6 سوال کلیدی برای بهینه سازی موثر مرکز داده

این یک چیز است که اعلام کنید مرکز داده خود را بهینه می کنید. در واقع انجام بهینه سازی مرکز داده می تواند کاملاً متفاوت باشد. پس از همه، بهینه سازی می تواند به بسیاری از مناطق مختلف گسترش یابد – از مدیریت قدرت و تامین انرژی به برنامه ریزی پشتیبان و بازیابی و فراتر.

با این همه زمینه برای پوشش، مشاغل در هر اندازه در خطر گرفتار شدن در علف های هرز و شکست در دستیابی به گام های معنی دار به سمت بهینه سازی مرکز داده هستند.

برای کمک به جلوگیری از این نتیجه، در طول طرح بهینه سازی مرکز داده از خود سؤالات استراتژیک بپرسید. با پرسیدن سوالات درست قبل از اینکه تصمیم بگیرید کجا و چگونه اجزای مختلف مرکز داده خود را بهینه کنید، شانس بیشتری برای ایجاد تغییراتی دارید که سوزن را به حرکت درآورد.

برای این منظور، در اینجا نگاهی به شش سوالی که باید در طول بهینه سازی مرکز داده بپرسید برای بهبود ارائه شده است عملیاتی بهره وری و دستیابی به حداکثر بازگشت سرمایه.

1. چرا مرکز داده خود را بهینه می کنید؟

قبل از هر چیز، از خود بپرسید که چرا دقیقاً مرکز داده خود را بهینه می کنید و امیدوارید از این ابتکار چه چیزی به دست آورید. آیا برای صرفه جویی در پول است؟ بیشتر بودن پایدار? ظرفیت خود را برای مقیاس افزایش دهید؟ پشتیبانی از انواع جدید حجم کاری یا زیر ساخت?

تا زمانی که به طور مشخص ندانید که از بهینه سازی مرکز داده چه چیزی می خواهید به دست آورید، ترسیم استراتژی که نتایج مثبتی به همراه داشته باشد دشوار است.

مربوط:موانع خنک کننده، نوآوری های مرکز داده پیتر دو بوک از ARPA-E

2. از طریق بهینه سازی مرکز داده به چه کسانی کمک می کنید؟

شما باید تعیین کنید که از طریق برنامه های بهینه سازی مرکز داده خود به چه کسانی کمک می کنید. هدف اصلی شما صرفه جویی در زمان و کاهش زحمت شماست تکنسین ها? آیا برای معرفی قابلیت های جدیدی است که مشتریان جدید را جذب می کند؟ آیا برای کاهش هزینه های عملیاتی و افزایش بازده سهامداران است؟

تعیین اینکه به کدام ذینفعانی که می‌خواهید به آنها خدمت کنید، برای ایجاد تغییرات همسو با نیازهای آنها حیاتی است.

3. بزرگترین محدودیت های عملیاتی شما چیست؟

شناسایی بزرگترین موانع یا تعهدات در استراتژی عملیاتی مرکز داده فعلی شما به دو دلیل مهم است: اول، می تواند به بهبود اهداف بهینه سازی مرکز داده که برای خود تعیین می کنید کمک کند.

دوم، درک محدودیت های شما برای تعیین محدودیت های آنچه می توانید از طریق بهینه سازی مرکز داده به دست آورید، مهم است. برای مثال، ممکن است برای رسیدن به برخی از اهداف خود پرسنل یا بودجه کافی نداشته باشید، و بهتر است قبل از شروع به دنبال ابتکاری که شکست خورده است، این واقعیت را کشف کنید.

اطلاعات بیشتر از آخرین داستان های مدیریت مرکز داده را بخوانید

4. نیازهای مرکز داده شما چگونه تغییر خواهد کرد؟

مربوط:SLA های کاربردی در ابر: یک کلاهبرداری بزرگ؟

بهینه سازی مرکز داده تنها زمانی واقعاً ارزشمند است که مزایایی را ارائه دهد که فراتر از زمان کنونی باقی بماند. در غیر این صورت، احتمالاً خواهید دید که می خواهید دوباره در یک یا دو سال بهینه سازی کنید، زیرا آنچه در یک لحظه بهینه بود، با تغییر نیازهای شما، بهینه نیست.

به همین دلیل، مهم است که در طول بهینه سازی مرکز داده به آینده فکر کنیم، نه فقط به حال. به عنوان مثال، در نظر بگیرید که آیا نیاز به استقرار انواع جدیدی از بارهای کاری (مانند زیرساخت پشتیبانی از هوش مصنوعیچگونه ممکن است بودجه عملیاتی شما تغییر کند و مصرف برق شما در سه، پنج یا حتی 10 سال آینده چگونه خواهد بود.

5. آیا به دنبال مدهای بهینه سازی مرکز داده هستید؟

همانطور که شما راه خود را بهینه می کنید مدیریت کنید مرکز داده‌تان، احتمالاً تحت تأثیر ایده‌ها و فناوری‌های رایج قرار خواهید گرفت. برخی از اینها ممکن است ارزش واقعی را ارائه دهند، در حالی که برخی دیگر ظاهراً مد هستند – مانند 'AIOps' و 'خیردو مفهوم روزگاری مرسوم، که مسلماً هرگز واقعاً چیزی نبود.

شما می خواهید بتوانید تفاوت بین واقعی بودن و هیاهو را تشخیص دهید تا منابع را برای سرمایه گذاری در راه حل ها بدون حفظ قدرت هدر ندهید.

البته، شناسایی مدها همیشه آسان نیست، اما عواملی مانند میزان تعریف و مشخص بودن یک مفهوم، مدت زمان وجود آن و اینکه آیا نمونه‌هایی در دنیای واقعی از اجرای مفاهیم وجود دارد را در نظر بگیرید.

6. چگونه تأثیر بهینه سازی خود را اندازه گیری خواهید کرد؟

برای استفاده حداکثری از بهینه سازی مرکز داده، باید برنامه ای برای تعیین کمیت تاثیر آن داشته باشید.

دقیقاً آنچه اندازه گیری می کنید باید اهداف بهینه سازی شما را منعکس کند. به عنوان مثال، اگر هدف اصلی شما کاهش مصرف برق است، بهتر است به آن نگاه کنید معیارهای قدرت. اگر می خواهید هزینه ها را کاهش دهید، باید محاسبه کنید که نسبت به هزینه های بهینه سازی چقدر پس انداز می کنید. و غیره.

رویکرد شما هر چه باشد، مهم است که ارزش بهینه سازی را به روشی قابل اندازه گیری اندازه گیری کنید. در غیر این صورت، ارزیابی‌های موفقیت آمیز بهینه‌سازی در نهایت به صورت موقت یا ذهنی انجام می‌شود و تعیین اینکه چه چیزی واقعاً کار می‌کند را دشوار می‌کند.

بهینه سازی برای آینده

بدون شک، بهینه‌سازی مرکز داده بسیار بیشتر از فکر کردن به آنچه می‌خواهید به دست آورید، چگونه برای رسیدن به آن برنامه‌ریزی می‌کنید و چگونه می‌توانید اندازه‌گیری کنید که آیا موفق هستید، وجود دارد.

اما مهم است که قبل از اینکه به جزئیات فنی یک ابتکار بهینه سازی بپردازید، این سؤالات اولیه کلیدی را بپرسید. پاسخ ها به شما کمک می کند تا یک صفحه زمینی برای بهینه سازی مرکز داده خود به گونه ای ایجاد کنید که ارزش واقعی را ارائه دهد.


Source link