5 راه ساده برای خلاص شدن از شر مشکلات بالای پردازنده در ویندوز

 عکس پروفایل نویسنده

@ gtmars.comMr.Vic

بنیانگذار gtmars.com & plan2trip.com. اشتراک دانش در دنیای دیجیتال درباره امنیت سایبری

سیستم عامل ویندوز 10 با ویژگیهای ماژولهای ماکرو با تعداد زیادی میکروتک کار طراحی و ساخته شده است ، درست مثل یک الکترون بمباران شده در “اتم” تصور کنید. بسیار خوب ، بیایید شروع به کار کنیم تا داستان blah blah را قطع کنیم.

ممکن است توجه نکنید” “

<ممکن است کلاس <" یا <> ماژول تله متری سازگاری Microsoft “ حافظه CPU ” و “ مصرف برق ” و “ روند استفاده ” رایانه شما را در نقاط خاص اشغال می کند.

نکته سریع: هنگامی که رایانه خود را روشن می کنید ، بلافاصله به “ مدیر کار ” بروید ، موش آزمایشگاهی را پیدا خواهید کرد ” ماژول تله متری سازگاری با مایکروسافت “. هدف چیست: ★ این ویژگی سازگاری است که به طور پیش فرض در سیستم عامل مایکروسافت پس از (ویندوزهای 8.1) فعال است ، به جمع آوری اطلاعات در مورد داده های دورسنجی کاربر کمک می کند (برنامه های نصب شده ، دستگاه انواع درایورها ، داده های برنامه ناشناخته) و سایر نرم افزارها با هم کار می کنند و این آمار را به مرکز مایکروسافت ارسال می کنند (مکانهای ناشناخته). اگر از مکان ها اطلاع دارید ، در بخش نظرات با ما در میان بگذارید. آنها از این برنامه برای بهبود برنامه تجربه کاربر و بهبود خدمات ویندوز 10 مانند امنیت ، ارتقا سیستم عامل ، بهبود سازگاری استفاده می کنند.

★ در این پست ، ما چند روش برای خلاص شدن را بحث خواهیم کرد از “تله متری سازگاری مایکروسافت” در ویندوز 10 بدون در نظر گرفتن نسخه ویندوز 10. این روی هر نسخه ای کار می کند.

توجه: سال 2020 است ، چه کسی می داند چه کسی به آنها پشت خواهد کرد ، منظورم این است که شما ممکن است از دیدن وقتی نسخه های فعلی Win10 را به روز می کنید به نسخه بعدی ، ماژول غیرفعال شده “ Microsoft Compatibility Telemetry ” می تواند دوباره ظاهر شود . من این موضوع را تحت نظر خواهم گرفت ، اگر آنها را مجبور به عمل کردم ، این پست را به روز می کنم تا آن زمان آن را با تیم تحقیق و توسعه مایکروسافت نجوا نکنم. ویندوز 10 “ الزامات دورسنجی < / strong> “، آنها در چهار نوع 1 دسته بندی می شوند. کامل- مجموعه کامل داده های موجود برای دسترسی از جمله سطوح دیگر نیز. 2. Basic- برای شناسایی و درک سیستم عامل دستگاه برای اتصال نقاط (مشکلات) استفاده می شود. 3. پیشرفته – برای جمع آوری نحوه دسترسی کاربر به برنامه های موجود در دستگاه ، استفاده می شود. 4. Security – برای سرویس Enterprise Threat Detection استفاده می شود.

Tele Telemetry Full و Basic در تنظیمات برای کاربران قابل مشاهده است ، و سایر انواع امنیتی باقی مانده ، پیشرفت در تنظیمات قابل مشاهده نیست ، و آنها را می توان در برنامه Policy Policy یا REgistry یافت. مایکروسافت چگونه داده های تشخیصی را مدیریت می کند ، ممکن است تعجب کنید ، اینطور نیست؟

  • جمع آوری داده ها : بازهم به نوع تنظیمات و کنترلهای “داده های تشخیصی” بر روی دستگاه شما بستگی دارد ، همه داده های تشخیصی را می توان از طریق روش های زیر جمع آوری کرد:
  • محموله های کوچک: < / strong> این شامل رویدادهای داده ای است که توسط ماژول های تجربه کاربر و دورسنجی اداره می شود.
  • گزارش های تشخیصی: از سیستم برای عیب یابی بیشتر و هدف از عملکرد از سیستم وارد می شود. < li> گزارش خطای ویندوز: در صورت خرابی یا وقوع تخلیه ، این ابزار داخلی پرونده های خرابی را جمع آوری کرده و آنها را با هم گزارش می کند.

★ در پست بعدی ، من به شما می گویم که چگونه این انواع مختلف داده های تشخیصی جمع آوری و پردازش می شوند. این دانش شما را روشن خواهد کرد ، به من اعتماد کنید.

انتقال داده:

★ برای اطمینان از اینکه داده ها در Air ایمن ترند ، انواع داده های تشخیصی با استفاده از TLS و ویژگی پین سازی گواهی کاربردی هنگام انتقال از دستگاه Windows 10 به سرویس های مدیریت داده Microsoft رمزگذاری می شوند.

strong نقاط پایانی:

★ در این بخش ، شما قهرمان هستید. شما می توانید داده های تشخیصی را کنترل ، مدیریت ، جمع آوری و تشخیص دهید.

< / div>

شکل 1. Windows Endpoint- داده و کنترل تشخیصی.

دوره نگهداری داده ها: آنها ذخیره و نگهداری می شوند آن را تا زمانی که لازم باشد. راه حل های نهایی:

در این پست ، ما می آموزیم که چگونه این مشکلات را با پنج گزینه مختلف حل کنیم.

  • < strong> (I) گزینه I- استفاده از TaskScheduler.
  • (ii) گزینه II- سرویس تشخیصی.
  • (iii ) گزینه III- با استفاده از فرمان Prompt.
  • (iv) گزینه IV- Editor Policy Policy Group (GPE).
  • (v) < strong> گزینه V- عیب یابی و بازخورد – -> چگونه می توان داده های تشخیصی و بازخورد خود را کنترل کرد.
  • (vi) گزینه VI – ویرایشگر رجیستری.

گزینه I – با استفاده از TaskScheduler

★ برای غیرفعال کردن / روشن شدن این سرویس ، لطفاً مراحل زیر را دنبال کنید:

در جعبه جستجو “Task Scheduler App” را تایپ کنید ، و سپس بر روی آن کلیک کنید.

2. برای رفتن به “پنجره پوشه Application Experience” به مسیری بروید که در شکل 2 نشان داده شده است:

شکل 2. برنامه زمانبندی برنامه – به این مسیر بروید.

3. در داخل پوشه Application Experience ، روی اولین گزینه “Microsoft Compatibility Appraiser” کلیک کنید.

4. فقط روی آن کلیک راست کنید ، همانطور که در شکل نشان داده شده است “غیر فعال کردن” را انتخاب کنید.

شکل 3. ارزیاب سازگاری مایکروسافت – آن را غیرفعال کنید.

5. “برنامه زمانبند وظایف” را ببندید و در صورت ادامه این مشکلات در “برنامه ریز کار” تأیید کنید.

گزینه II – سرویس تشخیصی < p class = "paragraph"> ★ با غیرفعال کردن این سرویس بازخورد می تواند عملکرد سیستم را نیز بهبود بخشد. پس از غیرفعال کردن آن ، ممکن است در روند بازخورد شرکت نکنید.

در جعبه جستجو “خدمات” را تایپ کنید ، و سپس بر روی آن کلیک کنید همانطور که در شکل 4 نشان داده شده است.

شکل 4. جستجوی خدمات در منوی شروع.

2. برای رفتن به “پنجره پوشه Application Experience” به مسیر بروید.

3. روی ویژگی ها کلیک راست کرده و کلیک کنید. اکنون ، از نوع Startup غیرفعال شده را انتخاب کنید.

شکل 5. نوع راه اندازی – Disabled را انتخاب کنید.

4. ابتدا روی “اعمال” کلیک کنید و سپس “تأیید” را کلیک کنید.

گزینه III – با استفاده از دستور Prompt

تمام اهداف گزینه های ما غیرفعال کردن “تله متری سازگاری مایکروسافت” است. در این CMD ، چند دستور وارد می کنیم و مدام آن را وارد می کنیم.

دکمه Windows کلید + R را فشار دهید تا “ماژول اجرا” باز شود ، سپس “را وارد کنید” cmd ”در جعبه جستجو و به عنوان مدیر ادامه دهید.

شکل 6. خط فرمان را باز کنید.

2. برای اجرای “cmd” به عنوان سرپرست ، مراحل مطابق شکل 7 را دنبال کنید.

بر روی cmd کلیک راست کرده و Run as administrator را انتخاب کنید.

شکل 7. به عنوان مدیر اجرا کنید.

3. اکنون ، هر دستور را یک به یک تغذیه کنید و در انتهای دستور دکمه Enter را فشار دهید.

sc حذف DiagTrack sc dmwappushservice را حذف کنید echo “”> C: \ P rogramData \ M icrosoft \ D تشخيص \ E TLLogs \ A utoLogger \ A utoLogger-DiagTrack-Listener.etl قرمز “HKLM \ S OFTWARE \ P ollies \\ Microsoft \ W indows \ D <را اضافه کنید / span> ataCollection “/ v AllowTelemtery / t REG_DWORD / d 0 / f

گزینه IV- ویرایشگر سیاست گروه (GPE) ★ < strong> Group Policy Editor (GPE) مقدمه: این یک ابزار داخلی برای مدیریت Windows است ، به شما امکان می دهد تنظیمات مهم را در رایانه ها یا شبکه های آنها پیکربندی کنید. می توان عملیاتی مانند پیکربندی نیازهای گذرواژه ، برنامه های راه اندازی و تعیین اینکه کاربران چه برنامه ها یا تنظیماتی را به تنهایی می توانند فراخوانی کنند ، انجام دهد.

گزینه نهایی به نظر می رسد یک راه حل سریع برای استفاده بالای CPU ناشی از “ تله متری سازگاری مایکروسافت “. ما می خواهیم از Group Policy Editor (GPR) برای غیرفعال کردن compatelrunner.exe استفاده کنیم. بیایید ماجراجویی را شروع کنیم!

برای باز کردن دستور Run کلید Windows = Windows + R را فشار دهید تا “ماژول اجرای” باز شود. اکنون ، همانطور که در شکل 8 نشان داده شده است ، gpedit.msc را تایپ کنید و OK را وارد کنید.

شکل 8. باز کردن GPE.

3. همانطور که در این نقشه درخت نشان داده شده است ، به Group Policy Editor (GPE) بروید.

شکل 9. به ویژگی های دورسنجی Group Policy Editor (GPE) بروید.

4. اکنون زمان آن رسیده است که بر روی Allow Telemetry دوبار کلیک کنید.

5. “غیرفعال” را انتخاب کنید ، سپس روی “تأیید” کلیک کنید.

6) در صفحه کلید ، کلیدهای Ctrl + Alt + Esc (همه با هم) را فشار دهید تا باز شود مدیر وظیفه خود را بررسی کنید و ببینید آیا “تله متری سازگاری با Microsoft” با استفاده معمول از دیسک.

گزینه V – عیب یابی و بازخورد – > چگونه داده های تشخیصی و بازخورد خود را کنترل کنیم؟

برای باز کردن تنظیمات بر روی منوی شروع > تنظیمات > کلیک کنید حریم خصوصی > تشخیص و بازخورد.

شکل 10. باز کردن یک عیب یابی و بازخورد.

شکل 11. انتخاب داده های تشخیصی مورد نیاز.

2. اکنون ، اگر رایانه شما داده های تشخیصی اختیاری را انتخاب کرده است ، آن را لغو انتخاب کرده و داده های تشخیصی مورد نیاز را مانند شکل 11 انتخاب کنید. برای تغییر تنظیمات Inking and Typing ، تجربه متناسب ، داده های تشخیصی همه با هم همانطور که در شکل 12. نشان داده شده است ، آن را لغو انتخاب کنید.

به شروع بروید ، سپس تنظیمات > حریم خصوصی را انتخاب کنید > تشخیص و بازخورد .

2. اکنون ، بر روی تجارب متناسب کلیک کنید ، تنظیماتی را که ترجیح می دهید انتخاب کنید.

شکل 12. مرکب بندی و تایپ کردن ، تجربه متناسب ، داده های تشخیصی – آن را غیرفعال کنید. به شروع بروید ، سپس تنظیمات > حریم خصوصی > تشخیص و بازخورد را انتخاب کنید.

2. اطمینان حاصل کنید که مشاهدهگر تشخیص داده روشن باشد و سپس مشاهدهگر داده تشخیصی را انتخاب کنید.

برای حذف داده های تشخیصی خود

در بخش حذف داده های تشخیصی ، می توانید داده های تشخیصی را برای دستگاه خود حذف کنید.

شکل 13. داده های تشخیصی را از رایانه خود حذف کنید.

توجه: حذف داده ها در اینجا با حساب کاربری شما هماهنگ نیست و همچنین داده های تشخیصی شما را متوقف نمی کند از ارسال به مایکروسافت. بنابراین ، آنها هنوز هم برای دریافت داده ها دور پشت شما دور شده اند.

گزینه VI – ویرایشگر رجیستری

هشدار گزینه V: اگر رجیستری به اشتباه اصلاح شده باشد ، ممکن است سیستم عامل خود را دوباره نصب یا بازیابی کنید. من قبلا به شما هشدار دادم رجیستری را با مسئولیت خود تغییر دهید.

نقل روز: زندگی همان چیزی است که شما آن را ایجاد می کنید

– ضرب المثل انگلیسی

توضیحات: کلمات ساده اما اصطلاحاتی که بسیار درست هستند. نگرش شما ، چگونگی دیدن دنیای خود ، به سعادت و رضایتمندی در زندگی شما بستگی دارد. و ، ما هستیم که نگرش خود را کنترل می کنیم. نحوه برخورد ما با هر شرایطی به خود ما بستگی دارد.

با تشکر از خواندن شما!

قبلاً در https منتشر شده است : //gtmars.medium.com/ چگونه-می توان-به طور دائمی-در-خاموش-یا-غیرقابل انعطاف-اندازه-سازگاری-سازگاری-کار-برای-پیشگیری- aa9f0a264295