گوگل به توسعه دهندگان برنامه اجازه می دهد تا به اندروید 12 در پیکسل 6 برگردند

اندروید 13 برای پیکسل 6، 6 پرو و ​​6a به دلیل آسیب پذیری امنیتی، از بازگشت شما به اندروید 12 جلوگیری می کند. این هنوز برای کاربران نهایی تغییر نکرده است، اما گوگل اکنون مسیری را برای توسعه دهندگان فراهم می کند تا برای آزمایش برنامه به اندروید 12 در پیکسل 6 برگردند.

همانطور که قبلاً در مورد آن نوشتیم:

یک آسیب پذیری امنیتی با بوت لودر قبلی در سری پیکسل 6 وجود دارد و اندروید 13 باعث می شود که نسخه آسیب پذیر مرتبط با اندروید 12 قابل نصب مجدد نباشد.

توسعه‌دهندگان دلایل معتبری برای بازگشت به Android 12 در دستگاه‌های Pixel 6 توسعه‌دهنده خود برای آزمایش ادامه برنامه دارند. به این ترتیب، گوگل امروز (از طریق Android Police) تصاویر پشتیبانی از توسعه دهندگان اندروید 12 را برای پیکسل منتشر کرد. این بیلدها “در نظر گرفته شده اند تا تجربه ای از سیستم و برنامه را تا حد امکان نزدیک به رفتار Android 12 در حال اجرا بر روی دستگاه معمولی کاربر ارائه دهند.”

تصاویر پشتیبانی برنامه‌نویس، تصاویر سیستمی هستند که مبتنی بر ساخت‌های عمومی و پایدار Android 12 (سطح API 31) و کاهش ویژگی‌های 12L (سطح API 32) هستند که شامل نسخه به‌روز شده بوت‌لودر با اصلاح‌های امنیتی و افزایش‌یافته ضد بازگشت است. پیشخوان.

با این حال، گوگل تأکید می‌کند که «ساخت‌های پشتیبانی توسعه‌دهنده فقط برای توسعه‌دهندگان هستند و برای استفاده عمومی مناسب نیستند». از نظر امنیت، فقط بوت لودر با “تصحیحات امنیتی و یک شمارنده ضد بازگشت افزایش یافته” به روز شده است. سایر وصله های امنیتی گنجانده نشده است و هیچ به روز رسانی امنیتی OTA وجود نخواهد داشت. علاوه بر این:

ساخت‌های پشتیبانی برنامه‌نویس مورد تأیید مجموعه تست سازگاری (CTS) نیستند، اما آزمایش‌های اولیه را پشت سر گذاشته‌اند و مجموعه پایداری از APIها را برای توسعه‌دهندگان ارائه می‌کنند. برنامه‌هایی که به ساخت‌های مورد تأیید CTS وابسته هستند یا از SafetyNet API استفاده می‌کنند، ممکن است به طور معمول در نسخه‌های پشتیبانی برنامه‌نویس Android 12 کار نکنند.

می توانید به صورت دستی فلش کنید یا از ابزار فلش اندروید استفاده کنید:

مطالب پیشنهادی  گوگل یک صفحه ساعت زیبای «هنر و فرهنگ» برای Fitbit منتشر کرد

به این ترتیب، «بازنشانی کامل دستگاه که تمام داده‌های کاربر روی دستگاه را حذف می‌کند» هنگام نصب یا بازگشت به آخرین نسخه پایدار Android 13 رخ می‌دهد.

گوگل هم اندروید 12 (سطح API 31، وصله امنیتی فوریه 2022) و هم افت ویژگی 12L (سطح API 32، جولای 2022) را برای Pixel 6 و 6 Pro ارائه می دهد. Pixel 6a به تازگی کاهش ویژگی های 12L را دریافت می کند (سطح API 32، ژوئن 2022).

اطلاعات بیشتر در مورد Pixel 6:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور