7 بهترین برنامه کدگذاری برای کودکان که به Gamify Programming کمک می کنند

عکس پروفایل نویسنده

@شهید ابراهیمشهید ابراهیم

شهید ابراهیم یک علاقه مند به وبلاگ نویسی است. او بسیار علاقه مند به نوشتن ، سفر و به اشتراک گذاشتن است

بیشتر والدین به دلیل عدم گذراندن دوره های کدگذاری در دوره ابتدایی ، نتوانند آموزش مناسب کدگذاری را به فرزندان خود ارائه دهند. بسیاری از والدین توانایی آموزش کدنویسی را ندارند. اگر می خواهید فرزندانتان از آموزش مدرن مطلع شوند و به دنبال راهی برای آموزش اصول برنامه نویسی و کدگذاری رایانه ای به کودکان خود هستید ، برخی از این بهترین برنامه های کدنویسی را برای کودکان بررسی کنید.

این برنامه ها یا در وب یا در iPad iPad در دسترس هستند.

1. مکانیک Gamestar

Gamestar Mechanic به کودکان بین 7 تا 14 سال کمک می کند و به آنها کمک می کند تا بازی های ویدیویی خود را طراحی کنند. این برنامه quests تعاملی گام به گام را برای دانش آموزان ارائه می دهد تا دانش آموزان در حالی که سطح ساخت بازی را یاد می گیرند ، به پایان برسانند. با استفاده از این سایت ، کودکان می توانند تفکر انتقادی و مهارت های حل مسئله را بیاموزند.

سکو: وب

هزینه: 2 دلار برای هر دانش آموز

2. برنامه کدگذاری خراش برای کودکان

Scratch به طور خاص برای معرفی ذهن جوان به دنیای برنامه نویسی رایانه طراحی شده است. این برنامه توسط دانشجویان و کارمندان دانشگاه MIT در سال 2003 ساخته شده است و از همان ابتدا برنامه آموزش برنامه نویسی کودکان به عنوان برنامه اصلی بوده است.

Scratch یک زبان برنامه نویسی بصری ارائه می دهد که شامل بلوک هایی است که برای اجرای یک برنامه باید کشیده و رها شوند. قرار دادن انواع مختلف بلوک ها در کنار هم باعث ایجاد حلقه ها ، متغیرها ، شروع تعامل ، پخش صدا و غیره می شود. برای یادگیری و درک خراش لازم نیست که یک نابغه برنامه نویسی باشید. این طراحی شده است که به راحتی قابل درک است.

سکو: وب

هزینه: رایگان

3. Tynker

Tynker در دریای سیستم عامل های برنامه نویسی نسبتاً جدید است اما در طول دوره وجود خود به اندازه کافی جذب شده است تا به عنوان یکی از بهترین برنامه های برنامه نویسی برای کودکان شناخته شود. این رابط کاربری مشابه رابط کاربری Scratch است اما با اهداف کاملاً متفاوت.

در حالی که Scratch برای کمک به برنامه ریزی کودکان طراحی شده بود ، Tynker قصد دارد برنامه نویسی را آموزش دهد. Tynker شامل برنامه های مختلف درسی ، ابزارهای مدیریتی و ویترین برنامه هایی است که دانش آموزان از طریق کدگذاری ایجاد کرده اند. دنبال کردن Tynker آسان است و حتی به یک دانش آموز neophyte اجازه می دهد بدون هیچ گونه کمک اضافی دنبال کند.

سکو: وب

هزینه: رایگان (با گزینه Premium upgrade)

4. حرکت لاک پشت: یک بازی کدگذاری برای کودکان

Move the Turtle یک برنامه گیمیفیکیشن است که اصول برنامه نویسی را آموزش می دهد. یک برنامه Gamified به شما این امکان را می دهد که یک قوس داستانی کامل با شخصیت ها و خطوط داستانی داشته باشد که بچه ها برای یادگیری اصول کدگذاری باید آنها را دنبال کنند.

با هر سطح جدید ، مشکل بالا می رود و به کودکان دستورات جدیدی می دهد که باعث حرکت لاک پشت ، ایجاد صدا ، ترسیم خط و غیره می شود. همچنین یک حالت بازی رایگان به نام “نوشتن” وجود دارد که به بچه ها اجازه می دهد لاک پشت را همانطور که حرکت می دهند حرکت دهند. پسندیدن.

سکو: آیپد

هزینه: 2.99 دلار

5. هاپچاچ

Hopscotch یکی دیگر از برنامه های کدگذاری بصری مشابه Scratch و Tynker است که مکانیسم تعاملی کشیدن و رها کردن را ارائه می دهد. این برنامه فقط روی iPad ها اجرا می شود.

در حالی که شخصیت ها و سازوکارها بسیار بالا و گسترده نیستند ، Hopscotch هنوز هم یکی از بهترین برنامه های برنامه نویسی برای کودکان است که اصول برنامه نویسی رایانه ، تفکر منطقی و حل مسئله را آموزش می دهد.

سکو: آیپد

هزینه: رایگان

6. دیزی دایناسور

Daisy The Dinosaur از همان اردوگاه Hopscotch می آید اما برای دانشجویان جوان تر است. این برنامه شامل یک دایناسور است که می تواند با استفاده از دستورات منتقل شود.

از آنجا که این برنامه محدود به انجام توابع اساسی برنامه نویسی است ، برای بچه هایی که تازه شروع به یادگیری کدنویسی می کنند مقدمه خوبی در کلاس های کدگذاری است.

سکو: آیپد

هزینه: رایگان

7. برنامه کدگذاری Cargo-Bot برای کودکان و نوجوانان

Cargo-Bot یک برنامه مبتنی بر بازی است که برنامه نویسی رایانه ای را به بچه ها آموزش می دهد. هر سطح از جعبه های رنگی تشکیل شده است که می تواند با برنامه ریزی یک جرثقیل پنجه ای به حرکت به چپ یا راست و رها کردن و برداشتن ، منتقل شود.

این برنامه که برای iPads طراحی شده است ، با استفاده از یک برنامه لمسی مبتنی بر Codea توسعه یافته است که مبتنی بر زبان برنامه نویسی Lua است.

امیدواریم این لیست از بهترین برنامه های برنامه نویسی برای کودکان به شما کمک کند تا فرزندان خود را در مسیر تبدیل شدن به یک برنامه نویس رایانه راهنمایی کنید. با دیجیتالی شدن هر روزه دنیا ، تعجب نخواهیم کرد اگر برنامه نویسی در کنار ریاضیات و علوم به یک کلاس اجباری در مدارس تبدیل شود.

با القا عشق به برنامه نویسی از کودکی به کودکان خود پیش بروید!

عکس پروفایل نویسنده

داستان های من را بخوانید

شهید ابراهیم یک علاقه مند به وبلاگ نویسی است. او بسیار علاقه مند به نوشتن ، سفر و به اشتراک گذاشتن است

برچسب ها

با هکر نون همراه باشید

حساب رایگان خود را ایجاد کنید تا قفل تجربه خواندن سفارشی خود را باز کنید.