5 نام مستعار گیت که بدون آن نمی توانم زندگی کنم

عکس پروفایل ظهر زاخاری گل هکر

من یک بزرگ طرفدار میانبرها.

نام مستعار ، هک ، اسکریپت ، اتوماسیون ، راه حل های مختلف … من بهینه سازی های غیر ضروری را دوست دارم ، بنابراین جای تعجب نیست که من به خصوص از ویژگی های مستعار در Git علاقه مند هستم – به حدی که باعث شد من به عنوان یک ویژگی مشابه در پروژه Vagrant چندین سال پیش.

در حالی که من راحت هستم که از Git به عنوان یک توسعه دهنده نرم افزار روزمره استفاده می کنم ، برخی از کارها از دیگران خسته کننده تر هستند – و بعضی از آنها به راحتی به یاد ماندنی نیستند – جایی که نام های مستعار وارد می شوند. در طول سال ها ، من یک لیست بسیار گسترده ای از نام های مستعار که استفاده می کنم و به جای احتکار آنها ، فکر کردم می توانم بایگانی های خود را مرور کرده و پنج مورد مورد علاقه خود را به اشتراک بگذارم.

توجه: اگر هر یک از این نام های مستعار مورد علاقه شماست ، قطعه کد مربوطه را در بخش مربوطه رها کنید

[alias]

بخشی از شما

.gitconfig

پرونده (معمولاً در فهرست خانه شما یافت می شود). برای اطلاعات دقیق تر در مورد نحوه استفاده و نصب نام های مستعار ، به شما پیشنهاد می کنم مستندات را مطالعه کنید.

$ git واگرد

من نمی دانم چند بار مرتکب کاری شده ام که قصد آن را نداشته ام ، اما این اتفاق بیش از آنچه دوست دارم رخ می دهد.

git undo

نام مستعار احتمالاً یکی از پرکاربردترین های من است ، زیرا آخرین مرتکب “را لغو” می کند و برای انجام تغییرات ، خارج کردن مرحله از پرونده ها و رفع تعهدی که اخیراً پیچیده شده است ، کمی انجام کار به شما می دهد.

undo = reset --soft HEAD~1

$ …