5 نکته برای افزایش حقوق تکنسین مرکز داده | دانش مرکز داده

تکنسین های مرکز داده دستمزد نسبتاً مناسبی دریافت می کنند – به طور متوسط ​​حدود 61000 دلار، به گزارش salary.com. با این حال، تکنسین های مرکز داده با بالاترین دستمزد مبالغ شش رقمی می کنند که تفاوت زیادی با میانگین دارد.

چگونه می‌توانید در مقیاس دستمزد بالا بروید تا شغل‌های تکنسین مراکز داده را با بالاترین درآمد ایجاد کنید؟ این مقاله با بحث در مورد استراتژی هایی برای تکنسین های مرکز داده – افرادی که تجهیزات و امکانات مرکز داده را نگهداری می کنند – توضیح می دهد تا حقوق خود را افزایش دهند.

دریافت گواهینامه مرکز داده

برای بسیاری از تکنسین های مرکز داده، ساده ترین و موثرترین راه برای کسب درآمد بالاتر، کسب گواهینامه است.

تنوع وجود دارد گواهینامه هایی که می توانید دنبال کنید. برخی از آنها گواهی‌های عمومی هستند که توانایی شما را در مدیریت مراکز داده به طور کلی تأیید می‌کنند. برخی دیگر بر جنبه های خاصی از کار مرکز داده مانند مدیریت شبکه تمرکز می کنند.

با انتخاب گواهینامه هایی که مطابق با نیازهای کارفرمای فعلی یا آینده شما باشد، می توانید ارزش خود را به عنوان یک تکنسین افزایش دهید و دستمزد بالاتری دریافت کنید.

به یک منطقه جدید نقل مکان کنید

میانگین حقوق تکنسین های مرکز داده بین مناطق مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است – و مناطق با هزینه زندگی بالاتر همیشه با درآمدهای بالاتر در این زمینه مرتبط نیست.

به گفته زیپیا، ایالتی که تکنسین های مرکز داده بیشترین درآمد را دارند عبارتند از:

  • ماساچوست
  • نیوجرسی
  • کالیفرنیا
  • اوهایو
  • کارولینای جنوبی

میانگین حقوق در این ایالت ها بیش از 10 درصد بیشتر از ایالت هایی است که میانگین حقوق تکنسین های مرکز داده دارند. و حقوق ها را در ایالت های کم درآمد بیش از یک سوم شکست دادند.

نکته اینجاست که محل کار شما می تواند به طور چشمگیری بر درآمد تکنسین مرکز داده شما تأثیر بگذارد. و اگرچه ممکن است فکر کنید که ایالت هایی با صنایع فناوری در حال شکوفایی و تمرکز زیادی از مراکز داده – مانند کالیفرنیا و ویرجینیا – بیشترین دستمزد را به تکنسین ها می دهند، لزوماً اینطور نیست. مکان‌هایی مانند کارولینای جنوبی نیز تمایل دارند به تکنسین‌های مرکز داده خود پول خوبی بپردازند، حتی اگر کارولینای جنوبی به‌ویژه برای مراکز داده‌اش شناخته شده نیست.

به صنایع با درآمد بالاتر رسیدگی کنید

مشاغل در صنایع مختلف به مراکز داده متکی هستند، اما مشاغل تکنسین مرکز داده در برخی صنایع بیشتر از مشاغل دیگر پرداخت می کنند. به گفته Zippia، شرکت‌های بخش انرژی که مراکز داده را اداره می‌کنند، بیشترین پرداخت را به تکنسین‌های خود می‌پردازند، در حالی که مراکز داده مالی کمترین هزینه را پرداخت می‌کنند.

تفاوت حقوق در این زمینه به اندازه ایالت های مختلف نیست. با این حال، ممکن است بتوانید با یافتن شغلی که در آن از مراکز داده در صنایع خاص پشتیبانی می کنید، 5 تا 10 درصد بیشتر درآمد کسب کنید.

فناوری پیشرفته مرکز داده را بیاموزید

تقریباً هر تکنسین مرکز داده باید بر مهارت های اساسی مدیریت فناوری اطلاعات و پشتیبانی تسلط داشته باشد. اما هر تکنسینی فناوری های پیشرفته تری را که مراکز داده پیشرفته در حال استفاده هستند، درک نمی کند.

این به این معنی است که اگر می توانید مثلاً حمایت کنید سیستم های خنک کننده غوطه وری، یک فناوری نسل بعدی است که برخی از مراکز داده برای کمک به کاهش مصرف انرژی پیاده سازی می کنند، شما از همه متمایز خواهید شد و احتمالاً می توانید درآمد بیشتری کسب کنید.

روی پایداری تمرکز کنید

به طور مشابه، پایداری یک موضوع داغ در صنعت مرکز داده است و تکنسین‌هایی که می‌توانند به کارفرمایان خود در رسیدن به اهداف پایداری کمک کنند، هنگام مذاکره درباره حقوق و دستمزد مزیتی خواهند داشت.

هر چه در کمک به مرکز داده خود توانایی بیشتری داشته باشید اجرای منابع انرژی تجدیدپذیر – و چالش‌های ناشی از آن، مانند نیاز به تامین نیروی پشتیبان در صورت از کار افتادن منابع تجدیدپذیر – و هرچه برای کمک به نظارت و گزارش انتشار کربن مجهزتر باشید، شرکت‌های مرکز داده احتمالاً شما را ارزشمندتر می‌دانند.

نتیجه

تفاوت بین دستمزد متوسط ​​و دستمزد بالا برای مشاغل تکنسین مرکز داده فاحش است. اگر می‌خواهید تا جایی که می‌توانید درآمد کسب کنید، روی راه‌هایی تمرکز کنید که با ارائه خدمات به مناطق، صنایع و فناوری‌هایی که مهارت‌های تکنسین مرکز داده در آن‌ها بیشترین تقاضا را دارد، ارزش خود را به عنوان یک تکنسین افزایش دهید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور