6 سوال ضروری برای یافتن بهترین SSD برای مرکز داده شما | دانش مرکز داده

از آنجایی که مراکز داده به طور فزاینده ای به درایوهای حالت جامد (SSD) وابسته می شوند، سفارش SSD های مناسب می تواند تأثیر قابل توجهی بر عملکرد، هزینه و طول عمر سرورهای شما داشته باشد. با گزینه های بسیار زیادی که در بازار ارائه می شود، خریداران باید تعدادی سوال بپرسند تا مطمئن شوند که سرورهای خود را با SSD های طراحی شده برای نیازهای شرکت خود تجهیز می کنند.

در حالی که ویژگی‌های بسیاری وجود دارد که ممکن است رویکرد خریداران را برای جایگزینی هارد دیسک‌ها با SSD یا گسترش فضای ذخیره‌سازی موجود تعیین کند، پاسخ به این سؤالات اساسی می‌تواند به جلوگیری از سرمایه‌گذاری آنها در نوع نادرست SSD کمک کند:

ظرفیت – حالا و بعدا چقدر است؟

اکثر جستجوها برای SSD ها با در نظر گرفتن ظرفیت شروع می شوند. بدیهی است که ظرفیت بیشتر چیز خوبی است، اما مانند بسیاری از ویژگی ها، هزینه اضافه ممکن است به بهبود عملکرد در هر شرایطی منجر نشود. خریداران باید بر اساس نوع داده، مدت زمان ذخیره سازی و مقدار ورودی پیش بینی شده برای سیستم، کفی برای ظرفیت در نظر بگیرند. بسته به بودجه تخصیص یافته و پیش بینی استفاده برای آینده نزدیک، خریداران باید ظرفیت هدف خود را به نفع آینده نگری افزایش دهند.

به دست آوردن این درست بسیار مهم است: انتخاب یک SSD با ظرفیت بیش از حد ممکن است پرهزینه‌تر باشد و فواید کمی داشته باشد، اما SSD‌های با ظرفیت ناکافی می‌توانند منجر به کاهش عملکرد، از دست دادن داده‌ها و از کار افتادن، ناامیدی برای کاربران، اختلال در عملیات تجاری و به طور بالقوه شود. منجر به نقض اطلاعات، از دست دادن اطلاعات حیاتی و افزایش هزینه ها می شود. متعادل کردن آزادی ظرفیت اضافی در برابر هزینه ذخیره سازی افزایش یافته یک گام کلیدی در انتخاب یک SSD است.

مطالب پیشنهادی  بانک های ایالات متحده در سال 2021 یک میلیارد دلار برای پرداخت باج افزار هزینه کردند | دانش مرکز داده

واقعاً به چه سطحی از عملکرد نیاز دارید؟

افزایش تقاضا برای ذخیره سازی داده ها (و در نتیجه SSD) که می تواند عملکرد بالا و تأخیر کم لازم برای پشتیبانی و اجازه بارهای کاری پیچیده با ظرفیت بالا را ارائه دهد، از محبوبیت روزافزون فناوری های پیشرفته مانند هوش مصنوعی (AI) و اینترنت ناشی می شود. چیزها (IoT). هنگام انتخاب یک SSD، اطمینان از اینکه سرعت خواندن/نوشتن برای دفعات و شدت جستجوی داده ها کافی است، ضروری است. علاوه بر مشخصات سرعت خالص، تأخیر یک عامل کلیدی است، به‌ویژه در شرایطی که انتظار افزایش فعالیت‌ها وجود دارد، مانند دوره‌های شلوغی برای فروش تعطیلات و مدیریت سیل معاملات آنلاین.

چه چیزی با سیستم های شما سازگار است؟

درایوهای SSD با ظرفیت بالا و عملکرد بالا، اگر نتوانند با سیستم‌های موجود شما همکاری کنند، تفاوتی ایجاد نمی‌کنند – به همین دلیل است که سازگاری یکی دیگر از عوامل مهم است، به‌ویژه تصمیم‌گیری بین مرکز داده رایج و فاکتورهای شکل سازمانی U.2. M.2 NVMe و SSD های 2.5 اینچی. درایوهای SSD U.2 به دلیل ظرفیت بالا، کارایی و قابلیت تعویض داغ معمولاً در سرورها و مراکز داده استفاده می شوند. برای رایانه‌های شخصی با فرمت کوچک یا ایستگاه‌های کاری با فضای محدود، SSD‌های M.2 NVMe اغلب بهترین گزینه برای ارائه ذخیره‌سازی با سرعت بالا هستند. برای سرورهای سطح مبتدی یا پیاده سازی هایی که به سازگاری گسترده نیاز دارند، درایوهای SATA 2.5 اینچی یک گزینه ذخیره سازی همه منظوره خوب هستند.

بسیاری از مادربردهای سرور مدرن دارای کانکتورهای U.2 یا SATA برای درایوهای SSD 2.5 اینچی هستند و برخی نیز دارای اسلات M.2 NVMe هستند. با این حال، تأیید سازگاری خاص یک مادربرد سرور با این فاکتورهای فرم ضروری است، زیرا ممکن است برخی از مادربردها برای یک فرم فاکتور معین به آداپتورها یا کارت های توسعه نیاز داشته باشند، که هزینه اضافی را به همراه دارد.

درایوهای شما چقدر دوام خواهند داشت؟

چهارمین عاملی که باید در نظر گرفت استقامت است. مراکز داده از افزایش تاخیر و همچنین هزینه های سربار سرویس و هزینه رنج می برند، زیرا SSD ها اغلب زودتر از زمان برنامه ریزی شده نیاز به تعویض دارند. اگر مرکز داده شما 24/7 کار می کند و نیاز به استفاده زیاد دارد، یک SSD را انتخاب کنید که برای مقاومت در برابر نیازهای استفاده مداوم ساخته شده است. این شامل انتخاب یک SSD با درجه استقامت بالا و قطعات با کیفیت ساخت برای تحمل استفاده سنگین در شبانه روز برای سالها می شود.

مطالب پیشنهادی  برق 3 فاز در مرکز داده

همه درایوها برابر نیستند: آنهایی که با مشخصات دقیق ساخته شده اند و تحت آزمایشات عمیق قرار می گیرند، بادوام ترین درایوها خواهند بود. سازندگان SSD به طور مداوم طول عمر درایو را با استفاده از تکنیک هایی مانند سایش تراز می کنند، که چرخه های نوشتن و پاک کردن را به طور یکنواخت در سلول های حافظه توزیع می کند و از سایش ناهموار جلوگیری می کند. آنها همچنین از تامین بیش از حد استفاده می کنند و بخشی از ظرفیت SSD را برای مدیریت تراز سایش و جایگزینی بلوک یدکی ذخیره می کنند. راه حل هایی مانند این ها برای افزایش طول عمر SSD و حفظ عملکرد ثابت با هم کار می کنند.

به چه سطحی از امنیت نیاز دارید؟

حملات سایبری بی امان هستند. شرکت ها و مراکز داده آنها همچنان بر امنیت داده ها تمرکز می کنند و بسته به نوع داده ای که دارید، امنیت در لیست موارد ضروری شما برای محافظت در برابر سرقت یا دسترسی ناخواسته قرار می گیرد. هنگام انتخاب یک SSD، مطمئن شوید که الزامات امنیتی فعلی و بالقوه آینده شما را برآورده می کند و ویژگی های رمزگذاری لازم را ارائه می دهد. مراکز داده‌ای که از مؤسسات مالی یا پزشکی پشتیبانی می‌کنند که داده‌های بسیار حساس را مدیریت می‌کنند، مشمول مقررات سختگیرانه‌ای هستند، مانند PCI DSS (استاندارد امنیت داده صنعت کارت پرداخت). در شرایطی مانند این، SSD های رمزگذاری شده به محافظت از اطلاعات حساس مشتری و تراکنش های مالی کمک می کنند، اما برای استفاده از مرکز داده عمومی، فایروال های استاندارد از درایوهای ارزان تر و غیر رمزگذاری شده محافظت می کنند.

مطالب پیشنهادی  Data Center Pro آینده مراکز داده هیبریدی را در نظر می گیرد | دانش مرکز داده

چه کسی بهترین پشتیبانی را ارائه می دهد؟

آخرین عاملی که باید در نظر گرفته شود، برند و پشتیبانی است. یک SSD از یک مارک معتبر که گزینه های پشتیبانی قابل اعتماد و گارانتی را ارائه می دهد، انتخاب کنید. این می تواند آرامش خاطر را فراهم کند و اطمینان حاصل کند که شما به منابع عیب یابی و پشتیبانی دسترسی دارید. در حالی که گارانتی های یک ساله گسترده است، فروشندگان با ضمانت های طولانی مدت یا مادام العمر می توانند صرفه جویی قابل توجهی در هزینه ها ارائه دهند و سردردهای آینده را در دراز مدت کاهش دهند. در صورت خرابی درایو، ضمانت مادام العمر می تواند تفاوت بین جایگزینی درایو مکمل و نیاز به خرید سخت افزار جدید باشد.

پشتیبانی مشتری آگاه و در دسترس نیز می‌تواند درایوهای به ظاهر مشابه را متمایز کند، زیرا خریداران می‌توانند به لطف تخصص در دست، هر مشکلی را به موقع عیب‌یابی و برطرف کنند.

با گزینه های بسیار موجود در بازار، تشخیص بهترین درایو برای نیازهای شما می تواند دشوار باشد. با این حال، این تصمیم برای اطمینان از اینکه مرکز داده شما عملکرد بهینه ای دارد و ذخیره سازی قابل اعتمادی برای داده های شما فراهم می کند، بسیار مهم است. برای پیمایش در میان گزینه ها و داشتن SSD مناسب برای کار، خریداران باید ظرفیت، عملکرد، سازگاری، استقامت، امنیت، و برند و پشتیبانی را ارزیابی کنند.

Keith Schimmenti مدیر واحد تجاری کانال SSD در Kingston Technology است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور