دستور کار فرصت هوش مصنوعی برای آسه آن

هوش مصنوعی این پتانسیل را دارد که اساساً شیوه زندگی، کار و یادگیری ما را تغییر دهد. همانطور که در جهانی ما برجسته شده است دستور کار فرصت هوش مصنوعی، ما در حال حاضر در نقطه عطفی هستیم که انتخاب های انجام شده توسط دولت ها، رهبران صنعت و جامعه مدنی تعیین می کند که چگونه هوش مصنوعی به نفع هر چه بیشتر افراد ممکن است.

ASEAN (انجمن کشورهای جنوب شرقی آسیا) با جمعیتی جوان و خوش بین به فناوری، چشم انداز دیجیتالی پویا و اکوسیستم فناوری در حال رشد، موقعیت خوبی برای مهار هوش مصنوعی برای تغییر اساسی آینده خود دارد. از حل مشکلات بهداشت عمومی گرفته تا تقویت تاب آوری در برابر بلایا تا افزایش رقابت اقتصادی، فرصت های بی شماری برای هوش مصنوعی وجود دارد تا پیشرفت به سوی این اهداف را سرعت بخشد.

همانطور که وزیران و مقامات دیجیتال آسه آن در سنگاپور این هفته برای بحث در مورد هوش مصنوعی در میان موضوعات دیگر دیدار می کنند، ما در حال راه اندازی یک دستور کار فرصت هوش مصنوعی برای آسه آن هستیم – کاغذ سفیدی که در آن توصیه های سیاستی به کشورهای عضو آسه آن (AMS) با پیشنهاداتی در مورد چگونگی ایجاد آن ارائه می شود. بیشترین هوش مصنوعی

ما سه توصیه کلیدی در مورد اینکه چگونه AMS – به صورت جداگانه و در سطح ASEAN – می تواند هوش مصنوعی را مسئولانه و با حداکثر پتانسیل خود مهار کند، ارائه می دهیم.

سرمایه گذاری در زیرساخت های نوآوری

AMS می تواند با سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه بلندمدت و آزمایش رویکردهای جدید برای ایجاد زیرساخت های هوش مصنوعی از رقابت علمی حمایت کند. ترویج همکاری برای ایجاد استراتژی هوش مصنوعی ملی کلید ایجاد اعتماد عمومی به هوش مصنوعی است.

یک نیروی کار آماده برای هوش مصنوعی بسازید

برای پیشرفت در عصر هوش مصنوعی، ایجاد مهارت های جدید برای کارگران بسیار مهم است. این امر مستلزم انطباق برنامه‌های مهارتی در بخش‌ها، توسعه برنامه‌های آموزشی و پشتیبانی هوش مصنوعی ملی و ایجاد مشارکت‌های دولتی-خصوصی جدید برای مقیاس‌بندی این برنامه‌ها و قابل دسترس کردن آن‌ها برای همه کارگران است. AMS باید نقشه راه جامع مهارت هوش مصنوعی ASEAN را با برنامه های آموزشی و پشتیبانی برای حوزه های مختلف از جمله جوانان، کارگران و کسب و کارهای خرد، کوچک و متوسط ​​ایجاد کند.

پذیرش و دسترسی فراگیر را ترویج دهید

AMS باید بخش‌های اولویت‌دار با بیشترین نیاز یا کمترین جذب ابزارهای هوش مصنوعی (یا هر دو) را شناسایی کند. همکاری نزدیک با این بخش‌ها بر روی طرح‌های آزمایشی جدید برای مدل‌سازی استقرار موثر هوش مصنوعی کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که این برنامه‌ها تا حد امکان فراگیر هستند. AMS باید استفاده از استانداردهای فنی مشترک را اتخاذ و ترویج کند، که همچنین به کاهش بار انطباق برای مشاغل کوچک و متوسط ​​در سراسر ASEAN کمک می کند.

سهم گوگل

ما خوشحالیم که با دولت ها و دیگران همکاری می کنیم تا به جوامع و مشاغل آسه آن کمک کنیم تا از فرصت هوش مصنوعی بهترین استفاده را ببرند. آخرین E-Conomy SEA توسط Google، Temasek و Bain نشان می‌دهد که اقتصاد دیجیتال آسیای جنوب شرقی در سال 2022 به درآمد 100 میلیارد دلاری رسیده است، اما باید کاری انجام شود تا اطمینان حاصل شود که همه می‌توانند به مزایای فناوری دسترسی داشته باشند.

ما به حمایت از تلاش‌ها در زمینه زیرساخت، مهارت و دسترسی از طریق طرح‌های مختلف ادامه خواهیم داد. سرمایه‌گذاری‌های Google در زیرساخت‌های شبکه تأثیر مثبتی داشته است، به طوری که AnalysisMason تخمین می‌زند که این سرمایه‌گذاری‌ها منجر به تولید ناخالص داخلی 640 میلیارد دلاری برای آسیا-اقیانوسیه از سال 2010 تا 2021 شد. ، که هدف آن رسیدگی به 100 مورد استفاده از هوش مصنوعی در عرض 100 روز با ارائه آموزش و زیرساخت هوش مصنوعی بود. از طریق پروژه آینده دیجیتال گوگل، یک صندوق Google.org که کمک های مالی به اتاق های فکر و موسسات دانشگاهی ارائه می کند، ما از کار برای درک فرصت ها و چالش های هوش مصنوعی پشتیبانی می کنیم. به صورت محلی، این صندوق از هوش مصنوعی سنگاپور برای سازماندهی میزگردهای صنعتی بین بخشی برای بررسی چالش ها و کاربردهای استقرار مسئول هوش مصنوعی در منطقه حمایت می کند. ما همچنین یک آزمایشگاه خط‌مشی و مهارت هوش مصنوعی را برای جنوب شرقی آسیا راه‌اندازی کرده‌ایم، مجموعه‌ای از کارگاه‌ها و منابع تحت رهبری گوگل که هدف آن کمک به سیاست‌گذاران در زمینه هوش مصنوعی و موارد استفاده از آن است.

ما مشتاقانه منتظر همکاری با ASEAN هستیم تا در راستای آینده ای مبتنی بر هوش مصنوعی برای همه کار کنیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور