7 روش نگهداری وردپرس که هر مدیر وب باید بداند

عکس پروفایل نویسنده

@88صورابه تاکور

Digital Nomad که عاشق خواندن و نوشتن داستان های تازه کار و اخبار فناوری است.

داشتن یک وب سایت وردپرس و بارگذاری منظم کافی نیست. برخی از مراحل نگهداری وجود دارد که باید به طور منظم انجام شود تا اطمینان حاصل شود که وب سایت برای بازدید کنندگان جذاب است در حالی که پیگیری پست ها و نظرات برای شخصی که وب سایت را اداره می کند آسان است. یک وب سایت مناسب برای هر دو طرف مناسب است.

در زیر لیستی از کارهایی که برای نگهداری صحیح از وب سایت وردپرس شما باید انجام شود ، آورده شده است.

1. به جدیدترین نسخه وب سایت ارتقا دهید

وردپرس چندین بار در سال به روز می شود. وقتی به روزرسانی وجود دارد ، نسخه قدیمی منسوخ می شود. بنابراین ، بهتر است به سراغ نسخه به روز شده وب سایت بروید که دارای ویژگی های اضافی و ارتقا more بیشتر باشد. این اولین و اساسی ترین مرحله در نگهداری وردپرس است.

آخرین نسخه وب سایت را می توان در صفحه اصلی وردپرس یافت. اطمینان حاصل کنید که این کار هر سه ماه یکبار یا حداکثر ظرف مدت شش ماه انجام می شود تا اطمینان حاصل شود که وب سایت بدون مشکل کار می کند و می توانید از آخرین ویژگی های ارائه شده لذت ببرید. صفحه اصلی وردپرس همچنین شامل اخبار ، رویدادها و منابعی است که ممکن است برای کسانی که وب سایت ها را اداره می کنند مفید باشد.

2 اطمینان حاصل کنید که از مطالب وب سایت نسخه پشتیبان تهیه شده است

در حالی که وظایف نگهداری وردپرس را انجام می دهید ، بهتر است برنامه پشتیبان از ارسال ها را به دستگاه مورد استفاده برای بارگذاری در وب سایت یا میزبان سرور وردپرس اختصاص دهید. یک نسخه پشتیبان باید حداقل سه بار در سال برنامه ریزی شود اما اگر مطالب به طور منظم در وب سایت بارگذاری شوند ، می توان یک برنامه پشتیبان گیری مکرر را انتخاب کرد.

با این کار صاحب وب سایت که نگرانی از دست دادن داده های قبلاً بارگذاری شده در وب سایت را ندارد ، استرس را از شما می گیرد.

3. لینکهای Dead را از وب سایت حذف کنید

پیوندهای مرده به پیوندهایی گفته می شود که ممکن است در مقالات یا پست های وب سایت جاسازی شده باشند اما هنگام کلیک بازدیدکنندگان روی صفحه 404 منجر به خطا می شوند. تعداد پیوندهای مرده گزارش شده در گزارش آماری وب سایت قرار دارد.

در حین نگهداری از وردپرس ، مالک باید پیوندهایی را بررسی کند تا مطمئن شود همه پیوندهای خارجی و داخلی هنوز به درستی متصل هستند و به درستی کار می کنند. اگر آنها متصل نیستند ، در صورت وجود پیوندهای جدید باید آنها را حذف یا تغییر داد.

4 شلوغی موجود در پایگاه داده وردپرس خود را پاک کنید

پایگاه داده وردپرس کلیه مطالب ، نظرات و تنظیمات اختصاصی یک وب سایت را ذخیره می کند. ممکن است در این پایگاه داده شلوغی زیادی جمع شود که ممکن است بر سرعت بارگذاری و سرعت بازیابی نسخه های پشتیبان تأثیر بگذارد. بنابراین ، برای استفاده بهینه از این پایگاه داده باید درهم و برهمی پاک شود.

5. از نظرات هرزنامه خلاص شوید

نظرات هرزنامه افزونه های وردپرس تمام نظرات احتمالی هرزنامه را ذخیره می کند. مالک وب سایت می تواند نظرات را مرور کرده و نظراتی را که هرزنامه هستند حذف کرده و نظراتی را که ممکن است به اشتباه به عنوان هرزنامه علامت گذاری شده اند ، بازیابی کند. این یک مرحله مهم در نگهداری وردپرس است و نباید از آن چشم پوشی کرد.

6. اطمینان حاصل کنید که وب سایت به روز شده است

اگر وب سایت برای مدتی خوابیده است ، بهتر است در طی مراحل نگهداری وردپرس چند پست ارسال کنید. اگر پست در وب سایت مکرر باشد ، تغییر موضوع وب سایت مانع از یکنواخت بودن آن می شود. در طی این مرحله ، دارندگان وب سایت می توانند نظرات مربوط به پست های خود را بررسی کنند و ببینند برای بهبود محتوای آنها و جذب بازدیدکنندگان بیشتر می توان چه کاری انجام داد.

7. تصاویر و سایر رسانه ها را در وب سایت بهینه کنید

تصاویر و سایر اشکال رسانه سرعت بارگیری صفحات وب سایت را کاهش می دهد. اگر آنها بهینه نشده باشند ، به دلیل سرعت پایین بارگذاری ، می توان تجربه کلی بازدید از یک وب سایت را مختل کرد. اگرچه در پست های محبوب این موضوع به راحتی قابل تشخیص است ، اما اگر در پست های کم محبوب تر نشان داده شوند ، ممکن است مورد توجه قرار نگیرند. بنابراین ، بررسی کتابخانه تصویر و رسانه باید بخشی از مراحل نگهداری وردپرس باشد. تصاویر خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باید در اندازه بهینه نصب شوند.

اینها وظایف بزرگتری است که دارندگان وب سایت باید به طور منظم انجام دهند تا اطمینان حاصل شود که وب سایت آنها به طور کامل استفاده می شود. همچنین تعدادی از وظایف کوچکتر وجود دارد که می توانند کار مدیریت وب سایت را آسان کنند. این وظایف عبارتند از:

  • آمار وب سایت را بررسی کنید – آمار وب سایت اطلاعاتی مانند افرادی که از وب سایت بازدید می کنند ، وب سایت هایی که بیشتر بازدید می شوند و غیره را ارائه می دهد. این نوع اطلاعات به دارندگان کمک می کند تا محتوای وب سایت خود را به گونه ای تنظیم کنند که بازدیدکنندگان بیشتری را به خود جذب کند. بارگذاری بیشتر مواردی که به نظر محبوب می رسند در کنار بهبود مواردی که چندان محبوب نیستند کلیدی است.
  • قابلیت پیوند پذیری وب سایت را بررسی کنید – ابزارهای محبوبیت پیوند هر جا که وب سایتی پیوند داده شده است نشان می دهد. این بازدیدکنندگان بیشتری را به وب سایتی جذب می کند که ممکن است از طریق پیوند خارجی روی یک وب سایت قرار بگیرند و وب سایت را کاوش کنند. این امر باعث افزایش رتبه بندی وب سایت نیز می شود. این کار باید مرتباً انجام شود تا عملکرد وب سایت و پست ها را بفهمید.

  • موارد ارسالی سایت را به طور منظم وارد کنید – از جمله ارسال های منظم در یک وب سایت ، فعالیت در وب سایت تضمین می کند که به نوبه خود به سایت در افزایش رتبه کمک می کند.

نتیجه گیری

یک وب سایت که به طور مداوم برنامه های به روزرسانی شده با محتوای عالی را ارائه می دهد ، ممکن است گاه گاهی احمقانه باشد اگر روش های مناسب نگهداری وردپرس انجام نشود. از این رو ، اگر وب سایت به درستی نگهداری نشود ممکن است تمام تلاش برای ایجاد محتوا از بین برود.

بنابراین ، نگهداری باید به اندازه تولید محتوا برای وب سایت اهمیت یابد. تهیه برنامه برای انجام مراحل نگهداری و زمانبندی هر آنچه از قبل برنامه ریزی می شود باید انجام شود تا اطمینان حاصل شود که وب سایت با ظرفیت کامل بهینه شده است.

عکس پروفایل نویسنده

داستان های من را بخوانید

Digital Nomad که عاشق خواندن و نوشتن داستان های تازه کار و اخبار فناوری است.

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور