5G یک شکست فناوری بیش از حد بود. بیایید درس خود را بیاموزیم. | دانش مرکز داده

من می‌خواهم به یک فناوری اخیر برگردم که بیشتر هوای گرم است. این هشداری است در مورد اختراعاتی که نوید تغییر زندگی شما را می دهند.

از حدود سه یا چهار سال پیش، شرکت‌های بزرگ تلفن همراه آمریکایی و تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند، از جمله اپل، 5G، نسل بعدی شبکه‌های اینترنت سلولی را متوقف نمی‌کردند.

تیم کوک، مدیر عامل اپل در سال 2021 گفت: “ما فقط در مراحل اولیه 5G هستیم، اما عملکرد و سرعت باورنکردنی آن تاثیر قابل توجهی بر نحوه استفاده مردم از فناوری ما داشته است.”

AT&T، Verizon و دیگر شرکت‌های تلفن آمریکایی ما را با آگهی‌هایی پر کردند که نشان می‌داد چگونه 5G تلفن شما را سریع‌تر و بهتر می‌کند و به پزشکان کمک می‌کند سرطان را زودتر تشخیص دهند.

ممکن است اکنون یک تلفن 5G داشته باشید. انجام میدهم. آیا تأثیر قابل توجهی در تجربه فناوری من گذاشت؟ جواب منفی. (حتی ممکن است بخواهید 5G را خاموش کنید زیرا می تواند باتری گوشی شما را خالی کند. منتظر راهنمایی در این مورد باشید.)

5G ممکن است یک مزیت ملموس بزرگتر برای شما باشد. این نیز یک پیشروی اجتناب ناپذیر و ضروری بود – هرچند افزایشی. و این اشکالی ندارد.

چیزی که خوب نبود، هیاهوی 5G شرکتی بود که با ما مانند آدم‌هایی رفتار می‌کرد که به نوید فناوری‌های جدید و فوق‌العاده علاقه دارند.

یک درس این است که نمی‌توانیم به شرکت‌ها اعتماد کنیم تا درباره اینکه چگونه فناوری‌های پرهیاهوی امروزی، از جمله هوش مصنوعی، ماشین‌های بدون راننده و متاورس، زندگی ما را تغییر می‌دهند یا نمی‌کنند، صادق باشند.

مطالب پیشنهادی  کمبود برخی از تراشه‌ها حتی در میان نشانه‌های از بین رفتن صنعت بیشتر می‌شود | دانش مرکز داده

5G دو مشکل داشت: در ابتدا در ایالات متحده، آنطور که تبلیغ می شد کار نمی کرد.

افرادی که سرویس 5G را آزمایش کردند دریافتند که گاهی اوقات فقط در یک یا دو بلوک در دسترس است یا در جاهایی کندتر از شبکه های سلولی 4G است. شرکت‌ها گاهی اوقات می‌گفتند که ما در حال دریافت اتصال 5G بودیم که همان سرویس قدیمی 4G بود.

مشکل دوم اکنون این است که خدمات 5G به طور گسترده در ایالات متحده در دسترس است، بسیاری از ما که 5G داریم واقعاً نمی توانیم تفاوت را تشخیص دهیم.

بله، درست است که تلفنی که به شبکه 5G متصل است، از نظر تئوری می‌تواند یک فیلم کامل را به جای چند دقیقه در چند ثانیه دانلود کند. 5G در اصل می تواند زمان پاسخگویی دستگاه های متصل به شبکه را نیز افزایش دهد. این بدان معناست که یک ماشین بدون راننده یا یک بازوی جراحی رباتیک قادر است سریعتر به دستورات پاسخ دهد.

اما تأثیر دنیای واقعی 5G نشان می‌دهد که پیشرفت‌های فناوری روی کاغذ همیشه به شما مربوط نمی‌شود. دلایل زیادی وجود دارد که ممکن است تلفن شما در تماس خانوادگی FaceTime شما از بین برود. داشتن یک اتصال 4G به جای 5G تقریباً هرگز مشکلی نیست.

تکنولوژی خوب است. برنامه های بازاریابی یک اشتباه بود.

می‌خواهم اذعان کنم که برخی از مردم اکنون از 5G برنده می‌شوند. در مکان هایی که سرویس اینترنت خانگی معمولی در دسترس نیست یا نامرغوب است، اتصال 5G می تواند جایگزین باشد. برخی از شرکت‌ها شبکه‌های 5G خود را برای کارهایی می‌سازند که زمان‌های واکنش بسیار سریع در آنها مفید است.

اما نتیجه نهایی: بسیاری از شما واقعاً از تلاش اپل، سامسونگ و شرکت‌های تلفن برای متقاعد کردن شما برای خرید یک تلفن جدید یا ارتقاء سرویس تلفن همراه خود فقط برای دریافت 5G سودی نبرده‌اید.

مطالب پیشنهادی  قرارداد 61 میلیارد دلاری VMware Broadcom با تحقیقات عمیق اتحادیه اروپا مواجه شد | دانش مرکز داده

تلفن بعدی شما قابلیت اتصال به 5G را خواهد داشت و احتمالاً سرویس تلفن شما نیز چنین خواهد بود. عالی.

شما نباید دو بار در مورد تعداد G ها فکر کنید، همانطور که احتمالاً برایتان مهم نیست که گوشی هوشمند بعدی شما دارای مغز چیپ کامپیوتری پیشرفته تری باشد.

این پیشرفت‌های تدریجی که فناوری را بهتر، سریع‌تر و ارزان‌تر می‌کند، نحوه عملکرد اختراع در زندگی واقعی است.

(خب، در مورد آن چیز ارزان تر: چتان شارما، یک تحلیلگر و مشاور مخابراتی، تخمین می زند که آمریکایی ها سالانه حدود 7 تا 8 میلیارد دلار بیشتر در قبض تلفن خود از افرادی که به برنامه های داده 5G نامحدود با قیمت بالاتر روی می آورند، پرداخت می کنند.)

ما و شرکت‌هایی که فناوری می‌سازند باید بپذیریم که هر فناوری جدید زندگی ما را تغییر نمی‌دهد – حداقل به‌گونه‌ای که یک فیلم علمی تخیلی قانع‌کننده بسازد.

اگر مشخص شود که قاتل به طور خودکار هزاران نسخه از تبلیغات اینستاگرام را تولید می کند، در مورد اشکال جدیدی از هوش مصنوعی که از نوشته های انسان تقلید می کنند، چه احساسی خواهید داشت؟

اگر معلوم شود که مشکل بزرگ در مورد رایانه‌های وسایل نقلیه، خودروهایی نیستند که خودشان رانندگی می‌کنند، بلکه فناوری‌های کمک راننده هستند که به شما کمک می‌کنند در مواقع اضطراری یا پارک موازی ترمز کنید؟

5G یک پیشرفت فنی فزاینده بود که شرکت‌ها سعی کردند به ما بگویند یک جهش انقلابی است. این نبود.

همانطور که اشاره کردم، برخی از افراد متوجه شده اند که باتری گوشی آنها با اتصال دستگاه به شبکه 5G سریعتر تخلیه می شود.

مطالب پیشنهادی  چگونه تغییر آب و هوا بر مکان مراکز داده تأثیر می گذارد | دانش مرکز داده

اگر تلفن و سرویسی با قابلیت 5G دارید و عمر باتری شما را اذیت می کند، 5G را خاموش کنید. در عوض، تلفن شما از طریق اتصال 4G متصل می شود.

من در اینجا فقط برای آیفون 12 و مدل های جدیدتر دستورالعمل می دهم. (خاموش کردن 5G ممکن است گزینه ای در تلفن Android شما نباشد.) لطفاً توجه داشته باشید که این دستورالعمل ها ممکن است در آیفون شما کمی متفاوت باشد.

به برنامه تنظیمات iPhone > Cellular > Cellular Data Options > Voice & Data بروید. یا در برنامه تنظیمات، ممکن است لازم باشد به دنبال گزینه ای با عنوان داده تلفن همراه یا سیم کارت اصلی باشید.

ممکن است سه گزینه را مشاهده کنید:

  • 5G Auto: آیفون شما به طور خودکار به یک شبکه 5G وصل می‌شود، زمانی که اتصال سریع‌تر و بهتر و 4G نباشد.
  • 5G روشن: این کار آیفون شما را مجبور می‌کند در صورت در دسترس بودن، به شبکه 5G متصل شود. باتری شما ممکن است سریعتر خالی شود.
  • LTE: آیفون شما فقط از سرویس 4G استفاده می کند حتی اگر 5G در دسترس باشد.

برای اکثر مردم، در بیشتر مواقع، هوشمندانه است که از 5G Auto استفاده کنند و به آیفون خود اجازه دهید انتخاب کند که آیا از شبکه 5G استفاده کند یا خیر.

اما اگر به خصوص از عمر باتری خود ناراضی هستید، گزینه LTE را امتحان کنید و ببینید آیا تفاوتی ایجاد می کند یا خیر.

شیرا اوید، واشنگتن پست

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور