8 چالش مهاجرت ابرها | دانش مرکز داده

بلوغ ابری در حال افزایش است، اما چالش‌های متعددی وجود دارد که می‌تواند آن را دشوارتر یا گران‌تر از آنچه که باید باشد، کند. الگوی پذیرش نیز تا حدودی به دلیل بیماری همه گیر تکامل یافته است.

در ابتدا، مهاجرت ابری مربوط به ذخیره سازی بود و پس از آن برنامه ها و محاسبات. با تمام خدمات ابری موجود در حال حاضر، کسب و کارها می توانند به سطوح جدیدی از کارایی دست یابند و از مجموعه رو به رشدی از قابلیت ها بهره ببرند، اگرچه هزینه همچنان در اولویت است.

Paul Borghese، معاون ابر و زیرساخت در شرکت مشاوره تحول دیجیتال Publicis Sapient می‌گوید: «قبل از کووید، ما باید تمام این تحلیل‌های قیمت‌گذاری را انجام می‌دادیم تا ثابت کنیم که فضای ابری ارزان‌تر خواهد بود و همچنین در مورد هزینه کل مالکیت صحبت کردیم. “اکنون بحث بهینه سازی هزینه است. برای بسیاری از مشتریان ما میوه های کم آویزان به ابر منتقل شده اند و اکنون بزرگترین مشکل هزینه است.”

برخی از مشتریان Publicis Sapient از ServiceNow یا JIRA برای بازپرداخت خودکار بر اساس کد صورت‌حساب استفاده می‌کنند. پس از تایید درخواست و ایجاد مناطق فرود خودکار، محیط به طور خودکار با طرح های تایید شده برای امنیت، ذخیره سازی و شبکه اسکریپت می شود. دو مزیت بیل بک این است که بودجه IT به طور غیر ضروری توسط بخش های دیگر کسب و کار مشمول مالیات نمی شود و وقتی کاربر تمام شد، آنها به سادگی روی دکمه ای کلیک می کنند که همه چیز را حذف می کند و صورتحساب را پایان می دهد.

Ragu Rajaram، رهبر جهانی مشاوره ابری در شبکه خدمات حرفه‌ای چندملیتی EY، می‌گوید در حالی که تغییر به خدمات مبتنی بر ابر هزینه‌ها را در میان‌مدت تا بلندمدت کاهش می‌دهد، فرآیند مهاجرت اولیه هزینه‌های اولیه زیادی را به همراه دارد.

می‌گوید: «بسیاری از شرکت‌ها برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها ترجیح می‌دهند به تنهایی مهاجرت کنند، که می‌تواند باعث ناکارآمدی شود و در درازمدت هزینه‌های بیشتری را به همراه داشته باشد. برای مثال، سازمان‌ها ممکن است حجم کاری را به محیطی اشتباه ببرند یا زمان ارزشمندی را صرف اصلاح هزینه‌های مصرف سرسام‌آور کنند». راجارم در یک مصاحبه ایمیلی. هر سال، سازمان‌ها به دلیل ناکارآمدی در فرآیند مهاجرت ابری هزینه بیشتری می‌کنند و تعداد قابل توجهی از شرکت‌ها مهاجرت‌های خود را به تأخیر می‌اندازند. این هزینه‌های پیش‌بینی‌نشده ابری در سطح جهانی به هزینه‌های هدر رفته اضافه می‌شود. برای جلوگیری از این اتلاف، سازمان‌ها باید KPIهای واضحی را تعریف کنند تا مشخص کنند چه چیزی را انجام می‌دهند. انتظار داشته باشید که پس از انتقال به فضای ابری صرفه جویی کنید یا هزینه کنید.

ادامه این مقاله را در InformationWeek بخوانید تا برترین چالش‌های مهاجرت ابری را که سازمان‌ها با آن مواجه هستند، بخوانید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور