شکست های خطرناک AI Overview + یک درس زندگی

حتی اگر هنوز در سال 1980 به دنیا نیامده اید، ممکن است این عبارت فرهنگ پاپ آمریکایی را شنیده باشید که از قسمتی از سریال پرطرفدار سرچشمه گرفته شده است. دالاس، که در آن شخصیت شرور برنامه تلویزیونی توسط یک شخصیت مرموز مورد حمله قرار گرفت. قسمت بعدی که هویت قاتل را فاش کرد، دومین پخش تلویزیونی پرمخاطب با رتبه بالا در تاریخ بود. به عبارت دیگر، این محتوای سندیکایی بود که چشم صدها میلیون نفر را در کشورهای مختلف در عصر قبل از اینترنت به خود جلب کرد.

برای اکثر بینندگان، دالاس سرگرمی بود این فیلم با نگاهی به زندگی غیرممکن دراماتیک بارون‌های نفت تگزاس در دوران دیسکو شروع شد، در زمانی که قبل از آن که کسی نگران تغییرات اقلیمی بود و قادر به لذت بردن از طرح‌های داستانی درباره سوخت‌های فسیلی، فساد دولتی و معاملات کثیف نبود. لباس‌های یکپارچهسازی با سیستمعامل شیک بودند، صحنه‌ها مجلل بودند، و چندین کشور بیش از یک دهه به این داستان علاقه داشتند.

ممکن است برای دادن درس زندگی به طرز عجیبی به نظر برسد، اما هرگز نتوانستم چیزی را فراموش کنم که از راهنمای تور در مزرعه خیالی Southfork Ranch که در آن خانواده جی آر یوینگ به عنوان زندگی در نمایش معرفی شده بودند، شنیدم.

وقتی شنیدم بازیگر شرلی جونز توضیح می‌دهد که بچه‌ها در برنامه تلویزیونی نوشته‌اند، به نوعی آن را فراموش کردم. خانواده کبک، التماس می کند که با او زندگی کند و در اتوبوس رنگارنگش در سراسر کشور سوار شود و با بچه های تلویزیونش آهنگ بخواند. از این گذشته، در کودکی می خواستم به رانکین باس نامه بنویسم تا از آنها خواهش کنم که فیل خالدار را از جزیره اسباب بازی های نامناسب برای من بفرستند. رودلف گوزن شمالی دماغ قرمز اگر واقعا کسی او را نمی خواست ما انتظار داریم که کودکان فاقد قدرت تشخیص بزرگسالان و ساده لوح باشند.

اما این نکته کاملاً متفاوت با لری هاگمن بازیگر است تظاهر به تیراندازی کرد در حالی که شخصیت جی آر یوینگ را به تصویر می کشد دالاس، طرفداران بزرگسال سعی کردند به مزرعه واقعی که به عنوان مجموعه ای برای Southfork استفاده می شد نفوذ کنند تا دریابند که آیا JR مرده است یا خیر. به گفته راهنمای تور این مکان، مردم در حال ارسال نامه تسلیت برای نمایش و پرس و جو در مورد اینکه آیا JR زنده مانده است یا خیر.

البته اگر به خودمان اجازه دهیم به این فکر کنیم، ما بهتر از این که یک سریال تلویزیونی را با واقعیت اشتباه بگیریم، در تصور اینکه دنیا از “ما” تشکیل شده است، دچار اشتباه جدی می شویم. جامعه ما مملو از افراد آسیب پذیری است که ممکن است به آسانی قادر به ایجاد چنین تمایزاتی نباشند و اغلب توسط افراد و نهادهایی که به دنبال سود بردن از ارائه اطلاعات نادرست و اطلاعات نادرست هستند، شکار می شوند.

دلیلی وجود دارد که کلاهبرداران، پدربزرگ ها و مادربزرگ های مسن را با تماس های تلفنی هدف قرار می دهند و ادعا می کنند که نوه های آنها نیاز به وثیقه دارند. افراد آسیب‌پذیر بخشی از جامعه ما هستند، و من متوجه می‌شوم که به بررسی‌های اجمالی هوش مصنوعی از نظر پزشکی خطرناک نگاه می‌کنم و به درس زندگی که دالاس در مورد ضعیف بودن شرایط انسانی به من آموخت فکر می‌کنم.

Source link