5 راه برای بهینه سازی صرفه جویی در انرژی انتقال ابر | دانش مرکز داده

مهاجرت به ابر این پتانسیل را دارد کاهش مصرف انرژی از حجم کاری شما به طور چشمگیری. در واقع، مهاجرت ابرها می تواند مصرف انرژی را تا 65 درصد و انتشار کربن را تا 84 درصد کاهش دهد. با توجه به Accenture.

اما اینکه آیا واقعاً به نرخ‌های صرفه‌جویی انرژی مانند آن دست می‌یابید به نحوه اجرای استراتژی مهاجرت ابری خود بستگی دارد. انتقال محموله‌های کاری به فضای ابری، به‌طور خودکار هزینه کل انرژی کمتر یا ردپای کربن کمتری را تضمین نمی‌کند.

با رویکرد صحیح، استراتژی مهاجرت ابری شما می تواند اهداف صرفه جویی انرژی را پیش ببرد. به خواندن نکات و بهترین روش‌ها در مورد بهینه‌سازی کاهش انرژی در حین و پس از انتقال بار کاری به فضای ابری ادامه دهید.

چگونه ابر در مصرف انرژی صرفه جویی می کند

قبل از اینکه به روش‌های خاص نگاه کنیم، بیایید روش‌های اصلی صرفه‌جویی در انرژی را در فضای ابری نسبت به استراتژی‌های میزبانی داخلی بحث کنیم.

دلیل اصلی صرفه جویی در مقیاس است. در فضای ابری، بیشتر بارهای کاری روی سرورهای مشترک در مراکز داده اجرا می‌شوند که چیزی شبیه به آن هستند 200000 فوت مربع هر کدام در اندازه هنگامی که در آن مقیاس کار می کنید، استفاده از انرژی با کارایی بیشتری نسبت به یک مرکز داده خصوصی یا اتاق سرور آسان تر می شود.

توانایی ارائه دهندگان ابر برای تامین انرژی پاک تر، مانند باد و خورشیدی, نسبت به بسیاری از کسب و کارها می توانند برای مراکز داده خصوصی تهیه کنند نیز یک مزیت است. ممکن است مصرف کل انرژی را کاهش ندهد، اما منجر به انرژی پاک تر و انتشار کمتر کربن می شود.

بهینه سازی صرفه جویی در انرژی در طول مهاجرت ابر

اما باز هم، اگرچه انتقال بارهای کاری به ابر عموماً منجر به کاهش مصرف انرژی می شود، میزان پس انداز شما دقیقاً به نحوه انتقال بارهای کاری و نحوه پیکربندی آنها برای عملکرد پس از مهاجرت بستگی دارد. برای بهینه سازی مصرف انرژی، استراتژی هایی مانند زیر را در نظر بگیرید.

فراتر از ماشین های مجازی ابری فکر کنید

افزایش و تغییر بار کاری از سرورهای داخلی به ماشین‌های مجازی مبتنی بر ابر ساده‌ترین راه برای مهاجرت به ابر است. اما ممکن است این رویکرد کم مصرف ترین نباشد.

انواع دیگر سرویس‌های ابری و تکنیک‌های استقرار – مانند توابع و کانتینرهای بدون سرور – می‌توانند صرفه‌جویی بیشتری در مصرف انرژی داشته باشند، زیرا باعث می‌شوند حجم کاری دقیقاً به اندازه کافی منابع لازم را مصرف کند. با ماشین های مجازی، زمانی که حجم کاری شما واقعاً درخواست ها را انجام نمی دهد، می توانید ماشین های مجازی را در حال اجرا نگه دارید، که منجر به هدر رفتن انرژی می شود.

یکپارچه سازی و با اندازه مناسب ماشین های مجازی ابری

البته، انتقال همه بارهای کاری خود به توابع یا کانتینرهای بدون سرور همیشه امکان پذیر نیست. برخی ممکن است مجبور شوند در VM ها باقی بمانند.

اگر این کار را انجام دادند، مطمئن شوید که VM ها را با انتقال بارهای کاری متعدد به یک نمونه VM مشترک که در آن الزامات عملکرد و امنیت اجازه می دهد، یکپارچه کنید. شما همچنین باید نمونه های VM خود را به اندازه مناسب تنظیم کنید، به این معنی که اطمینان حاصل کنید که آنها تخصیص منابع بهینه را برای حجم کاری شما دارند.

هر دوی این استراتژی ها با به حداقل رساندن ظرفیت هدر رفت ماشین مجازی به صرفه جویی در مصرف انرژی کمک می کنند. به عنوان یک امتیاز، آنها احتمالاً در پول شما نیز صرفه جویی می کنند.

از مناطق در دسترس عاقلانه استفاده کنید

ارائه دهندگان ابری به مشتریان اجازه می دهند چندین منطقه در دسترس را برای اکثر انواع بارهای کاری پیکربندی کنند. انجام این کار، قابلیت اطمینان بارهای کاری را با انعکاس آنها در چندین مرکز داده افزایش می دهد.

اگر به سطوح بالایی از در دسترس بودن نیاز دارید، تنظیم چندین منطقه در دسترس هنگام مهاجرت به ابر منطقی است. اما از منظر صرفه جویی در انرژی (بدون ذکر جنبه مالی)، مناطق در دسترس بیش از حد مشکل ساز هستند زیرا هر منطقه اضافی اساساً مصرف انرژی بار کاری شما را دو برابر می کند.

برای صرفه جویی در مصرف انرژی، از یک استراتژی جایگزین برای اطمینان از قابلیت اطمینان حجم کار استفاده کنید، مانند “چراغ خلبانرویکرد ” (که بر اساس آن یک نسخه پشتیبان از بارهای کاری خود را در یک منطقه در دسترس بودن ثانویه یا منطقه ابری نگه می دارید، اما در واقع آنها را نمی چرخانید مگر اینکه منطقه اولیه با شکست مواجه شود).

از انتقال داده های کم انرژی استفاده کنید

اگر حجم بسیار زیادی داده برای انتقال به ابر دارید، ممکن است وسوسه شوید که از آن استفاده کنید رسانه فیزیکی که ارائه دهندگان ابری برای این منظور ارائه می دهند. با کپی کردن داده‌های خود در دستگاه‌های فیزیکی و سپس ارسال آن‌ها به مرکز داده ابری، ممکن است بتوانید داده‌ها را با سرعت بیشتری نسبت به انتقال داده‌ها از طریق شبکه منتقل کنید.

با این حال، مگر اینکه واقعاً به سرعتی که این روش ارائه می دهد نیاز داشته باشید، در عوض با تکیه بر شبکه، مصرف انرژی را در طول مهاجرت ابری کاهش خواهید داد. انتقال داده ها از طریق شبکه مقداری انرژی مصرف می کند، اما نه به اندازه انتقال جعبه های داده فیزیکی صدها مایل.

ارائه دهنده ابر خود را ارزیابی کنید

آخرین اما نه کم‌اهمیت، حتماً پیش از مهاجرت به ابر، سابقه کارایی انرژی ارائه‌دهنده ابر خود را بررسی کنید. همه ابرهای عمومی اصلی تعهدات عمومی بلندی را به بهره وری انرژی و پایداری داده اند، اما وقتی به اعداد و ارقام فرو می روید، وعده ها همیشه به طور واضح با واقعیت مطابقت ندارند.

بنابراین، تکالیف خود را انجام دهید و تعیین کنید که تا چه حد ارائه‌دهنده ابر آینده شما می‌تواند از ادعاهای خود در مورد صرفه‌جویی در انرژی قبل از مهاجرت به پلتفرم پشتیبانی کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  آكامای می گوید این مشكلات را برطرف كرده است كه چندین وب سایت را تحت تأثیر قرار داده است