نحوه حروف الفبا کردن داده ها در Google Sheets

Google Sheets، دقیقاً مانند اکسل، ابزاری عالی برای ذخیره و سازماندهی داده ها به روشی خوانا و جامع است. اما چه فایده ای دارد که داده ها در همه جا وجود داشته باشند؟ این آموزش سریع یک راهنمای گام به گام در مورد الفبای سریع داده ها در Google Sheets به شما ارائه می دهد.

ده‌ها روش برای مرتب‌سازی داده‌ها در Google Sheets وجود دارد. یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای انجام این کار، حروف الفبا کردن آن است. انجام این کار ساختار واضحی به سند Google Sheet شما می دهد و تنها چند کلیک طول می کشد. در اینجا نحوه انجام آن آمده است.

روی دسکتاپ

  1. در دسکتاپ خود، به sheets.google.com و سندی را که می خواهید داده ها را در آن سازماندهی کنید باز کنید.
  2. ستون یا ردیفی را که می‌خواهید در Google Sheets حروف الفبا کنید، انتخاب کنید. روی حرف یا عدد کلیک راست کنید که مطابقت دارد.
  3. ضربه زدن مرتب سازی ورق AZ یا مرتب سازی برگه ZA.

هنگامی که این کار را انجام دادید، همه چیز در آن ستون یا ردیف به ترتیب صحیح، یا از A تا z یا برعکس، سازماندهی می شود.

در اندروید یا iOS

  1. در دستگاه Android یا iOS خود، به قسمت زیر بروید Google Sheets برنامه
  2. یک بار آنجا، سند خود را باز کنید.
  3. روی شماره ردیف یا حرف ستون ضربه بزنید که مطابق با چیزی است که می خواهید الفبا کنید.
  4. روی ضربه بزنید نماد بیشتر.
  5. اصابت مرتب کردن بر اساس AZ یا مرتب سازی ZA.

این روند هم در دسکتاپ و هم در دستگاه های تلفن همراه مانند گوشی سامسونگ گلکسی تقریباً مشابه است. در هر صورت، باید کل ستون یا سطر را انتخاب کرده و سپس انتخاب کنید مرتب کردن بر اساس AZ. توجه داشته باشید که می توانید این کار را با اعداد نیز انجام دهید. هیچ دکمه جداگانه ای برای اعداد وجود ندارد. در عوض، می‌توانید از Google Sheets بخواهید که داده‌های عددی را به حروف الفبا درآورد و نتیجه مورد نظر خود را خواهید دید.

این مهارت Google Sheets یک ابزار عالی برای داشتن در جیب پشتی شما در میان بسیاری دیگر است. توانایی مرتب کردن داده‌های خود یکی از مهارت‌های اصلی است که برای استفاده مؤثر از Google Sheets باید در آن مهارت داشته باشید.

اطلاعات بیشتر در Google Workspace:

FTC: ما از پیوندهای وابسته خودکار برای کسب درآمد استفاده می کنیم. بیشتر.


برای اخبار بیشتر، 9to5Google را در YouTube بررسی کنید: