5 ملاحظات برای انتقال داده ها به ابر | دانش مرکز داده

بحث از مهاجرت ابری بیشتر روی نحوه طراحی مجدد برنامه ها برای استفاده کامل از خدمات ابری تمرکز می کنند، سپس برنامه ها را به فضای ابری منتقل می کنند.

موضوعی که کمتر مورد توجه قرار می گیرد نحوه انتقال داده ها به فضای ابری است. این مایه شرمساری است، زیرا انتقال داده ها به فضای ابری یکی از پیچیده ترین – و در برخی موارد پرمشغله – اجزای انتقال ابر است. راه‌های زیادی برای وارد کردن داده‌ها به فضای ابری وجود دارد و ملاحظات زیادی در برنامه‌ریزی استراتژی انتقال داده مناسب وجود دارد.

با در نظر گرفتن این واقعیت، در اینجا نگاهی به پنج عامل کلیدی برای رسیدگی به هنگام انتقال داده ها از ذخیره سازی اولیه یا خصوصی به فضای ابری داریم.

سرویس ذخیره سازی ابری مناسب را انتخاب کنید

همانطور که بیش از یک راه برای میزبانی یک برنامه در فضای ابری وجود دارد (شما می توانید از ماشین های مجازی، توابع بدون سرور یا ظروفبه عنوان مثال)، انواع بسیاری از خدمات ذخیره سازی ابری وجود دارد. گزینه های اصلی عبارتند از:

  • پایگاه‌های داده، که در صورتی ایده‌آل هستند که داده‌های اولیه شما در یک پایگاه داده وجود داشته باشد و باید هنگام انتقال به فضای ابری، آن‌ها را در همان قالب نگه دارید.
  • ذخیره سازی اشیا، که برای ذخیره حجم زیادی از داده های بدون ساختار، مانند اسناد یا فایل های رسانه ای خوب است.
  • ذخیره سازی را مسدود کنید، که معمولاً برای پیوست کردن سیستم های فایل به ماشین های مجازی مبتنی بر ابر استفاده می کنید.

انواع مختلف ذخیره سازی ابری مزایا و معایب متفاوتی دارند. برای مثال، ذخیره‌سازی اشیا کم‌هزینه‌ترین شکل ذخیره‌سازی است، به‌خصوص اگر از مزایای آن استفاده کنید طبقات سردخانه. اما ماهیت بدون ساختار آن، آن را برای برنامه هایی که نیاز به سازماندهی داده ها به روش خاصی دارند، مناسب نیست.

بنابراین، برای انتقال داده‌ها به فضای ابری، باید نوع داده‌هایی را که در اختیار دارید و برای انجام آن در ابر نیاز دارید، ارزیابی کنید، سپس بفهمید که کدام نوع سرویس ذخیره‌سازی ابری برای موارد استفاده شما بهترین است.

داده ها را قبل از انتقال به فضای ابری یکپارچه کنید

ادغام داده ها، که به معنای ترکیب داده ها از چندین منبع برای کاهش اندازه کل آن است، می تواند با کاهش حجم داده هایی که باید ذخیره کنید، به شما در صرفه جویی در هزینه کمک کند. و انتقال داده های ابری زمان بسیار خوبی برای انجام یکپارچه سازی است.

پس از همه، شما نمی خواهید صبر کنید تا داده های شما از قبل در فضای ابری قرار گیرند تا بفهمید کدام داده ها را می توانید با هم ادغام کنید. این کار را در حالی انجام دهید که داده ها هنوز در حالت اولیه هستند تا در وهله اول داده های کمتری برای انتقال به ابر داشته باشید.

دسترسی ایمن به داده ها

سیستم‌های کنترل دسترسی که از داده‌های on-prem محافظت می‌کنند، همیشه در فضای ابری کار نمی‌کنند. به عنوان مثال، داده‌های روی پرم بسیار حساس می‌توانند باشند دارای شکاف هوا، که به معنای قطع اتصال آن از شبکه برای به حداقل رساندن خطر حملات مبتنی بر اینترنت است. شما نمی توانید این کار را در فضای ابری انجام دهید، زیرا ابر همیشه آنلاین است.

به همین ترتیب، چارچوب‌های کنترل دسترسی که برای تعیین حقوق دسترسی کاربران به داده‌های شما استفاده می‌کنید، ممکن است در فضای ابری کار نکنند، جایی که در عوض از سیستم مدیریت هویت و دسترسی ارائه‌دهنده ابر خود (IAM) برای کنترل دسترسی استفاده می‌کنید. نیاز دارد.

این بدان معنی است که هنگام انتقال داده ها به ابر، باید استراتژی امنیت داده خود را تجدید نظر کنید. احتمالاً باید ابزارهای مختلفی را پیاده‌سازی کنید و ممکن است لازم باشد جنبه‌های اساسی معماری داده‌های خود را بازنگری کنید تا خطر دسترسی غیرمجاز را کاهش دهید.

بک آپ داده ها را دوباره بررسی کنید

در خطوط مشابه، ممکن است لازم باشد هنگام انتقال داده ها به ابر، استراتژی پشتیبان گیری از داده های خود را تجدید نظر کنید.

اگر داده‌های شما در فضای ابری زندگی می‌کنند، پشتیبان‌گیری آن‌ها در یک مکان خارجی – مانند ذخیره‌سازی اولیه، ابری دیگر یا حتی بهتر از آن، هر دو – مطمئناً مطمئن‌ترین راه برای ایمن نگه‌داشتن داده‌ها است. همچنین می‌توانید از داده‌ها در یک منطقه جداگانه در همان ابر نسخه پشتیبان تهیه کنید، که معمولاً می‌توانید داده‌ها را سریع‌تر از زمانی که نسخه‌های پشتیبان فقط در یک مکان خارجی قرار دارند، بازیابی کنید.

رسیدگی به نیازهای حاکمیت داده

انتقال داده ها به فضای ابری ممکن است حوزه ژئوپلیتیکی را که داده های شما در آن قرار دارند تغییر دهد. این تغییر می تواند پیامدهای انطباق داشته باشد. کسب و کار شما ممکن است مشمول قوانینی باشد که آن را ملزم می کند داده های خاصی را در یک کشور خاص نگه دارد، یا ممکن است با ذخیره داده ها در یک منطقه جدید، خود را مشمول الزامات انطباق جدید بیابید.

جزئیات وضعیت شما هر چه که باشد، مهم است که از پیامدهای انطباق انتقال داده ها به ابر آگاه باشید و مطمئن باشید که آماده رسیدگی به آنها هستید.

نتیجه

انتقال داده ها از on-prem به ابر می تواند پیچیده تر از آن چیزی باشد که در ابتدا به نظر می رسد. به ندرت به سادگی انتقال و جابجایی داده ها از یک مکان ذخیره سازی به مکان دیگر است. اگر می‌خواهید داده‌های خود را ایمن نگه دارید و در عین حال از نظر هزینه و عملکرد نیز بهینه‌سازی می‌شوید، باید هنگام ترسیم استراتژی انتقال داده‌های ابری، ملاحظات مختلفی را در نظر بگیرید.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  روندهای کلیدی پایداری مرکز داده در سال 2022 | دانش مرکز داده