AMD احتمال حمله سایبری توسط گروه هک IntelBroker را بررسی می کند

این مقاله در ابتدا در IoT World Today ظاهر شد.

شرکت جهانی نیمه هادی AMD در پی یک حمله سایبری احتمالی توسط گروه بدنام هک IntelBroker در حال انجام تحقیقات است.

IntelBroker ادعا می کند که اطلاعاتی را از سازنده نیمه هادی ها در پی نقض اطلاعات بدست آورده است. این گروه ادعا می کند که به اطلاعاتی از جمله دسترسی پیدا کرده است داده ها در مورد محصولات آینده AMD، پایگاه داده کارکنان، کدهای منبع و اطلاعات مالی.

IntelBroker اسکرین شات هایی از برخی از اعتبارنامه های دزدیده شده AMD را در BreachForums، پلتفرمی که در آن کاربران ابزارهای هک و اطلاعاتی که به طور غیرقانونی به دست آورده اند در تاریک وب به اشتراک می گذارند، منتشر کرد.

AMD گفت که در حال بررسی این هک است و با مقامات محیط قانونی برای بررسی ادعاها همکاری می کند.

IntelBroker در هفته های اخیر چندین هک با مشخصات بالا را انجام داده است. در ماه مه، این گروه اطلاعات طبقه بندی شده از مجری قانون اروپایی یوروپل را به سرقت برد و به یک سرور آزمایشی مجزا که توسط شرکت امنیت ابری Zscaler اداره می شد هک کرد.

این گروه قبلا آژانس پروژه های تحقیقاتی پیشرفته دفاعی (دارپا)، بازوی تحقیقاتی پنتاگون، سرقت اطلاعات نظامی و تسلیحاتی و فایل های SQL را هک کرده بود.

حملات سایبری IntelBroker تبدیل به این شد موضوع جلسه استماع کنگره در سال 2023 پس از سرقت اطلاعات از بازار بیمه سلامت DC Health Link.

مربوط:اشکالات بحرانی VMware بخش‌هایی از ماشین‌های مجازی را به RCE، سرقت داده باز می‌کنند

طبق پست BreachForums، این گروه اطلاعاتی را که به سرقت می‌برد در وب تاریک می‌فروشد و قصد دارد اطلاعات AMD را بفروشد.

AMD در سال 2022 حدود 450 گیگابایت اطلاعات شرکت به سرقت رفته بود هک کردن گروه RansomHouse پشت این حمله بود و در آن زمان ادعا کرد که کارکنان از رمزهای عبور ساده از جمله “123456” استفاده می کردند.


Source link