5 چیز که من به عنوان موسس تصادفی یک NGO برای پناهندگان اوکراینی یاد گرفتم

در فوریه 2022، نینا لوچوک، کارمند گوگل، 35 ساله، به طور تصادفی بنیانگذار یک NGO پیشرو شد.متحد برای اوکراینپس از گردآوری و به اشتراک گذاری اطلاعات برای پناهندگان اوکراینی در مورد مسکن، کمک های حقوقی و حمایت روانی و مشاوره. پلتفرم متحد برای اوکراین از آن زمان بودجه و حمایت کمیته بین المللی نجات و تیمی از آن را دریافت کرده است Google.org یاران — و به بیش از 5 میلیون نفر برای یافتن اطلاعات حیاتی کمک کرده است و به بیش از 300000 پناهنده مسکن، کمک های حقوقی، حمایت روانی و آموزشی ارائه کرده است.

امروز، در روز جهانی پناهندگان، نینا، که اصالتاً اهل اوکراین است، آموخته هایش را به اشتراک می گذارد.

1. یک ماموریت مشترک کلیدی است.

در 24 فوریه 2022، با یک تماس تلفنی از خواب بیدار شدم که زندگی من را تغییر داد. مادرم در حالی که صدایش می لرزید، این خبر را به اشتراک گذاشت: روسیه به تازگی به اوکراین حمله کرده بود. چهار روز بعد او با رانندگی با دخترخوانده‌اش از کیف از مرز لهستان عبور کرد. وقتی رسیدند، اطلاعات یا راهنمایی رسمی خیلی کم بود. سازمان‌های کمک‌رسان تأسیس‌شده و دولت هنوز در شوک بودند و در تلاش بودند تا در حد نیاز سریع پاسخ دهند. در خانه در برلین، یک گروه متنی گروهی برای به اشتراک گذاشتن تمام اطلاعاتی که می توانستیم پیدا کنیم، راه اندازی شد. در عرض 24 ساعت، این گروه بیش از 100 عضو داشت. کمتر از یک هفته بعد، ما یونایتد برای اوکراین را راه اندازی کردیم.

مطالب پیشنهادی  چگونه کامیل و اوران به رهبران انجمن در گوگل تبدیل شدند

بسیاری از کسانی که در ایجاد یونایتد برای اوکراین دخیل بودند، قبل از ساختن این پلتفرم به سختی ملاقات کرده بودند، اما سوابق و تخصص متنوع ما به این معنی بود که می‌توانیم برای کمک به مردم برای دسترسی به پشتیبانی و اطلاعاتی که به شدت به آن نیاز داشتند، همکاری کنیم. ما نیازی به شناخت همدیگر نداشتیم. ماموریت مشترک ما به ما کمک کرد تا آخر شب، فشار و آسیب را پشت سر بگذاریم. یک سال طول کشید تا زمانی را برای تمرین‌های متعارف تیم‌سازی پیدا کنیم، اما ماموریت مشترک ما باعث شده است که در گام‌های بسته کار کنیم.

2. فناوری نقش اساسی در واکنش به بحران دارد.

جنگ در اوکراین یک بحران پناهجویان ایجاد کرده است. برای کسانی که از خانه خود فرار می کنند، دسترسی به اطلاعات معتبر کلیدی است. خوشبختانه، اکثر مردم در حال حاضر گوشی هوشمند دارند. در این جنگ راه‌حل‌های تکنولوژیکی متعددی برای شناسایی آن پدیدار شده است که نیازهای گروه‌های آسیب‌دیده را با سرعتی سریع‌تر و با چابکی و دسترسی بیشتر نسبت به راه‌حل‌های سنتی برطرف می‌کند. این راه‌حل‌های فن‌آوری وقتی با تخصص یک آژانس کمک‌رسانی همکاری می‌کنند، بهترین کار را دارند، به طوری که واقعاً نیازهای افراد تحت تأثیر را برآورده می‌کنند.

3. پذیرای مدل های جدید همکاری باشید.

جنگ رویکرد سنتی واکنش‌های اضطراری را با افزایش همکاری بین بخش‌های دولتی، خصوصی و بخش سوم تغییر داده است. برای ما، این یک راه نجات بوده است – به ما کمک می کند تا پلتفرم خود را بهتر کنیم و بسیاری از خدمات حیاتی خود را ارائه کنیم.

مطالب پیشنهادی  شروع با تبلیغات گوگل: نکاتی برای مشاغل کوچک

در مارس 2022، ما بخشی از پروژه Signpost کمیته نجات بین المللی شدیم و به ما کمک کرد اطلاعات دقیق، در دسترس و به موقع را برای افراد در بحران دریافت کنیم. این مشارکت به ما حمایت مالی اساسی و دانش تخصصی در زمینه واکنش به بحران داد. و از طریق IRC، 15 عضو Google.org به ما داده شد، که به مدت شش ماه بصورت حرفه ای تمام وقت کار کردند تا به ما در گسترش United for Ukraine، بهبود پلت فرم خود و مقابله با تقاضای فزاینده کمک کنند: دسترسی کاربران بیشتری به کمک های ضروری خدمات. گروه‌های دیگر، از جمله Airbnb، به درخواست ما برای مسکن فوری و ایمن برای افراد آواره پاسخ دادند، در حالی که شرکت‌های حقوقی و بهداشت روانی متعددی به ما کمک‌های حقوقی و حمایت روانی ارائه کردند.

4. آماده چرخش باشید.

نیازهای پناهندگان در طول زمان تغییر می کند، از مراقبت های پزشکی و مسکن گرفته تا حمایت های روانی، شغلی و آموزشی. ما آموخته ایم که بهتر است نیازهای افراد را حدس نزنیم، بلکه بپرسیم و در تمام مراحل تجربه با افراد وقت بگذرانیم. با گسترش ما، توانستیم پناهندگان اوکراینی را برای اجرای خدمات تلفنی خود استخدام کنیم و آنها را از کاربران خدمات به ارائه دهندگان خدمات تبدیل کنیم. تجربه آنها بسیار ارزشمند بوده است، نه تنها در حصول اطمینان از اینکه ما مستقیماً با افراد آواره صحبت می کنیم تا بفهمیم آنها به چه چیزی نیاز دارند، بلکه همچنین در ارائه بینش آنها.

5. مراقب خودت باش

در روزهای اولیه، ما زمان زیادی را در مرز اوکراین می گذراندیم و با پناهجویان به هنگام ورود آنها ملاقات می کردیم. داستان هایی که شنیدیم «از قاچاق انسان تا از دست دادن یکی از عزیزان» دلخراش بود. تعداد بسیار کمی از افراد گروه ما تجربه کار در کنار یک منطقه جنگی یا با افراد آسیب دیده را داشتند. برای کمک به پردازش و درک آنچه که شاهد بودیم، کمیته بین المللی نجات یک جلسه گروهی با یک روانشناس ترتیب داد. من به مراجعه به روانشناس ادامه دادم هر زمان که همه چیز زیاد شد، و هر روز یوگا و مدیتیشن را برای مراقبت از سلامت روانم تمرین کردم.

مطالب پیشنهادی  نسخه بتا Privacy Sandbox به اندروید می آید

جنگ در طول یک سال گذشته هر روز قلبم را شکسته است. اما یونایتد برای اوکراین به من هدف داده است. من بسیار سپاسگزارم که پلتفرم و حمایت بسیاری از سازمان‌ها را دارم که به ما کمک کرده‌اند تا در چنین شرایط سختی در زندگی به بسیاری دیگر کمک کنیم.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور