6 پیش بینی هوش مصنوعی برای سال 2023 | دانش مرکز داده

تلاقی بسیاری از عوامل – محاسبات قدرتمند در عوامل کوچک، محاسبات لبه، ادغام فناوری اطلاعات و فناوری عملیاتی (OT)، 5G، و حتی همه‌گیری COVID-19 – پذیرش هوش مصنوعی را در صنایع مختلف افزایش داده است. شرکت تحقیقاتی Market View Research با ارزش 93.5 میلیارد دلار در سال 2021 پیش بینی می کند که پذیرش جهانی هوش مصنوعی تا سال 2030 با نرخ رشد ترکیبی سالانه حیرت انگیز 38 درصد رشد خواهد کرد.

بنابراین هوش مصنوعی از اینجا به کجا می رود؟ کارشناسان شش پیش بینی هوش مصنوعی برای سال 2023 را به اشتراک گذاشتند.

1. هوش مصنوعی مولد همچنان توجه را به خود جلب خواهد کردمایک کراوس، مدیر راه حل های هوش مصنوعی در Beyond Limits، یک شرکت نرم افزاری هوش مصنوعی سازمانی، گفت. مدل‌های مولد، مانند مولد تصویر دیجیتال DALL-E، داده‌ها را تجزیه و تحلیل می‌کنند و برای ایجاد چیزی کاملاً جدید درون‌یابی می‌کنند.

اما مدل های مولد هوش مصنوعی مانند DALL-E فقط در ایجاد تصاویر دیجیتال خوب نیستند. کراوز گفت که از آنها برای کشف مواد جدید برای طراحی باتری، جذب کربن و بسیاری از نوآوری های دیگر استفاده می شود، که پیش بینی می کند مدل های مولد در سال 2023 به ارتفاعات جدیدی خواهند رسید. به عنوان مثال، انتظار پیشرفت در فضای مراقبت های بهداشتی برای مدل سازی واکسن، دارو کراوز گفت: کشف، و حتی پزشکی شخصی‌شده که با داده‌های آموزشی تولید شده از سوابق پزشکی الکترونیکی پشتیبانی می‌شود.

2. هوش مصنوعی کمتر تبدیل به یک جعبه سیاه خواهد شدلی هاولز گفت، رئیس هوش مصنوعی در شرکت خدمات حرفه ای PA Consulting. هاول پیش بینی می کند در سال 2023 سازمان های بیشتری به طور داوطلبانه اصول هوش مصنوعی خود را عمومی کرده و فرآیندهای خود را تشریح خواهند کرد.

هاول گفت: «هوش مصنوعی قابل توضیح بیشتر از مدل‌های جعبه سیاه در مناطقی که مستقیماً افراد را تحت تأثیر قرار می‌دهند، استفاده می‌شود». سازمان‌هایی که اصول هوش مصنوعی منتشر شده و استفاده اخلاقی از هوش مصنوعی و داده‌ها را دارند، استفاده از داده‌هایشان را بیشتر مورد پذیرش عموم قرار خواهند داد.»

هر چه بیشتر و بیشتر هوش مصنوعی [systems] لیان جی سو، مدیر تحقیقات هوش مصنوعی و ML در ABI Research خاطرنشان کرد: در حال استقرار در بخش‌های مختلف، تنظیم‌کننده‌ها مشتاق هستند تا اطمینان حاصل کنند که همه مدل‌های هوش مصنوعی همانطور که باید و عاری از هرگونه تعصب و تبعیض رفتار می‌کنند. او استدلال کرد که در حالی که هوش مصنوعی قابل توضیح فرآیند را شفاف‌تر می‌کند، نیاز به چندین تحول در بازار دارد، از جمله زیرساخت توسعه و استقرار مدل حمایتی که می‌تواند رابطه بین ورودی‌ها و خروجی‌ها و لایه‌های پردازش را نشان دهد، معرفی مدل‌های هوش مصنوعی که به طور پیش فرض قابل توضیح و دستورالعمل ها و اصول نظارتی روشن است.

3. در سال 2023 بازاری برای مدل های آماده هوش مصنوعی وجود خواهد داشتبه گفته برایان هریس، معاون اجرایی و مدیر ارشد فناوری شرکت نرم افزار تحلیلی SAS.

هریس گفت: «به زودی بازارهای مدل‌های هوش مصنوعی ویژه صنعت ارائه می‌شوند که کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا به راحتی مدل‌های هوش مصنوعی را بدون نیاز به ایجاد و مدیریت چرخه عمر مدل در کسب‌وکار خود مصرف کرده و ادغام کنند.» «کسب و کارها به سادگی مشترک یک فروشگاه مدل هوش مصنوعی می شوند. به فروشگاه Apple Music یا Spotify برای مدل‌های AI فکر کنید که بر اساس صنعت و داده‌هایی که آنها پردازش می‌کنند، تفکیک شده‌اند.

4. فراخوان فزاینده ای برای هوش مصنوعی پایدار وجود خواهد داشت، گفت عدنان مسعود، معمار ارشد هوش مصنوعی در شرکت راه حل های تحول دیجیتال UST. مسعود می گوید که بیش از هر زمان دیگری، کسب و کارها از ردپای محیطی خود آگاه هستند و هوش مصنوعی پایدار استفاده از هوش مصنوعی را به گونه ای توصیف می کند که پیامدهای منفی برای محیط زیست یا جامعه نداشته باشد.

“هدف هوش مصنوعی پایدار ایجاد فناوری است که می تواند بدون آسیب رساندن به سیاره یا ساکنان آن مورد استفاده قرار گیرد. مسعود گفت که این شامل استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر، توسعه برنامه‌های بازیافت و مدیریت زباله و ایجاد سیاست‌هایی است که کارگران را از جایگزینی با روبات‌ها محافظت می‌کند. به منظور دستیابی به این اهداف، در سال 2023، کسب‌وکارها برنامه‌ریزی خواهند کرد تا همه ذینفعان را در فرآیند توسعه مشارکت دهند، از جمله مقامات دولتی، رهبران صنعت و اعضای عمومی.

5. ما شاهد استفاده رو به رشد از داده های مصنوعی برای مدل های هوش مصنوعی خواهیم بودمسعود پیش بینی کرد. برای چندین مورد استفاده تجاری، آینده هوش مصنوعی ایجاد داده های مصنوعی برای دامنه آنها است. این داده ها به کسب و کارها کمک می کند تا مشتریان خود را بهتر درک کنند و تصمیمات آگاهانه تری بگیرند.

مسعود گفت: در سال 2023، داده های مصنوعی به طور فزاینده ای قابل اعتماد خواهند شد و برای ایجاد مدل های واقعی از رفتار مشتری استفاده می شوند که می تواند کمپین های بازاریابی را بهبود بخشد یا بازارهای جدید را هدف قرار دهد. علاوه بر این، داده‌های مصنوعی برای آزمایش محصولات یا خدمات جدید قبل از راه‌اندازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و اطمینان حاصل می‌کند که آنها برای دنیای واقعی آماده هستند.»

6. سیستم های هوش مصنوعی به طور فزاینده ای چندوجهی خواهند شد، قادر به پردازش اطلاعات از چندین منبع مانند تصویر، صدا، داده های حسگر و فیلم است. لیان جی سو می‌گوید: «این بینش می‌تواند برای ایجاد تجربه بهتر در خدمات مشتری و تشخیص پزشکی استفاده شود». گفت.

سو تاکید کرد که پیاده‌سازی‌های موفق هوش مصنوعی نیازمند تعادل و درک دقیق افراد و فرآیندها هستند، درست مانند هر فناوری دیگری. او گفت: توسعه دهندگان هوش مصنوعی و پرسنل فناوری اطلاعات به طور فزاینده ای با توانایی خود در برقراری ارتباط و استفاده از مهارت های بین فردی و رفتارهای انسانی خود برای غلبه بر موانع در حالی که تلاش می کنند با موفقیت از هوش مصنوعی استفاده کنند، به چالش کشیده می شوند. مرز جدید به توسعه‌دهنده هوش مصنوعی اجتماعی، دانشمند داده و مهندس داده اشاره دارد.»

آیا پیش بینی هوش مصنوعی برای سال 2023 دارید؟ نظرات خود را در نظرات زیر به اشتراک بگذارید!

درباره نویسنده

مطالب پیشنهادی  قطر برای آینده ای پایدارتر قدم برمی دارد | دانش مرکز داده
پورنیما آپته یک مهندس آموزش دیده است که به نویسندگی تبدیل شده و در زمینه های رباتیک، هوش مصنوعی، اینترنت اشیا، 5G، امنیت سایبری و غیره تخصص دارد. پورنیما برنده جایزه گزارش از انجمن روزنامه نگاران جنوب آسیا، عاشق یادگیری و نوشتن در مورد فناوری های جدید و افرادی است که پشت سر آنها هستند. فهرست مشتریان او شامل چندین رسانه B2B و B2C است که ویژگی‌ها، پروفایل‌ها، مقالات سفید، مطالعات موردی، اینفوگرافیک‌ها، اسکریپت‌های ویدئویی و گزارش‌های صنعتی را سفارش می‌دهند. پورنیما همچنین یکی از اعضای حامل کارت انجمن قدردانی ابری است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور