5 داستان برتر هفته مرکز داده: 11 ژوئن 2021

Intel Shatters Precedent ، پردازنده های اختصاصی FPGA زیرساخت را در آغوش می گیرد – ممکن است فراتر از SmartNIC باشد. IPU به هر آنچه تبدیل شود ، گامی واضح در جهت تفکیک و جهشی عظیم برای شکل گیری آینده “پلت فرم Xeon” است.

کلاه قرمزی به مراکز داده انتقال به سمت کانتینر سازی بیشتر تلاش می کند – به مدت شش سال ، بیشترین انتقال هر مرکز داده به زیرساخت های دیجیتال مدرن ، بیشترین راه را به آن داده است. اکنون Red Hat تلاش می کند تا برخی سازمان ها را حداقل تا حدودی جلوتر برد.

Azure پس از مدل سازی زنده آن به صورت سه بعدی ، تاسیسات West US 3 را در غرب ققنوس راه اندازی می کند – یکسری ابتکارات آینده نگرانه نتیجه مایکروسافت را می دهد ، زیرا مرکز کاملاً خنک کننده آن در وسط یک منطقه خشکسالی بالقوه بحرانی باز می شود.

دوره آمپر تغییر می کند ، و هسته های خود را اضافه می کند: چرا اکنون ، و برای چه کسی؟ – سازنده سیستم روی تراشه با سری Altra مبتنی بر Neoverse N1 امتیاز مقیاس پذیری و عملکرد را کسب کرده است. اگر آلترا واقعاً یک قاتل زئون است ، چرا باید آن را از مبارزه خارج کرد؟

آیا اینتل واقعاً مایل به پرداخت 2 میلیارد دلار برای RISC-V Startup SiFive است؟ – ما در حال بررسی این موضوع هستیم که چرا اینتل برای خرید یک شرکت برتر RISC-V ، SiFive ، پیشنهاد پرداخت بیش از 2 میلیارد دلار را داده است و این ممکن است در نهایت به چه معنا باشد.