AMD با تمرکز بر سرورهای مرکز داده، تخمین سود را شکست می دهد | دانش مرکز داده

(بلومبرگ) — Advanced Micro Devices Inc در اواخر معاملات پس از توسعه پردازنده های سرور که به جبران رکود بازار رایانه های شخصی در سه ماهه گذشته کمک کرد و سازنده تراشه قول داد سود بیشتری به دست آورد، صعود کرد.

سود از پیش‌بینی‌های تحلیلگران در سه ماهه سوم بالاتر بود و فروش تقریباً مطابق با پیش‌بینی‌ها بود. در دوره فعلی، درآمد تقریباً 5.5 میلیارد دلار خواهد بود. اگرچه این برآورد میانگین 5.9 میلیارد دلار را نادیده گرفت، اما نشان دهنده افزایش در زمانی است که تعدادی از همتایان AMD از انقباضات رنج می برند.

لیزا سو، مدیر اجرایی، به سرمایه‌گذاران اطمینان داد که چرخش طولانی‌مدت سازنده تراشه همچنان در مسیر است، که به کمک سهم بازار به دست آمده است. این شرکت انتظار دارد فروش در سه ماهه چهارم حدود 14 درصد افزایش یابد، برخلاف کاهش دو رقمی رقبای اینتل و انویدیا.

سو در یک کنفرانس تلفنی به تحلیلگران گفت: “ما معتقدیم که به سهم خود در بازار مراکز داده ادامه خواهیم داد.” او گفت: «ما در حال برنامه‌ریزی برای محیط رایانه‌های شخصی ضعیف‌تر در سه ماهه چهارم هستیم،» در همین حال، زیرا مشتریان موجودی را کاهش داده و شرکت قطعات کمتری را ارسال می‌کند.

392926656.png

واحد مرکز داده این شرکت با تأکید بر اهمیت اهمیت سرورها برای امور مالی AMD، نسبت به سال قبل 45 درصد افزایش درآمد را نشان داد. این امر به کاهش تأثیر کاهش 40 درصدی درآمد تراشه رایانه شخصی آن کمک کرد. تقاضای زیاد برای قطعات کنسول بازی — این شرکت مایکروسافت و گروه سونی را با تراشه های سفارشی تامین می کند — به افزایش فروش بخش بازی های AMD تا 14 درصد کمک کرد.

مطالب پیشنهادی  ColoHouse خرید استوار، سومین خرید خود در کمتر از یک سال

نتایج به افزایش 7.1 درصدی سهام در معاملات طولانی کمک کرد.

AMD در ماه اکتبر هشدار داده بود که عملکرد سه ماهه سوم آن کمتر از پیش بینی ها خواهد بود، و دیگر سازندگان تراشه – از جمله اینتل و انویدیا – چشم انداز تیره ای را برای صنعت ارائه کرده اند. در مواجهه با اقتصاد متزلزل و تورم فزاینده، مصرف‌کنندگان و شرکت‌ها از خرید رایانه روی گردانیده‌اند.

در آن پس‌زمینه، اعداد AMD کمی بهتر از حد انتظار بود. سود به ازای هر سهم در دوره مذکور بدون احتساب برخی اقلام، 67 سنت بود. تحلیلگران 65 سنت تخمین زده بودند.

سرمایه‌گذاران به دنبال نشانه‌هایی هستند که نشان دهد آیا افت شدید رایانه‌های شخصی ادامه خواهد داشت – و بازار را به عمق قبل از کووید برمی‌گرداند – یا در سطح بالاتری قرار می‌گیرد. بازگشت به اوج بیماری همه گیر اولیه اکنون به طور فزاینده ای بعید به نظر می رسد. سو گفت که این شرکت فرض می کند که بازار رایانه های شخصی در سال 2023 حدود 10 درصد کاهش خواهد یافت.

بر اساس گزارش IDC، در سه ماهه سوم، محموله‌های رایانه‌های شخصی با 15 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال قبل به 74 میلیون رسید. این صنعت در طول همه‌گیری، زمانی که روند کار از خانه باعث افزایش تقاضا برای تجهیزات شد، از رونق دوباره برخوردار بود.

در دوران سو، AMD کمتر مستعد نوسانات بازار بود، زیرا با محصولات جدید، سهمی از رقیب بزرگتر اینتل گرفته بود. اما در سه ماهه سوم، اینتل اعلام کرد که سهم خود را در رایانه های شخصی پس گرفته است. سو گفت که AMD تصمیم گرفته است با برخی از کاهش قیمت های ارائه شده توسط رقیب خود مطابقت نداشته باشد.

مطالب پیشنهادی  مورچه بزرگترین وام مرتبط با ESG آسیا را در قرارداد 6.5 میلیارد دلاری دریافت کرد | دانش مرکز داده

با این حال، بزرگترین کودتای سو، موفقیت در بازار سودآور پردازنده‌هایی است که ماشین‌های سرور را اجرا می‌کنند. در این زمینه، AMD از سهم کمتر از 1 درصد به درصد دو رقمی رسیده است. همتای سو در اینتل، پت گلسینگر، هفته گذشته گفت که انتظار دارد رقابت سختی در سرورها ادامه یابد.

سهام AMD در روز سه‌شنبه در نیویورک به ۵۹.۶۶ دلار بسته شد که امسال ۵۹ درصد کاهش یافت. با نگرانی از کاهش شدید رشد این شرکت، AMD یکی از بدترین سهام نیمه هادی ها در سال 2022 پس از یک جهش چهار ساله بوده است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور