سفر یک مهندس گوگل از قاهره به ورشو

به آخرین نسخه «مسیر من به Google» خوش آمدید، جایی که ما با کارمندان، کارآموزان و فارغ التحصیلان Google درباره نحوه ورود آنها به Google، چگونگی نقش آنها و حتی نکاتی درباره نحوه آماده شدن برای مصاحبه صحبت می کنیم.

پست امروز همه چیز درباره رند ال موری، مهندس قابلیت اطمینان سایت است. رند یک کارمند جدید گوگل است (که ما آن را “نوگلر” می نامیم) که اخیراً برای نقش خود به ورشو، لهستان نقل مکان کرده است.

می توانید کمی از خودتان برایمان بگویید؟

من در قاهره، مصر بزرگ شدم. از بچگی عاشق ساختن وسایل بودم و ساعت ها با لگو بازی می کردم. این به شیفتگی به مکانیک تبدیل شد، بنابراین وقتی زمان انتخاب رشته تحصیلی فرا رسید، به مهندسی مکانیک رفتم. اما بعد از اینکه در یک کلاس مقدماتی علوم کامپیوتر شرکت کردم، متوجه شدم که می‌خواهم در عوض آن را مطالعه کنم. من عاشق چالش های برنامه نویسی بودم — این اولین باری بود که واقعاً از انجام تکالیف لذت می بردم!

در اوقات فراغت، من دوست دارم پادل بازی کنم، ترکیبی بین تنیس و اسکواش. با دوری از خانه، دلم برای خانواده ام و آشپزی مادرم تنگ شده است، اما خوشبختانه اغلب به آنها سر می زنم.

نقش شما در گوگل چیست؟

من یک مهندس قابلیت اطمینان سایت (SRE) هستم، که در آنجا روی خدمات حفظ حریم خصوصی و امنیتی کار می کنم. تیم‌های SRE در تمام محصولات Google، مانند Gmail، Google Cloud و Search کار می‌کنند تا مطمئن شوند که به درستی و قابل اعتماد کار می‌کنند. اگر هر سرویس یا محصولی از کار بیفتد، فوراً برای تعمیر آن تلاش می کنیم.

مطالب پیشنهادی  من ویژگی ردیابی خواب Fitbit را به مدت دو ماه امتحان کردم

چرا تصمیم گرفتید برای گوگل درخواست بدهید؟

مانند بسیاری دیگر، گوگل رویایی بود که حتی فکر نمی‌کردم ممکن باشد. خوشبختانه، یک برنامه شغلی پیدا کردم که برای مهندسین نرم افزار مشتاق راهنمایی و آموزش می دهد. این برنامه به من کمک کرد مهارت های مصاحبه و مهمتر از همه اعتماد به نفسم را برای درخواست در گوگل تقویت کنم.

چگونه برای مصاحبه خود آماده شدید؟

من روی انواع مختلفی از مشکلات کدنویسی کار کردم و مصاحبه های ساختگی انجام دادم تا راه حل هایم را ارائه دهم. برنامه شغلی راهنمایی های زیادی به من داد که به من کمک کرد احساس آمادگی کنم و در نهایت به من کمک کرد تا به پتانسیل هایم دست پیدا کنم.

مهاجرت شما به ورشو چگونه بود؟

ژوئن گذشته، تنها دو هفته قبل از اولین روز کارم در گوگل، به ورشو نقل مکان کردم. مدتی طول کشید تا احساس کنم در خانه هستم، اما شروع کردم به انجام کارهای کوچک برای تطبیق، مانند تزئین آپارتمانم به همان روشی که در مصر بود. مانع زبان یکی از بزرگترین چالش ها بود، اما خوشبختانه مترجم گوگل وجود دارد. در بسیاری از موقعیت ها به من کمک کرده است. کارمندان Google دیگری نیز وجود دارند که به ورشو نقل مکان کرده‌اند، و ما یک جامعه کوچک تشکیل داده‌ایم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور