5 ماه پس از تراشه ها، فعالیت های سرمایه گذاری در صنعت تراشه فراوان است | دانش مرکز داده

در آگوست 2022، جو بایدن، رئیس جمهور این کشور قانون را امضا کرد قانون چیپس و علمکه هدف آن تقویت تولید تراشه در ایالات متحده و پیشرفت بیشتر تحقیق و توسعه در صنعت نیمه هادی داخلی است. از آن زمان، این بخش با هجوم بودجه مواجه شده است.

طبق اعلام انجمن صنایع نیمه هادی، تصویب قانون چیپس منجر به موارد زیر شده است:

  • اعلامیه های سرمایه گذاری خصوصی نزدیک به 200 میلیارد دلار در 16 ایالت برای تقویت ظرفیت تولید داخلی.
  • بیش از 40 اعلامیه پروژه اکوسیستم نیمه هادی جدید که شامل ساخت های جدید، توسعه های فاب موجود و امکانات تامین کننده می شود.
  • 40000 شغل جدید به عنوان بخشی از پروژه های جدید اعلام شد.

در اینجا خلاصه ای از سرمایه گذاری های تحریک شده توسط قانون CHIPS و معنای آن برای دنیای تولید تراشه آورده شده است.

سازندگان تراشه به دعوت به عمل توجه می کنند

برای رفع کمبودهای زنجیره تامین و پاسخگویی به تقاضای فزاینده، تولیدکنندگان تراشه در حال رونمایی از طرح هایی برای ساخت کارخانه های نیمه هادی جدید در ایالات متحده هستند، به عنوان مثال، انتظار می رود Micron از کمک های مالی و اعتبارات دولتی خود استفاده کند. سرمایه گذاری 40 میلیارد دلاری در نیروگاه های حافظه تا سال 2030. این شرکت نیز خواهد کرد یک مگافاب 100 میلیارد دلاری در نیویورک بسازد – نام آن را “بزرگترین تاسیسات ساخت نیمه هادی در ایالات متحده” – با مشوق های مالی از ایالت نیویورک.

در همین حال، پس از تصویب لایحه CHIPS، شرکت نیمه هادی Qualcomm و سازنده تراشه GlobalFoundries اعلام کرد آنها در حال «بیش از دو برابر کردن» قرارداد فعلی تولید نیمه هادی خود هستند و از این طریق «تامین ویفر و تعهدات برای حمایت از تولید مستقر در ایالات متحده از طریق افزایش ظرفیت» را طی پنج سال آینده تضمین می کنند.

با پیش‌بینی بودجه از قانون تراشه‌ها، سایر سازندگان تراشه ساخت سایت‌های جدید یا توسعه‌یافته را حتی قبل از امضای این لایحه اعلام کردند. برای مثال اینتل خواهد ساخت دو کارخانه جدید تولید تراشه در اوهایو با استفاده از 20 میلیارد دلار بودجه و سرمایه گذاری 3.5 میلیارد دلار برای توسعه آن فن آوری های بسته بندی نیمه هادی در نیومکزیکو و همچنین 20 میلیارد دلار برای توسعه آن ظرفیت تولید نیمه هادی در آریزونا. به طور مشابه، سامسونگ 17 میلیارد دلار برای خرید آن هزینه خواهد کرد سایت کارخانه نیمه هادی پیشرفته در تگزاس.

غول های فناوری برای پیشرفت صنعت تلاش می کنند

شرکت های بزرگ فناوری نیز وارد عمل شده اند. آpple قصد دارد یک سوم تراشه های پیشرفته خود را از این منبع تامین کند کارخانه TSMC در آریزونا تا سال 2024، ترغیب غول تراشه به تولید تراشه های 4 نانومتری. سایر شرکت های بزرگ تولید تراشه مانند AMD و Nvidia قصد دارند برخی از تراشه های نیمه هادی خود را در کارخانه آریزونا نیز تولید کنند و از TSMC می خواهند تا تولید تراشه خود را بیشتر توسعه دهد.

سرمایه گذاری در خارج از کشور، نوآوری را افزایش می دهد

شرکت بسته بندی کره جنوبی SKC 600 میلیون دلار هزینه خواهد کرد بر اساس گزارش گلوبال آتلانتا، برای ساخت یک کارخانه زیرلایه نیمه هادی در جورجیا. فاز اول ساخت و ساز برای تکمیل تا دسامبر 2023 و فاز دوم تا سال 2025 برنامه ریزی شده است و بیش از 400 شغل ایجاد می کند.

این کارخانه یک بستر شیشه ای تولید خواهد کرد که می تواند قدرت محاسباتی تراشه را افزایش دهد و در عین حال مصرف انرژی را کاهش دهد – یک تغییر بالقوه بازی در محاسبات با عملکرد بالا. در واقع، این فناوری در مرکز داده سئول آزمایش شده است که منجر به کاهش 50 درصدی مصرف برق شده است.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  Open19 ، استاندارد مرکز داده LinkedIn-Born Data ، قانون دوم را آغاز می کند