5 روش برتر برای جلوگیری از تزریق SQL

Hacking Loops عکس پروفایل Hacker Noon

@الاریشحلقه های هک کردن

اصول امنیت سایبری ، آزمایش نفوذ و ارزیابی امنیت سایبری را بیاموزید.

SQL مخفف Structured Query Language است. SQL برای ارتباط مستقیم با پایگاه داده استفاده می شود. به صورت “ess-que-el” یا “see-que-el” تلفظ می شود. برای مدیریت پایگاه داده ها ، این زبان استاندارد تعیین شده توسط موسسه استاندارد ملی آمریکا (ANSI) است. با SQL چه کار می کنیم؟ مانند اینکه صفحه وب ما برای عملکرد به HTML ، CSS ، JavaScript بستگی دارد: SQL برای اصلاح ، به روزرسانی ، اجرای تغییرات در پایگاه داده استفاده می شود.

SQL Server ، Microsoft Access ، Informix ، Oracle ، Sybase چند سیستم مدیریت پایگاه داده هستند که با SQL کار می کنند. دستور دادن به یک پایگاه داده نیازی به اسکریپت نویسی پیچیده ندارد. بیشتر اسکریپت ها از قبل کد سخت دارند و به عنوان قوانینی با سیستم مدیریت پایگاه داده (DBMS) وارد می شوند. ما برای تعاملات منظم با پایگاه داده از دستورات ساده ای مانند “به روزرسانی” ، “انتخاب” ، “درج” ، “حذف” ، “از” ، “مانند” ، “کجا” و غیره و به دنبال آن علامت های س questionال (؟) استفاده می کنیم.

تزریق SQL چیست؟

ما می دانیم SQL چیست و حمله با همان دانش یا گمراه کردن ابزارها برای به دست آوردن یک مزیت ناعادلانه چیزی است که می توانیم آن را حمله SQL بنامیم. تزریق اسکریپت مخرب SQL به یک پایگاه داده همان چیزی است که ما تزریق SQL نامگذاری کردیم.

این حمله کاملاً رایج است و برای …

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>