاه پیکسل و نکسوس است، بنابراین باید به پایین پیمایش کنید تا مطمئن شوید که فایلی را دانلود می‌کنید که با آن مرتبط است. شما دستگاه دانلود OTA در دسترس است اینجا.

برای اندروید 13 بتا، فقط Pixel 4/XL، Pixel 4a، Pixel 4a 5G، Pixel 5a، Pixel 5 و Pixel 6/Pro در دسترس هستند. نمی‌توانید آن را روی Pixel/XL، Pixel 2/XL، Pixel 3/XL یا Pixel 3a/XL اصلی نصب کنید.

مطالب پیشنهادی  به‌روزرسانی ژوئن 2022 سامسونگ برای گوشی‌های گلکسی منتشر می‌شود

توجه: این فرآیند دستگاه شما را پاک نمی‌کند، اما بهتر است از داده‌های غیرقابل تعویض در صورت بروز مشکل، نسخه پشتیبان تهیه کنید.


2. در حالت Recovery بوت شوید

در مرحله بعد، پیکسل خود را در حالت بازیابی بوت خواهید کرد. برای انجام این کار، گوشی خود را به طور کامل خاموش کنید. سپس، را نگه دارید دکمه پاور و دکمه کاهش صدا دقیقاً در همان زمان تا زمانی که به صفحه بوت لودر برسید. هنگامی که یک چهره اندرویدی را روی صفحه نمایش می بینید، متوجه خواهید شد که در مکان مناسبی قرار گرفته اید.

با استفاده از دکمه‌های میزان صدا، به پایین بروید حالت بازیابی. این مورد را با کلیک کردن روی دکمه پاور انتخاب کنید. از طرف دیگر، اگر قبلاً به رایانه ای با ADB متصل شده اید، می توانید از آن استفاده کنید بازیابی راه اندازی مجدد فرمان

اکنون باید یک اندروید کوچکتر را ببینید که روی آن علامت تعجب دارد. از اینجا، دکمه را فشار دهید دکمه پاور و دکمه افزایش صدا حدود یک ثانیه به طور کامل وارد حالت ریکاوری شوید. آزاد کردن افزایش صدا دکمه شما را به ریکاوری می فرستد.

3. به ADB sideload بروید

با استفاده از دکمه های صدا، به پایین بروید به روز رسانی را از ADB اعمال کنید و با دکمه پاور آن را انتخاب کنید. با این کار یک صفحه عمدتاً خالی با متنی در پایین صفحه راه اندازی می شود که نحوه بارگذاری یک OTA را راهنمایی می کند، مانند این صفحه برای Android 12L Beta.

مطالب پیشنهادی  طرحواره سؤالات متداول را می توان در سؤالات منتخب استفاده کرد

4. گوشی را با ابزارهای ADB نصب شده به رایانه متصل کنید

این مرحله مهم است زیرا تنها راه برای انتقال فایل OTA دانلود شده به گوشی شماست. شما باید ابزارهای ADB و Fastboot را در مکانی مناسب داشته باشید. می توانید ابزارهای ADB را از وب سایت Android Developers دانلود کنید. همچنین می‌توانید از درایورهای جهانی ADB از ClockWorkMod استفاده کنید، که می‌تواند فرآیند را در دستگاه‌های ویندوز کمی آسان‌تر کند.

5. دستور sideload را وارد کنید

تا زمانی که همه چیز سر جای خود باشد، اکنون می توانید فایل OTA را در کنار هم قرار دهید. در ویندوز، اطمینان حاصل کنید که Command Prompt شما به پوشه ADB tools هدایت شده و آن را تایپ کنید adb sideload. اگر از macOS یا لینوکس استفاده می کنید، همین کار را در ترمینال انجام دهید (از دستورات «cd» و «ls» استفاده کنید تا مطمئن شوید که ترمینال شما در پوشه درست قرار دارد، اگر به کمک نیاز داشتید آن را در گوگل جستجو کنید) اما تایپ کنید ./adb sideload. سپس باید نام فایل پوشه .zip را که از گوگل دانلود کرده اید وارد کنید و اینتر را بزنید تا فرآیند شروع شود.

اگر همه چیز به درستی کار می‌کند، باید در رایانه و گوشی خود چند محاوره را ببینید که روند بارگذاری جانبی و فرآیند نصب را نشان می‌دهد.

6. گوشی خود را ریبوت کنید

پس از اتمام نصب OTA، به حالت Recovery Mode برمی‌گردید. آخرین مرحله برای ورود به آپدیت جدید، انتخاب آن است اکنون راه اندازی مجدد گزینه با دکمه پاور شما

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور