AdSense در حال توقف کسب درآمد در برخی موضوعات مرتبط با اوکراین

AdSense ایمیلی را برای ناشران ارسال کرد و خط مشی جدیدی را در رابطه با جنگ روسیه علیه اوکراین به آنها یادآوری کرد که می تواند باعث کاهش درآمد شود. هدف از این به‌روزرسانی، گسترش و شفاف‌سازی خط‌مشی موجود درباره مکان‌هایی است که نمایش تبلیغات قابل قبول نیست.

Google در حال توقف کسب درآمد از محتوای خاص

ایمیل ارسال شده به ناشران یادآور یک سیاست جدید در مورد محتوا در مورد جنگ با اوکراین و گسترش سیاست فعلی علیه کسب درآمد از محتوا بود.

گوگل این به‌روزرسانی را در خط موضوع ایمیل به‌عنوان یک قاب «توجه مهم: به روز رسانی در مورد اوکراین

در این اطلاعیه آمده بود:

«به دلیل جنگ در اوکراین، ما کسب درآمد از محتوایی را که از جنگ بهره برداری می کند، رد می کند، یا از آن چشم پوشی می کند، متوقف می کنیم.

… این مکث شامل، اما محدود به، ادعاهایی است که نشان می دهد قربانیان مسئول تراژدی خود هستند یا موارد مشابهی از مقصر دانستن قربانیان، مانند ادعاهایی که اوکراین مرتکب نسل کشی یا حمله عمدی به شهروندان خود است.

اعلامیه فوق که از طریق ایمیل ارسال می‌شود، خط‌مشی‌های رسمی Google Publisher را که اخیراً به‌روزرسانی شده است، گسترش می‌دهد.

به روز رسانی فعلی خط مشی که به صورت آنلاین منتشر شده است به سادگی بیان می کند:

“به دلیل جنگ در اوکراین، ما کسب درآمد از محتوایی را که از جنگ سوء استفاده می کند، رد می کند یا از آن چشم پوشی می کند، متوقف می کنیم.”

خط مشی AdSense یک توافقنامه است

شرکت در برنامه AdSense به این معنی است که ناشر موافقت می کند که از سیاست های تعیین شده توسط برنامه تبعیت کند.

ناشرانی که محتوای تولید شده توسط کاربر، مانند نظرات یا انجمن‌های آنلاین را نشان می‌دهند، باید به‌ویژه از این خط‌مشی جدید آگاه باشند.

ناشرانی که اصرار دارند محتوایی را که خط‌مشی Google را نقض می‌کند میزبانی کنند، باید Google AdSense را از صفحاتی که محتوایی را که خط‌مشی AdSense را نقض می‌کند میزبانی می‌کنند حذف کنند.

این خط‌مشی دیکته نمی‌کند که ناشران چه نوع محتوایی را می‌توانند منتشر کنند.

این فقط به ناشران اطلاع می دهد که AdSense در چه نوع محتوایی مجاز است نمایش داده شود.

خود سیاست اشاره می کند:

«Google با کمک به ناشران در کسب درآمد از محتوای خود و دسترسی به مشتریان بالقوه با محصولات و خدمات مفید و مرتبط، به ایجاد یک وب آزاد و باز کمک می‌کند. حفظ اعتماد به اکوسیستم تبلیغات مستلزم تعیین محدودیت‌هایی برای کسب درآمد است.»

بنابراین اگر محتوای شما با قوانین مربوط به نوع محتوایی که می‌توان کسب درآمد کرد ناسازگار است، ناشران ممکن است بخواهند تبلیغات را از آن صفحات حذف کنند زیرا اگرچه Google ممکن است کسب درآمد از تبلیغات را متوقف کند، ممکن است Google نیز حساب AdSense را به طور کامل خاتمه دهد.

در این سیاست آمده است:

“عدم پیروی از این خط‌مشی‌ها ممکن است منجر به مسدود کردن Google برای نمایش تبلیغات در محتوای شما، یا تعلیق یا فسخ حساب شما شود.”

نقل قول

خط‌مشی‌های Google Publisher

اعتبار تصویر: Shutterstock.com