5 چالش برتر مانع از رشد صنعت مرکز داده در سال 2023 | دانش مرکز داده

تقاضا برای مراکز داده به اوج خود ادامه می دهد. آیا صنعت مرکز داده می تواند به همین منوال ادامه دهد؟

پاسخ نامشخص است. اگرچه انگیزه‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری در رشد مرکز داده وجود دارد، صنعت مرکز داده نیز با تعدادی موانع برای افزایش تعداد و اندازه امکانات مرکز داده مواجه است.

به خواندن پنج چالش کلیدی برای رشد صنعت مرکز داده تا سال 2023 ادامه دهید، و اینکه اپراتورهای مرکز داده چه چیزی را برای غلبه بر موانع و ادامه گسترش نیاز دارند.

چالش 1: کمبود فضا

بدون شک بزرگترین چالش توسعه مرکز داده تا سال 2023 کمبود فضا برای ساخت مراکز داده است.

در حالت ایده آل، اگر می خواهید یک مرکز داده عظیم بسازید، می خواهید یک مکان را انتخاب کنید با هزینه های مقرون به صرفه املاک، دسترسی آسان به انرژی، خطرات کم بلایای طبیعی و توانایی اتصال به زیرساخت شبکه با ظرفیت بالا. متأسفانه، سایت‌هایی که این معیارها را برآورده می‌کنند، قبلاً در بسیاری از موارد استفاده شده‌اند – و همانطور که می‌گویند، هیچ‌کس زمین جدیدی ایجاد نمی‌کند.

چالش مشابهی برای مناطق شهری، جایی که وجود دارد، اعمال می شود دلیل خوبی برای ساخت مراکز داده، اما جایی که امکاناتی که می تواند باشد تبدیل به مراکز داده، یا تخریب شده و با مراکز داده جایگزین شده اند، کمبود دارند.

برای غلبه بر این چالش‌ها، اپراتورهای مرکز داده باید خلاقانه در مورد مکان‌یابی مراکز داده فکر کنند. تامین انرژی از منابع غیر سنتی ممکن است ساخت تاسیسات را در مکان هایی که در غیر این صورت ممکن است فاقد منابع انرژی برای پشتیبانی از یک مرکز داده باشند، آسان تر کند.

چالش 2: هزینه های انرژی

به هر حال شما انتخاب می کنید که انرژی را برای مرکز داده خود تامین کنید، هزینه های انرژی یک عامل اصلی است – و با توجه به آن افزایش قیمت انرژی طی سال گذشته، هزینه انرژی همچنان مانعی برای رشد مداوم مرکز داده است.

این ممکن است در صورت کاهش قیمت انرژی تغییر کند، که برخی از ناظران چنین هستند فکر می کنم محتمل است. در غیر این صورت، صنعت باید به سرمایه گذاری خود ادامه دهد فن آوری های صرفه جویی در انرژی اگر بخواهد به گسترش امکانات مرکز داده ادامه دهد بدون اینکه اجازه دهد هزینه های انرژی سودآوری را کاهش دهد.

چالش 3: نگرانی های پایداری

یکی دیگر از چالش های مرتبط با انرژی برای رشد صنعت مرکز داده، نگرانی های پایداری است. از آنجایی که عموم مردم و به طور خاص تنظیم کننده ها به طور فزاینده ای از نرخ بالای مصرف انرژی مراکز داده آگاه می شوند، قوانینی که برای تشویق پایداری مرکز داده طراحی شده اند رایج تر می شوند.

به طور کلی تر، اپراتورهای مراکز داده که به دنبال توسعه هستند، ممکن است با مخالفت گروه های نگران تأثیر پایداری امکانات خود مواجه شوند.

بهترین راه رو به جلو در این زمینه، ادامه سرمایه گذاری صنعت مراکز داده در منابع انرژی پاک و فناوری صرفه جویی در انرژی است. علاوه بر این، گزارش شفاف و شفاف در مورد استفاده از انرژی مرکز داده ممکن است کمک کند. تاثیر مراکز داده بر تغییرات اقلیمی است همیشه آنقدر دراماتیک نیست همانطور که برخی از مردم تصور می کنند، و آگاهی بیشتر مردم از اقداماتی که اپراتورهای مراکز داده برای بهبود پایداری انجام می دهند، ممکن است به کاهش فشار سیاسی علیه رشد مرکز داده کمک کند.

چالش 4: بلایای طبیعی

صحبت از تغییرات آب و هوایی، شیوع بیشتر بلایای طبیعی مانع دیگری برای رشد مرکز داده است. سیل، آتش‌سوزی و سایر بلایای مرتبط با آب و هوا به این معنی است که اپراتورهای مراکز داده باید روی فناوری‌هایی (مانند منابع تغذیه پشتیبان) سرمایه‌گذاری کنند که امکانات آنها را در برابر اختلالات مقاوم می‌کند. آنها همچنین احتمالا مجبور به پرداخت بیشتر برای بیمه مرکز داده هستند.


هر دو عامل گسترش مرکز داده را پرهزینه تر می کند و مانع از رشد مداوم می شود.

تقاضای پایدار برای ظرفیت مرکز داده ممکن است به این معنی باشد که اپراتورهای مرکز داده می توانند پس از در نظر گرفتن هزینه های بالاتر سودآور باقی بمانند. با این حال، مهم نیست که چگونه اعداد و ارقام خود را خرد کنید، ساخت و راه اندازی مراکز داده امروز گران تر از گذشته است.

چالش 5: چالش های استخدام

پسندیدن بسیاری از صنایع دیگر، صنعت مرکز داده در سال های اخیر با چالش های عمیقی در رابطه با استخدام و حفظ کارمندان مواجه شده است. یافتن مهندسانی که بتوانند امکانات جدید مرکز داده را طراحی، پیاده سازی و مدیریت کنند مشکل است.

این مشکل ممکن است با آرام شدن بازار کار کاهش یابد. اما در حال حاضر، بهترین کاری که اپراتورهای مرکز داده می توانند انجام دهند این است که به تشویق خود ادامه دهند فرصت های آموزشی برای افرادی که مشتاق مشاغل مرکز داده هستند.

نتیجه

با وجود این چالش ها، صنعت مرکز داده این کار را انجام خواهد داد احتمالاً در سال های آینده به رشد خود ادامه می دهد. اما اگر فضا فراوان‌تر بود، انرژی ارزان‌تر بود، فشارهای پایداری کمتر بود، بلایای طبیعی کمتر بود، و مهندسان ماهر مرکز داده آسان‌تر بودند، ممکن است به سرعت گسترش پیدا نکند.