Akamai Connected Cloud با هسته و لبه توزیع شده پرواز می کند | دانش مرکز داده

فناوری های هوشمند امروز ابتکار جدیدی را برای متحد کردن قابلیت‌های متفاوت شرکت در پلتفرم جدید Akamai Connected Cloud اعلام کرد.

Akamai را شاید بتوان بیشتر با نام a شبکه تحویل محتوا (CDN) و ارائه‌دهنده شبکه لبه‌ای که از سال 1998 فعال بوده است. در سال‌های اخیر، این شرکت به طور فزاینده‌ای به سمت فضای محاسبات ابری حرکت کرده است، به ویژه با خرید Linode به قیمت 900 میلیون دلار در فوریه 2022. جدید Akamai Connected Cloud تلاشی برای یکسان سازی تلاش های ابری Akamai با محاسبات هسته، ابر توزیع شده و قابلیت های پلت فرم لبه است.

به عنوان بخشی از راه اندازی Connect Cloud، Akamai اعلام می کند:

  • سایت های جدید محاسبات ابری در مقیاس سازمانی در ایالات متحده و اروپا
  • گسترش سایت های محاسبات ابری توزیع شده
  • تنظیمات قیمت گذاری خروج ابر
  • مطابقت استانداردها با مقررات ISO، SOC2 و HIPPA
  • برنامه شریک محاسباتی واجد شرایط Akamai

Akamai Connected Cloud یک پلت‌فرم ابری و لبه‌ای گسترده برای محاسبات ابری، امنیت و تحویل محتوا است که برنامه‌ها و تجربه‌ها را به کاربر نزدیک‌تر و از تهدیدات دورتر نگه می‌دارد. شاون مایکلزمعاون مدیریت محصول، محاسبات و اپلیکیشن‌های Akamai، طی یک نشست خبری گفت.

چگونه Akamai ابر متصل را تعریف می کند

رویکرد Akamai به ابر شامل چندین لایه زیرساخت محاسباتی و خدمات توزیع است. میشلز گفت که Akamai قصد دارد انواع زیرساخت‌ها و خدمات مختلف را داشته باشد تا به مشتریان اجازه دهد تا حجم کاری را با بهترین نوع محاسبات برای کار مدیریت کنند.

مربوط: چگونه یک سرور ابری شخصی برای ذخیره سازی فایل های خصوصی در خانه بسازیم

سایت های اصلی اولین لایه در Akamai Connected Cloud مفهوم سایت های اصلی است. میشلز گفت که یک سایت اصلی تا حدودی شبیه به مفهوم منطقه خدمات وب آمازون (AWS) است. در داخل منطقه، مجموعه‌ای از مراکز داده بسیار مقیاس‌پذیر با قابلیت‌های محاسباتی گسترده با قابلیت‌های منابع محاسباتی بسیار متراکم وجود دارد.

سایت های توزیع شده مفهوم سایت های توزیع شده بین قابلیت های محاسبات لبه و قابلیت های محاسبات هسته ای قرار می گیرد. میشلز توضیح داد که سایت های توزیع شده برای پردازش های سبک وزن در بسیاری از مکان ها در سراسر جهان طراحی شده اند. یک سایت توزیع شده خدمات کمتری نسبت به یک سایت ابری اصلی دارد و برای فعال کردن خدمات خرد توزیع شده بهینه شده است.

Akamai Connected Cloud Expanding Computing Capabilities and Locations

به عنوان بخشی از راه اندازی Akamai Connected Cloud، این شرکت از گسترش قابلیت های اصلی سایت ابری خود خبر داد.

Michels-Akamai.png

مایکلز خاطرنشان کرد که امروزه Linode دارای 11 سایت اصلی است که اکنون بخشی از Akamai Connected Cloud هستند. برنامه اضافه کردن 13 سایت هسته جدید در آینده نزدیک است، با سه سایت جدید که قرار است تا پایان سه ماهه دوم سال 2023 معرفی شوند.

سایت های توزیع شده، که بخش جدیدی از Connected Cloud هستند، همچنین Akamai را در سال 2023 مشغول خواهند کرد. برنامه این است که سایت های توزیع شده در 50 شهر در طول سال 2023 راه اندازی شود.

میشلز گفت: «هدف ما این است که این سایت‌های توزیع‌شده را بگیریم و از آن‌ها برای محاسبه در مکان‌های غیرقابل دسترسی استفاده کنیم، بنابراین روی مناطقی مانند آسیای جنوب شرقی، آمریکای لاتین یا بخش‌هایی از خاورمیانه تمرکز خواهیم کرد».

او گفت که هدف کلی این است که قابلیت‌های محاسبات ابری به کار گرفته شود که سازمان‌ها را قادر می‌سازد عملکرد را بهبود بخشند و همچنین دسترسی مشتریان نهایی به کاربرانی را که ممکن است امروز به راحتی نتوانند به آنها رسیدگی کنند، آسان‌تر می‌کند.

Akamai Connected Cloud در مقابل Multicloud

در حالی که Akamai Connected Cloud چندین جنبه از شبکه Akamai را به هم متصل می کند، لزوماً یک پلت فرم چند ابری نیست.

میشلز توضیح داد که از قابلیت‌های CDN Akamai می‌توان به عنوان راهی برای پل زدن چندین ابر و چندین نقطه مبدا استفاده کرد. به گفته Michels، رویکرد Akamai Connected Cloud به multicloud در مورد توسعه پذیر بودن است. به عنوان مثال، برای مواردی مانند پشتیبانی Kubernetes Akamai، این شرکت آن را به گونه ای اجرا می کند که کاربران را در پلتفرم قفل نمی کند. همین امر در مورد مدیریت هویت و دسترسی نیز صادق است – Akamai آن را به گونه‌ای استقرار می‌دهد که میشلز می‌گوید هیچ کس را از اجرای برنامه خود در یک محیط چند ابری منع نمی‌کند.

میشلز می‌گوید: «در واقع، یکی از فلسفه‌های طراحی ما این است که اگر مشتری نتواند به راحتی برنامه خود را از ما به ابر دیگری منتقل کند، ما در توسعه معماری کار اشتباهی انجام داده‌ایم.

درباره نویسنده

  هد شات شان مایکل کرنرشان مایکل کرنر یک مشاور فناوری اطلاعات، علاقه‌مند به فناوری و قلاب‌زن است. او در مورد مسائل فناوری با سازمان های صنعتی و رسانه ای مشورت می کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  رندیر تاکور رئیس شرکت خدمات ریخته گری اینتل استعفا می دهد | دانش مرکز داده