AI Boom Spurs مسابقه چیپ آمریکا و چین

طناب کشی تراشه های نیمه هادی بین ایالات متحده و چین باعث شده است که شرکت های تولید تراشه در تلاشند تا تجارت خود را طبق معمول ادامه دهند.

هوش مصنوعی در حال حاضر بر دنیای فناوری حکومت می‌کند، زیرا سازندگان ابزار و غول‌های نرم‌افزاری این فناوری را در همه چیز ادغام می‌کنند تا محصولات خود را تقویت و توانمند کنند. و این فشار هوش مصنوعی تقاضای بی سابقه ای برای تراشه های نیمه هادی ایجاد کرده است.

اگر نمی دانید تراشه های نیمه هادی چه کاری انجام می دهند، بدانید که آنها تقریباً در تمام محصولات مصرفی دیجیتال شما مانند تلفن های همراه، تلفن های هوشمند، دوربین های دیجیتال، تلویزیون ها، ماشین لباسشویی ها، یخچال ها و لامپ های LED وجود دارند. و برخی از آنها بسیار قدرتمند هستند.

به عنوان مثال، تراشه M4 اپل یک موتور عصبی قدرتمند است که می تواند 38 تریلیون عملیات را در ثانیه انجام دهد، که آن را برای کارهای هوش مصنوعی و بهبود ویژگی هایی مانند Live Captions و Visual Look Up در iPad Pro بسیار بهتر می کند. این موتور که قدرتمندترین موتور عصبی اپل محسوب می‌شود، «۶۰ برابر سریع‌تر از اولین موتور عصبی در A11 Bionic» است.

وقتی این نوع قدرتی است که یک تراشه می تواند تولید کند، جای تعجب نیست که کشورها در سهم بازار آن دخالت می کنند.

ایالات متحده به گسترش تراشه های خود فشار می آورد

ایالات متحده در مورد توسعه تراشه سازی خود تهاجمی بوده است. در ماه آوریل، بر اساس قانون چیپس، دولت ایالات متحده اعطای 6.4 میلیارد دلار کمک بلاعوض به جنوب …

Source link