با 24 استارت آپ که با هوش مصنوعی مراقبت های بهداشتی را ارتقا می دهند آشنا شوید

از هر پنج اروپایی یک نفر از شرایط سلامت روان رنج می‌برد، اما روان‌پزشک کافی برای پاسخگویی به تقاضا وجود ندارد. بسیاری از درمانگران فقط می توانند هر چهار تا شش هفته یکبار هر بیمار را ببینند – بسیار کمتر از آنچه برای مشکلات مزمن توصیه می شود، مانند اسکیزوفرنی و اختلالات دوقطبی. این مشکلی است که استارت آپ فرانسوی Callyope به دنبال حل آن با فناوری مبتنی بر هوش مصنوعی بود. Callyope روانپزشکان را قادر می سازد تا مراقبت های شخصی و مبتنی بر نتیجه را با قابلیت های نظارت از راه دور بیمار ارائه دهند. بیماران یک تست صوتی 1 دقیقه‌ای را روی گوشی هوشمند انجام می‌دهند و سپس فناوری هوش مصنوعی Callyope، گفتار بیمار را برای پیش‌بینی نمرات بالینی روانپزشکی، ارزیابی خستگی و تخمین نقص‌های شناختی تجزیه و تحلیل می‌کند. این امر معمولاً زمان مورد نیاز برای یافتن و تنظیم درمان مناسب و جلوگیری از عود را برای جلوگیری از بستری مجدد کوتاه می کند.

Callyope تنها یکی از 24 شرکت فناوری انتخاب شده برای گروه آکادمی رشد استارت‌آپ‌های Google در سال 2024 است: برنامه هوش مصنوعی برای سلامت، که به حمایت از استارت‌آپ‌های با پتانسیل بالا در صنعت بهداشت و سلامت و با استفاده از فناوری هوش مصنوعی برای رشد و نوآوری مسئولانه اختصاص دارد. درباره هر یک از استارت‌آپ‌های شرکت‌کننده که نماینده 13 کشور از سراسر اروپا، خاورمیانه و آفریقا هستند و اینکه چگونه از مدل‌ها و فناوری هوش مصنوعی برای بهبود مراقبت از بیمار و پیشرفت تحقیقات پزشکی استفاده می‌کنند، بیشتر بیاموزید.

مشاور (بریتانیا) یک سرویس دیجیتالی است که به بیماران و پزشکان کمک می کند تا بیماری های مزمن، به ویژه بیماری های همراه را بهتر درک و مدیریت کنند.

AmplifAI (عربستان سعودی) ترموگرافی مبتنی بر هوش مصنوعی و بینایی کامپیوتری را برای ایجاد یک ارزیابی استاندارد و عینی برای زخم پای دیابتی ترکیب می کند.

Biorce (پرتغال) با ایجاد جارویس، دستیار هوش مصنوعی بالینی، در حال توسعه راه حل هایی برای تقویت آزمایشات بالینی از طریق قدرت هوش مصنوعی است.

ج نشانه ها (بریتانیا) یک پلت فرم پیش بینی سرطان با هوش مصنوعی است که به شناسایی بیماران در معرض خطر سرطان در مراحل اولیه و قابل درمان آن کمک می کند.

کالیوپ (فرانسه) راه حل های نظارت از راه دور بیمار مبتنی بر گفتار را توسعه می دهد که به مراقبان کمک می کند تا اثربخشی درمان را ارزیابی کنند و عود بیماری های روانی جدی مانند افسردگی، اختلال دوقطبی و اسکیزوفرنی را تشخیص دهند.

Clear.bio (هلند) برای معکوس کردن دیابت نوع 2 با تغذیه دقیق کار می کند و بهترین روش درمانی دیجیتال را بر اساس گلوکومتری بلادرنگ ارائه می دهد.

سلامتی Ephion (اسپانیا) نشانگرهای زیستی دیجیتالی را برای اطمینان از پایش دقیق بیماری و ارزیابی درمان، از طریق داده‌های پوشیدنی، گزارش‌های بالینی و هوش مصنوعی برای ارزیابی دقیق بیمار ایجاد می‌کند.

Exakt Health (آلمان) یک برنامه پزشکی معتبر برای فیزیوتراپی و آموزش مبتنی بر شواهد با برنامه های درمانی فوق شخصی است.

FiveLives (فرانسه) یک پلت فرم دیجیتالی سلامت مغز برای افراد بالای 50 سال است تا از طریق ترکیب ارزیابی سلامت مغز تایید شده بالینی و یک برنامه مربیگری جذاب، کنترل سلامت شناختی خود را در دست بگیرند.

Healthtracka (نیجریه) دسترسی به مراقبت های بهداشتی در آفریقا را از طریق تشخیص های پزشکی از راه دور غیرمتمرکز می کند و کاربران را با روشی یکپارچه برای دسترسی به تست های آزمایشگاهی در خانه، دریافت نتایج واضح و مشاوره با پزشکان مرتبط می کند.

HearMe (لهستان) از سلامت روان کارکنان از طریق جلسات ناشناس و ایمن 1:1 با متخصصان بهداشت روان پشتیبانی می کند.

جونیور (بریتانیا) با مداخلات مبتنی بر هوش مصنوعی برای اصرار، آموزش مبتنی بر شواهد، ابزارهای شخصی، پشتیبانی همتایان و پزشکی از راه دور، کمک درخواستی را برای اختلالات خوردن ارائه می‌کند.

مایندگرام (لهستان) پلتفرمی است که راه حلی جامع ارائه می دهد و به کارمندان و بستگان آنها پشتیبانی روانی و خودسازی را در شبانه روز ارائه می دهد.

مادر بودن (مصر) یک راه حل دیجیتالی است که به سلامت جنسی و باروری زنان عرب اختصاص داده شده است. این پلتفرم کاربران را با پزشکان، متخصصان، آموزش های بهداشتی شخصی و یک دستیار بهداشتی مبتنی بر هوش مصنوعی متصل می کند.

آزمایشگاه نوح (آلمان) یک نرم افزار یادگیری ماشینی مبتنی بر صدا برای تشخیص زودهنگام نارسایی قلبی جبران نشده توسعه می دهد.

عالی (آلمان) اپلیکیشنی است که از طریق یک ربات چت هوشمند از مراقبان خانواده پشتیبانی می کند که راهنمایی برای یافتن پاسخ به فوری ترین سؤالات ارائه می دهد.

O7 تراپی (مصر) شکاف درمانی را با فناوری های پیشرفته و متخصصان سلامت روان پر می کند. برنامه O7 Therapy پشتیبانی فوری و ناشناس را از طریق جلسات چت، صوتی و تصویری رمزگذاری شده ارائه می دهد.

پزشکی قدرتمند (اسلواکی) با پلتفرم مبتنی بر هوش مصنوعی خود، تشخیص‌های قلبی عروقی را متحول کرده است و متخصصان مراقبت‌های بهداشتی را در سراسر اتحادیه اروپا و فراتر از آن قادر می‌سازد تا 39 بیماری قلبی عروقی را تشخیص داده و مدیریت کنند.

شبکه تحقیقاتی (بریتانیا) یک موتور اتوماسیون است که آزمایش‌های بالینی سریع‌تر و موفقیت‌آمیزتری را با مهندسی نرم‌افزار هوشمند امکان‌پذیر می‌کند که با خیال راحت مدیریت پشتی را در تمام چرخه عمر خودکار می‌کند.

روفیم (فرانسه) در توسعه نرم افزار پزشکی از راه دور تخصص دارد. پلت فرم Rofim یک پلت فرم پزشکی از راه دور است که برای ارتباط بیماران با متخصصان مراقبت های بهداشتی، امکان تشخیص و بهبود دسترسی به مراقبت طراحی شده است.

پزشکی SYCAI (اسپانیا) نرم افزار تجهیزات پزشکی را با هدف جلوگیری از ظهور سرطان در شکم به صورت غیر تهاجمی توسعه می دهد.

روان درمانی تالیا (کنیا) یک استارت آپ سلامت روان است که بر ادغام خدمات سلامت روان در سیستم های مراقبت های بهداشتی اولیه تمرکز دارد.

TibuHealth (کنیا) خدمات سرپایی مقرون به صرفه را از طریق “کلینیک های دقیقه ای” در داروخانه های شریک در محله های پر تراکم ارائه می دهد.

Zoie Health (آفریقای جنوبی) یک پلتفرم سلامت دیجیتال است که بر ارائه مراقبت های بهداشتی مقرون به صرفه، در دسترس و در دسترس به جمعیت های کم برخوردار و با نیاز بالا متمرکز است.

این برنامه سه ماهه این هفته در پاریس با یک اجلاس حضوری آغاز شد که بنیانگذاران را به متخصصان صنعت و سایر بنیانگذاران مرتبط با هوش مصنوعی در حوزه بهداشت و درمان و رفاه می‌رساند. طی ده هفته آینده، شرکت‌کنندگان به کارگاه‌های مجازی در مورد بهترین شیوه‌ها برای توسعه هوش مصنوعی و رهبری، نوآوری مسئولانه، طراحی محصول و جذب مشتری، و همچنین جلسات مشاوره فردی و پشتیبانی پروژه فنی از کارشناسان Google Research و Google خواهند پیوست. Health، Verily، Fitbit، Google DeepMind و موارد دیگر. پس از سه ماه اولیه محتوای اصلی، استارت‌آپ‌ها همچنان از Google پشتیبانی محصول و راهنمایی دریافت می‌کنند تا به آن‌ها در رفع چالش‌هایشان کمک کند.

درباره سایر برنامه‌های Google for Startups بیشتر بیاموزید و ویدیوی زیر را مشاهده کنید، که بنیان‌گذاران نسخه 2023 آکادمی رشد: برنامه هوش مصنوعی برای سلامتی را نشان می‌دهد، که چگونه Google برای استارت‌آپ‌ها می‌تواند به رشد کسب‌وکار شما کمک کند.

Source link