5 گام کلیدی برای ادغام موفق مرکز داده | دانش مرکز داده

وقتی صحبت از یکپارچه سازی مرکز داده می شود، تصمیم گیری برای تجمیع بخش آسان است آنچه بسیار سخت تر است این است که بفهمید واقعاً چگونه می خواهید یکپارچه سازی را انجام دهید.

به همین دلیل مهم است که قبل از شروع فرآیند، یک برنامه گام به گام برای یکپارچه سازی مرکز داده خود تهیه کنید. برای مشاهده مراحل کلیدی برای گنجاندن در برنامه خود، همراه با نکاتی در مورد بهینه سازی تأثیر ادغام مرکز داده در هر مرحله از فرآیند، به خواندن ادامه دهید.

اهداف تلفیق مرکز داده

قبل از پرداختن به مراحلی که در ادغام مرکز داده نقش دارند، بیایید در وهله اول به این بحث کنیم که چرا کسب و کارها معمولاً ادغام می شوند.

دلیل اصلی دستیابی به کارایی بیشتر در مراکز داده آنهاست. با ترکیب منابع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری متعدد، سازمان‌ها می‌توانند هزینه‌های انرژی مورد نیاز برای تامین انرژی بارهای کاری خود را کاهش دهند، مدیریت را ساده کرده و در بسیاری از موارد، هزینه‌های انرژی را کاهش دهند. سطح حمله امنیت سایبری.

البته، همه کسب و کارها با در نظر گرفتن اهداف یکسانی تصمیم به ادغام ندارند. اما به طور کلی، اهداف اصلی آنها صرفه جویی در پول، افزایش کارایی عملیاتی و کاهش ریسک خلاصه می شود.


مراحل فرآیند ادغام مرکز داده

در اینجا پنج مرحله اصلی وجود دارد که می خواهید برای دستیابی به یکپارچگی مرکز داده موفق برنامه ریزی کنید.

1. موجودی مرکز داده دارایی های فناوری اطلاعات

اولین گام – بررسی دارایی های IT که در حال حاضر دارید – احتمالا واضح ترین است، اما همچنین مهم ترین است. اگر ندانید که چه چیزی را تحکیم می کنید، نمی توانید به طور مؤثر تحکیم کنید.

همانطور که فهرستی از دارایی های خود تهیه می کنید، به یاد داشته باشید که نه تنها زیرساخت های فیزیکی، بلکه زیرساخت های تعریف شده توسط نرم افزار را نیز در نظر بگیرید. برای مثال، دانستن تعداد ماشین‌های مجازی (VM) به اندازه شمارش سرورهای فیزیکی مهم است، زیرا ممکن است بخواهید برخی از ماشین‌های مجازی را برای کاهش هزینه‌های عملیاتی خود یکپارچه کنید.

به یاد داشته باشید، همچنین، به دنبال دارایی های “سرکش” IT، به معنی مواردی است که کاربران بدون اطلاع بخش مرکزی فناوری اطلاعات به کار گرفته اند. پاکسازی IT سرکش در طول ادغام مرکز داده برای به حداکثر رساندن کارایی بسیار مهم است.

2. فرصت های تثبیت را شناسایی کنید

هنگامی که می دانید چه دارایی هایی دارید، نحوه ادغام آنها را تعیین کنید. این پیچیده ترین مرحله در فرآیند یکپارچه سازی مرکز داده است و احتمالاً بیشترین زمان را می برد و به تخصص عمیق نیاز دارد. اما اگر می‌خواهید تلاش‌های تثبیت شما به نتیجه برسد، باید فرصت‌های تثبیت را پیدا کنید.

فرصت‌های ادغام مکان‌هایی در دارایی فناوری اطلاعات شما هستند که می‌توانید منابع را برای افزایش کارایی یا مدیریت‌پذیری ادغام کنید. به عنوان مثال، همانطور که در بالا ذکر شد، ممکن است بتوانید برخی از ماشین‌های مجازی را در یک ماشین مجازی ادغام کنید (به شرطی که ماشین‌های مجازی میزبان بار کاری هستند که می‌توانند به طور ایمن در همان میزبان وجود داشته باشند) تا تعداد کل ماشین‌های مجازی را که باید مدیریت کنید کاهش دهید. همچنین می‌توانید به دنبال راه‌هایی برای کاهش تعداد زیرشبکه‌ها در معماری شبکه، تعداد سرورهای فیزیکی که کار می‌کنید، آرایه‌های ذخیره‌سازی داده‌ای که به آنها متکی هستید و غیره باشید.

3. انتقال برخی از بارهای کاری به خارج از مرکز داده را در نظر بگیرید

علاوه بر ادغام دارایی ها در مرکز داده خود، ممکن است در برخی موارد تصمیم بگیرید که منطقی است دارایی های خاصی را به ابر منتقل کنید. برای مثال ممکن است ماشین‌های مجازی داشته باشید که هزینه اجرای آن‌ها در پرم بیشتر از هزینه‌های آن‌ها در فضای ابری است.

انتقال ابر به خودی خود بخشی از فرآیند یکپارچه سازی مرکز داده نیست. بیشتر جایگزینی برای آن است. اما مهم است که به یاد داشته باشید که ابر و مراکز داده خصوصی یک پیشنهاد یا یا یک پیشنهاد نیستند. شما می توانید و در بسیاری از موارد باید از هر دو نوع استراتژی به طور همزمان استفاده کنید، و تلفیق مرکز داده فرصتی عالی برای شروع استفاده از ابر برای برخی از بارهای کاری است.

4. نیازهای نیرو را ارزیابی کنید

پس از اینکه تصمیم گرفتید چه چیزی را ادغام کنید و چه حجم کاری را به فضای ابری منتقل کنید، در صورت امکان، می توانید تعیین کنید که حجم کاری تلفیقی شما به چه مقدار انرژی نیاز دارد. از آنجا، تصمیم بگیرید که چگونه منبع انرژی برای مرکز داده تلفیقی شما به گونه ای که اهداف پایداری را که سازمان شما تعیین کرده است برآورده کند و در عین حال بار کاری شما را به طور قابل اعتمادی تامین کند.

5. نظارت بر اثربخشی تحکیم

آخرین مرحله کلیدی در ادغام مرکز داده، ایجاد طرحی برای ردیابی حجم کاری تلفیقی شما است تا مشخص شود تلفیق چقدر در دستیابی به اهداف شما مؤثر بوده است. احتمالاً متوجه خواهید شد که به تمام اهداف هزینه، مدیریت یا امنیتی خود برای هر حجم کاری دست نمی‌یابید، اما اگر برنامه‌ای برای اندازه‌گیری نداشته باشید، نمی‌دانید در کجا کوتاهی می‌کنید. معیارهای مربوط به این اهداف

با نظارت بر حجم کاری خود پس از ادغام، می توانید مواردی را شناسایی کنید که می توانید تغییرات بیشتری برای نزدیک شدن به اهداف تعیین شده ایجاد کنید.

نتیجه

ادغام مرکز داده یک فرآیند پیچیده است و هیچ برنامه ای برای همه وجود ندارد. با این حال، به طور کلی، هر سازمانی باید فرآیند ادغام خود را با تعیین اینکه کدام دارایی در مراکز داده عمل می کند و چگونه آنها را کارآمدتر می کند، آغاز کند. همچنین باید مطمئن شود که منابع انرژی برای بهره برداری از بارهای کاری تلفیقی را در اختیار دارد و می تواند تأثیر بارهای کاری خود را پس از ادغام برای شناسایی کاستی ها نظارت و اندازه گیری کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  TSMC تولید انبوه نسل بعدی را با مبارزه جهانی بر سر تراشه ها آغاز می کند | دانش مرکز داده