هوش مصنوعی پزشکی، ARDA، که رتینوپاتی دیابتی را تشخیص می دهد

در سال 2015، یک تیم تحقیقاتی کوچک در گوگل به این موضوع پرداختند که چگونه هوش مصنوعی می تواند به بهبود سلامت مردم کمک کند. ما با پزشکانی مانند دکتر کیم راماسامی در بیمارستان چشم آراویند ملاقات کردیم که چشم انداز مادام العمر بهبود دسترسی به مراقبت از بیمار برای حفظ بینایی را داشتند. متخصصان کافی در بسیاری از نقاط جهان وجود ندارد و داشتن یک سیستم غربالگری مبتنی بر هوش مصنوعی می تواند به پزشکان کمک کند تا بیماران بیشتری را دریافت کنند. ما شروع کردیم به بررسی اینکه آیا می‌توانیم هوش مصنوعی را برای شناسایی رتینوپاتی دیابتی (DR)، یک علت اصلی و رو به رشد نابینایی قابل پیشگیری، آموزش دهیم و در سال 2016، یک مدل هوش مصنوعی ساختیم که عملکردی برابر با پزشکان چشم داشت.

در سال 2018، تیم شریک ما در Verily نشان CE را برای این ابزار، ارزیابی خودکار بیماری شبکیه (ARDA) دریافت کرد. با افزایش شیوع دیابت در کشورهای با درآمد کم و متوسط، ما احساس کردیم که کمک به افزایش تقاضا بسیار حیاتی است و اولین بیمار با ARDA در مادورای، هند غربالگری شد.

امروزه، ARDA بیش از 200000 بیمار را در کلینیک های سراسر جهان، از شهرهای شهری اتحادیه اروپا گرفته تا جوامع روستایی در هند غربالگری کرده است. با این حال، مسیر آوردن هوش مصنوعی پزشکی به یک محیط بالینی واقعی آسان نبود. برای کمک به دیگرانی که ممکن است سفری مشابه را آغاز کنند، درس های کلیدی خود را در مقاله ای که در Nature Medicine منتشر شده است به اشتراک می گذاریم.

در زیر 5 درس کلیدی که از کار خود آموختیم آورده شده است:

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور