هوش مصنوعی دنیا را به مکانی بهتر تبدیل می کند

5. کمک به رسیدگی به تغییرات جمعیتی و واکنش بشردوستانه از طریق ساختمان ها

Open Buildings یک پروژه داده دسترسی باز با استفاده از هوش مصنوعی برای تفسیر تصاویر ماهواره‌ای است که برای مشخص کردن مکان‌ها و هندسه ساختمان‌ها طراحی شده است. این اطلاعات برای تعدادی از کاربردهای مهم، از تخمین جمعیت، برنامه ریزی شهری و پاسخ بشردوستانه گرفته تا علوم محیطی و آب و هوا مفید است. این پروژه که در آفریقا، بنگلادش، اندونزی، لائوس، نپال، فیلیپین، سنگاپور، سریلانکا، تایلند و ویتنام موجود است، به دولت‌ها و سازمان‌های کمک‌رسان امکان می‌دهد تا نیازهای ساکنان را چه در زندگی روزمره و چه در شرایط بحرانی درک کنند.

6. تشخیص تغییرات ژنتیکی که باعث بیماری می شود

به لطف همکاری با PacBio، محققان از فناوری یادگیری عمیق ما، DeepConsensus، برای شناسایی سریع و دقیق انواع ژنتیکی که باعث بیماری می‌شوند، استفاده می‌کنند. این به دانشمندان کمک می کند تا شرایط ژنتیکی جدی، مانند افزایش خطر ابتلا به سرطان سینه یا فشار خون شریانی ریوی را کشف کنند.

7. کمک به افراد با گفتار غیراستاندارد ارتباط برقرار کنند و درک شوند

میلیون‌ها نفر هنگام صحبت کردن، درک شدنشان مشکل است. Project Relate، یک برنامه اندرویدی که بر اساس تحقیقات هوش مصنوعی ساخته شده است، به افراد با گفتار غیر استاندارد کمک می کند تا راحت تر با دیگران ارتباط برقرار کنند. می‌تواند گفتار را به متن رونویسی کند، از صدای ترکیبی برای تکرار آنچه گفته شده است استفاده کند، یا مستقیماً با دستیار Google سخنران برای انجام هر تعداد کار، از پخش آهنگ گرفته تا روشن کردن چراغ‌ها، ارتباط برقرار کند.

مطالب پیشنهادی  راه های جدید برای انتخاب های پایدارتر
سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور