AMD تراشه جدید مرکز داده را برای Edge و Telco | دانش مرکز داده

AMD امروز یک پردازنده سرور جدید را منتشر کرد که برای شرکت‌هایی با نیازهای محاسباتی لبه‌ای، مانند ارائه‌دهندگان ابر و مخابراتی و شرکت‌هایی با شعبه‌هایی مانند فروشگاه‌های خرده‌فروشی و کارخانه‌های تولیدی طراحی شده است.

به گفته مدیران AMD، پردازنده جدید سری EPYC 8004 AMD، که در ابتدا با نام رمز “Siena” شناخته می شد، یک تراشه x86 کم مصرف است که برای استقرار سرورهای لبه ای ساخته شده است که اغلب در فضاهای کوچکتر و با قدرت محدود هستند.

همه چیز از هوش مصنوعی، خدمات ابری و پخش ویدئو گرفته تا برنامه‌های کاربردی داخلی، مانند حسگرهای اینترنت اشیا در طبقات کارخانه، نیاز به نزدیک‌تر کردن قدرت محاسباتی و فضای ذخیره‌سازی را به کاربران ایجاد می‌کند، که منجر به افزایش پذیرش مراکز داده کوچک‌تر در لبه می‌شود. AMD گفت.

مارک بود، مدیر ارشد AMD می‌گوید: «ما در حال ارائه یک محصول فوق‌العاده به مشتریان خود هستیم که واقعاً می‌تواند موارد استفاده آنها را برآورده کند و آنچه را که می‌خواهند ارائه دهد، که عملکردی با کمترین قدرت ممکن و در نهایت با بیشترین بهره‌وری است.» مدیریت محصول سرور، در طی یک جلسه توجیهی رسانه ای.

در دسترس بودن Siena خانواده چهار پردازنده نسل چهارم EPYC AMD را کامل می کند. نوامبر گذشته، سازنده تراشه، «جنوآ» را منتشر کرد، یک پردازنده همه منظوره برای نیازهای ابری، محاسبات با کارایی بالا و نیازهای اصلی سازمانی. به دنبال آن در تابستان امسال تراشه AMD “Bergamo” برای فضای ابری و پردازنده “Genoa-X” برای بارهای کاری محاسبات فنی منتشر شد.

مطالب پیشنهادی  معنای حکم دادگاه عالی ایالات متحده در مورد EPA برای ESG | دانش مرکز داده

مک گرگور نقل قول را کشید

اعلام امروز AMD در مورد در دسترس بودن Siena یک روز قبل از برگزاری کنفرانس Intel Innovation 2023 توسط اینتل، جایی که قرار است پت گلسینگر، مدیر عامل اینتل صحبت کند و در مورد آخرین فناوری های اینتل صحبت کند، منتشر می شود.

ماه گذشته، اینتل نقشه راه پردازنده سرور Intel Xeon خود را بیشتر ترسیم کرد. پردازنده‌های آینده آن «Sierra Forest» از نظر انرژی کارآمد و برای بارهای کاری ابری هدف‌گذاری خواهند شد، در حالی که پردازنده‌های «Granite Rapids» آن با در نظر گرفتن عملکرد برای پشتیبانی از حجم‌های کاری سخت مانند هوش مصنوعی طراحی خواهند شد.

جیم مک گرگور، بنیانگذار و تحلیلگر اصلی در Tirias Research، می گوید: «یکی از چیزهایی که ما در مرکز داده می بینیم این است که همه چیز به سمت پردازش ویژه حجم کار پیش می رود. همانطور که در مورد اینتل و AMD می بینیم، آن ها از فناوری بسته بندی و فناوری های هسته ای مختلف برای دستیابی به ترکیب های متفاوتی از پردازنده ها استفاده می کنند که برای انواع خاصی از حجم کاری بهینه شده اند.

اطلاعات بیشتر در مورد تراشه های سینا AMD و پشتیبانی فروشنده سرور

پردازنده تک سوکتی سری EPYC 8004 AMD که با نام دیگر Siena شناخته می شود، در 12 مدل از هشت تا 64 هسته عرضه می شود. لین کام، معاون واحد تجاری سرور AMD، در جلسه توجیهی رسانه ای گفت: این با معماری Zen 4c ساخته شده است، که هسته کوچکتری نسبت به معماری Zen 4 مورد استفاده برای ساخت جنوا است.

مطالب پیشنهادی  Open19 ، استاندارد مرکز داده LinkedIn-Born Data ، قانون دوم را آغاز می کند

Siena انرژی کمتری مصرف می کند، با توان طراحی حرارتی (TDP) 70 تا 225 وات در مقایسه با 200 تا 400 وات جنوا. AMD ادعا می‌کند که Siena با هسته کارآمدتر Zen 4c و سوکت جدید SP6، حافظه و ویژگی‌های I/O را ساده‌تر می‌کند و در مقایسه با پردازنده Intel Xeon Platinum 8490H یا Xeon Platinum 8471N، عملکردی تا دو برابر بهتر در هر وات سیستم دارد.

“خط منگنه همه اینها این است که سینا بهترین ها را ارائه می دهد [performance] به ازای هر دلار، به ازای هر وات، که به معنای کاهش کلی OpEx در طول زمان برای مشتریان نهایی ما است.

Dell، Lenovo و Supermicro امروز سرورهای لبه جدیدی را معرفی کردند که توسط Siena پشتیبانی می شوند. سرور جدید PowerEdge C6615 دل برای بارهای کاری مرکز داده، از جمله راه حل های پایگاه داده، تجارت الکترونیک و نرم افزار به عنوان سرویس (SaaS) ساخته شده است. این شرکت گفت که ThinkEdge SE455 v3 جدید لنوو برای حجم‌های کاری تحلیلی و هوش مصنوعی در لبه طراحی شده است، در حالی که سرورهای WIO Supermicro که روی Siena اجرا می‌شوند برای بارهای کاری متنوع در مراکز داده لبه و مخابراتی طراحی شده‌اند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور