5 شغل فناوری که می توانید برای آنها در سال 2030

درخواست کنید

کم کم پیشرفت در فناوری و علم زمینه انقلاب بعدی صنعتی را ایجاد می کند ، که جهان و زندگی ما را به روشهای غیرقابل تصوری تغییر خواهد داد. < p class = "paragraph"> اگرچه زندگی در آینده بسیار عالی به نظر می رسد ، اما برخی از نگرانی ها نگران کننده است. طبق گزارش اقتصاد آکسفورد ، حدود 20 میلیون نفر به دلیل اتوماسیون تا سال 2030 شغل خود را از دست خواهند داد.

با این حال ، بسیاری از کارشناسان اذعان دارند که توسعه فناوری باعث ایجاد صنایع کاملاً جدید و از این رو خواهد شد. مشاغل جدید با توجه به سرعت توسعه فناوری ، پیش بینی ها کاری خطرناک هستند. با این حال ، ما هنوز هم ممکن است پیش بینی کنیم که برخی تغییرات براساس روند امروز رخ دهد.

این مقاله پنج شغل را ارائه می دهد که هنوز وجود ندارند و محصول تخیل الهام گرفته از فناوری مدرن است. خبر خوب این است که هیچ کس شما را از تبدیل تخیل به واقعیت محدود نمی کند. چه کسی می داند ، شاید شما اولین کسی باشید که برخی از مشاغل شرح داده شده در زیر را دارید؟

بدون آگاهی بیشتر ، در اینجا پنج شغلی که ممکن است تا سال 2030 مشاهده کنیم وجود دارد.

طراح خواب

عکس توسط گروه رابطهای روان M class = “paragraph”> شرح شغل

جلسات خواب روایت را طراحی کنید تا به کاربران کمک کنید نسخه های بهتری از خود شوند.

چرا این شغل؟

ما یک سوم از زندگی خود را می خوابیم. در حالی که می دانیم خواب برای سلامتی ما ضروری است ، اما یک سوم هنوز هم وحشتناک به نظر می رسد ، با توجه به اینکه این زمان را بیهوش می گذرانیم.

با این حال ، تحقیقات خواب تسلی خاطراتی ارائه می دهد: به نظر می رسد که حالت گذار از حالت بیداری به خواب – که به آن هیپناگوژی نیز گفته می شود – می تواند کلیدی برای خواب معنادار باشد و ممکن است باعث افزایش خلاقیت ، مبارزه با استرس ، افزایش خودآگاهی و بهبود عملکرد کار شود.

چندین تیم تحقیقاتی در سراسر جهان در حال حاضر بر روی نمونه سازی دستگاههایی کار می کنند که شخص را در حالت نیمه خواب شناسایی و نگهداری می کنند. این دستگاه باید با یک اسپیکر هوشمند جفت شود که به محض اینکه شخص در هیپنوتیزم قرار بگیرد ، یک جلسه گفتاری را که توسط یک طراح خواب برای نیازهای شخص ایجاد و تنظیم شده است ، شروع می کند. مضامین می توانند هر چیزی باشند و فقط با تخیل طراح و انتظارات مشتری محدود می شوند: برخی بدنبال الهام و خلاقیت می گردند ، برخی بدنبال تروما یا ترمیم فوبیا هستند ، دیگران حتی در رویاهای خود به یادگیری ادامه می دهند. = “paragraf”> اولین طراحان خواب احتمالاً اعضای تیمهای تحقیق و توسعه پشت دستگاههای خواب خواهند بود. با این حال ، هنگامی که این فناوری گسترده و مقرون به صرفه می شود ، تقاضا برای طراحان خواب ارائه می شود که راه حل های خواب خود را ارائه دهند (هر دستگاه حتی می تواند یک “فروشگاه خواب” از پیش نصب شده را ارائه دهد که طیف گسترده ای از گزینه های خواب هوشمند را ارائه می دهد). < p class = "paragraph"> مهارت های مورد نیاز

شغل یک طراح خواب نیاز به آموزش روانشناسی ، تجربه مربیگری گسترده و دانش فنی دارد.

Uncanny Valley Expert

شرح شغل

ارزیابی ربات های انسان نما برای خزندگی و کمک به طراحان ربات در ساخت ربات های زیبا.

چرا این شغل؟

در سال 1970 ، ماساهیرو موری ، استاد رباتیک از انستیتوی فناوری توکیو ، نظریه دره غیر عادی را معرفی کرد. این تئوری ساده است: میل ما نسبت به ربات ها با همانندی انسانی آنها رشد می کند ، اما فقط تا جایی که احساس دافعه کنیم. اگرچه این تئوری ساده به نظر می رسد ، اما پیچیده تر از آن است ، زیرا هیچ کس نمی داند که دقیقاً چه زمانی محبت ما به انزجار تبدیل می شود و چرا این اتفاق می افتد.

به عنوان مثال ، کاملاً محتمل است که یک ربات روی تصویر زیر ، معروف به فلفل ، پاسخ احساسی مثبتی از یک بازوی رباتیک از طرف فرد برمی انگیزد.

اما اگر فلفل ویژگی های انسانی بیشتری پیدا کند چه می کنید؟ آیا آن را حتی بیشتر دوست خواهیم داشت؟ گفتن آن دشوار است ، اما یک چیز مسلم است: بعضی اوقات جزئیات زیاد فقط اشتباه است. برای اینکه تصوری از یک ربات وحشتناک پیدا کنید ، سعی کنید برای “ربات CB2” که IEEE در رتبه 3 خزنده ترین ربات در همه زمان ها قرار دارد ، از گوگل استفاده کنید. هشدار دهید: به هیچ وجه با این ربات فیلم باز نکنید. خواب خود را از دست خواهید داد.

هرچه تعداد بیشتری از ربات ها وارد زندگی ما می شوند ، نیاز مبرم به متخصصان برای محافظت از عقلانیت ذهنی ما در برابر ربات هایی که باعث کابوس می شوند ، احساس می شود. به همین دلیل به نظر می رسد این شغل در نزدیکترین آینده ظاهر می شود.

مهارت های مورد نیاز

افرادی که این کار را انجام می دهند به احتمال زیاد طراحان و مهندسان تجربه کاربری آموزش دیده اند که برای مهارت جدید حس دره غیر عادی ربات هایی که برای دفاتر ، مدارس و خانواده های خود خریداری خواهیم کرد ، هستند. علاوه بر شهود قوی ، چشم هنری و مهارت های ارتباطی استثنایی ، متخصصان دره غیر عادی نیز به شهامت نیاز دارند. در پایان ، بهترین راه برای ارزیابی یک ربات این است که مدتی را با او سپری کنید. و این شامل زمان شب نیز می شود.

مربی داده های شخصی

شرح شغل

جمع آوری بینش اطلاعات شخصی افراد و ارائه مشاوره مربیگری متناسب با بهبود زندگی فرد.

چرا این شغل؟

با افزایش حضور آنلاین ، نحوه برخورد ما با بسیاری از کارهای معمول تغییر کرده است. هر فعالیت روزانه ای را انجام دهید ، “برنامه” را به آن اضافه کنید ، و به احتمال زیاد آن را در فروشگاه برنامه پیدا خواهید کرد: خرید ، بانکداری ، دوست یابی ، غذا خوردن سالم ، سیگار کشیدن ، راه رفتن با دست و غیره. هر یک از این فعالیت ها مقدار زیادی داده تولید می کند ، که هنگام تجزیه و تحلیل صحیح ممکن است چیزهای زیادی در مورد خودمان به ما بگوید. آنجاست که ممکن است یک مربی داده های شخصی به کار شما بیاید.

کار یک مربی داده این است که کنترل کامل داده های شخص را پیدا کند تا الگوهایی را در رفتار دیجیتال وی پیدا کند و اینکه چگونه با موافق است اهداف زندگی. یک مربی به ویژه الگوهای استفاده از تلفن و رایانه ، تاریخچه پخش موسیقی و فیلم ، تاریخچه پیام ، تقویم و هر آنچه را که لازم می داند ، بررسی خواهد کرد. با تجزیه و تحلیل داده ها ، مربی یک برنامه گام به گام یا لیستی از پیشنهادها برای یک زندگی آگاهانه و هدفمند به فرد ارائه می دهد.

مهارت های مورد نیاز

افرادی که در این زمینه کار می کنند به آموزش علوم داده ، دانش کتابخانه های یادگیری ماشین و مهارت های تجسم داده همراه با مربی گری شخصی گسترده یا تجربه روان درمانی نیاز دارند.

Rogue AI Hunter

شرح شغل

نرم افزار مخرب هوش مصنوعی را پیدا و خنثی کنید.

چرا این شغل؟

ایده هوش مصنوعی مخرب در بحث های امروز درباره ایمنی هوش مصنوعی به امری عادی تبدیل شده است. در حالی که بسیاری از مهندسان ایده چرخش هوش مصنوعی علیه خالقان خود را بسیار دور از ذهن می دانند ، بسیاری از متفکران و دانشمندان برجسته به تهدیدهای ابر هوشمندی اشاره می کنند. به طور خاص ، آنها دو سناریو را ذکر می کنند: هوش مصنوعی برای انجام کار مفیدی برنامه ریزی شده است. هنوز هم ، این روش تخریبی را برای رسیدن به هدف خود ایجاد می کند (به عنوان مثال ، یک هوش مصنوعی برنامه ریزی شده برای لذت بردن از آرام کردن کودک در حال گریه شروع به آزار کودک می کند ، بنابراین می تواند دوباره او را آرام کند).

اگرچه غیر قابل تصور است که ما در طی ده سال هوش مصنوعی داشته باشیم که بتواند به خواست خود راهی شیطانی را در پیش بگیرد ، اما داشتن هوش مصنوعی برنامه ریزی شده برای انجام کار مخرب خیلی غیرواقعی نیست. بنابراین ، به احتمال زیاد شاهد افزایش موج افراد آموزش دیده ای خواهیم بود که کار آنها در آینده نزدیک شکار و از بین بردن نرم افزار شیطانی AI است.

امروزی مثالی از ظاهر این شغل ، حمله اخیر موفقیت آمیز مایکروسافت به یک شبکه مخرب botnet است که توسط یک گروه جنایتکار اداره می شود ، که آماده سازی آن برای مایکروسافت تقریباً هشت سال به طول انجامیده است. اگرچه به دلیل وجود ربات هوش مصنوعی که تهدیدی جدی برای مراکز مالی یا زنجیره های تأمین ما محسوب می شود ، به زودی عملیاتی در چنین مقیاسی مورد نیاز است ، “یک تیم شکارچی” باید خیلی سریعتر اقدام کند.

مهارت های مورد نیاز

این شغل علاوه بر مهارت هک و ردیابی شبکه در درجه نظامی ، به استقامت بسیار زیاد ، مهارت های کار تیمی عالی و تقریبا غیرانسانی نیاز دارد تحمل استرس.

کاهش دهنده سرقت هویت

شرح شغل

پشتیبانی از هویت قربانیان سرقت و کمک به آنها برای بازگشت به زندگی خود با کمترین ضرر و زیان.

چرا این شغل؟

سرقت هویت تجارت بزرگ است. هر ساله میلیون ها آمریکایی هویت خود را به سرقت می برند و نیاز به پرداخت 1.7 میلیارد دلار از جیب خود دارند. و در حالی که بسیاری از افراد امنیت آنلاین خود را جدی می گیرند ، حملات سایبری جاه طلبانه تر می شوند. به احتمال زیاد ، تعداد افرادی که تحت تأثیر سرقت هویت قرار می گیرند در آینده افزایش خواهد یافت.

وظیفه کاهش دهنده سرقت هویت اطمینان از آسیب رساندن به اعتبار مالی و خسارات مالی شخص خواهد بود. پس از سرقت هویت حداقل است. به طور خاص ، آنها به عنوان واسطه بین یک قربانی سرقت هویت از یک طرف و بانک ها ، شرکت های بیمه و منابع آنلاین که سرقت داده در طرف دیگر رخ داده است ، عمل خواهند کرد. تخفیف های سرقت به فرد کمک می کند اعتبار مالی خود را بازیابد و برخی از عادات آنلاین خود را مورد بازنگری قرار دهد.

مهارت های مورد نیاز

مهارت های مورد نیاز برای این شغل شامل دانش جدی قانون و مقررات مالیاتی ، آموزش پزشکی قانونی دیجیتال و هوش هیجانی کاملاً آموزش دیده است.

همچنین در اینجا منتشر شده است.