5 خبر برتر مرکز داده این هفته: 9 ژوئن 2023 | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت، به شما ارائه می‌دهد.

برای به روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

1. دولت های فدرال، ایالتی و محلی دسترسی به GPT-4 را دریافت می کنند

مشتریان Azure دولت مایکروسافت – از جمله وزارت وزارتخانه، وزارت انرژی و ناسا – به زودی می توانند از مدل GPT-4 OpenAI برای پاسخ به سؤالات تحقیقاتی، تولید کد، و خلاصه کردن گزارش های میدانی استفاده کنند.

پس از اینکه کارکنان سامسونگ به طور تصادفی اطلاعات حساس شرکت را از طریق ChatGPT در آوریل فاش کردند و نگرانی‌های امنیتی را برطرف کردند، مایکروسافت ادعا کرد که داده‌های جمع‌آوری‌شده از کاربران دولتی Azure برای آموزش مدل‌های هوش مصنوعی استفاده نخواهد شد.

2. معامله با AI Tracking چیست؟

در دیگر اخبار AI/ML، هوش مصنوعی راه خود را به نرم افزار بهره وری دیجیتال باز می کند. واشنگتن پست روز پنجشنبه روند جدیدی در ابزارها و اپلیکیشن‌های محل کار گزارش کرد که از هوش مصنوعی برای مبارزه با فرسودگی شغلی، کاهش سطح استرس و افزایش بهره‌وری و تعامل استفاده می‌کنند.

مطالب پیشنهادی  شرکت ها به رشد نمایی در حملات log4jshell مراجعه کنید

با این حال، همانطور که اغلب در نظارت بر بهره‌وری اتفاق می‌افتد، طرف مقابل این ابزارها جذابیت کمتری دارد، زیرا شرکت‌ها از داده‌های ردیابی برای توجیه شکست‌های خود و توجیه کاهش و اخراج کارکنان استفاده می‌کنند.

3. Bain Capital می خواهد Chindata را خصوصی کند

در بحبوحه افزایش تقاضا برای مرکز داده و خدمات ابری، شرکت سرمایه گذاری خصوصی Bain Capital قراردادی 2.93 میلیارد دلاری برای خصوصی کردن اپراتور مرکز داده چینی Chindata پیشنهاد کرده است. به گفته رویترز، “پیشنهاد Bain هر سهم سپرده گذاری آمریکایی از Chindata را 8 دلار ارزیابی می کند که نشان دهنده حق بیمه بیش از 27٪ نسبت به آخرین قیمت بسته شدن آن است.”

4. مراکز داده ویرجینیا، مکان های تاریخی را تهدید می کند

ساخت مرکز داده جدید در روستایی ویرجینیا، از جمله توسعه عظیم «دروازه دیجیتال» از Compass و QTS، می‌تواند مکان‌ها و مکان‌های مهم دوران جنگ داخلی مرتبط با تاریخ برده‌داری و رهایی را تحت تأثیر قرار دهد. طبق یک گزارش، پروژه دروازه دیجیتال می‌تواند «تأثیر نامطلوبی» بر این مکان‌های تاریخی داشته باشد، زیرا منظره‌ای که قبلاً حفظ شده را تغییر می‌دهد و باعث نگرانی محافظان تاریخی مناطق می‌شود.

5. ارائه دهنده مرکز داده فایل های Cyxtera برای ورشکستگی

پس از گذراندن ماه‌ها به دنبال خریدار، Cyxtera Technologies ارائه‌دهنده کولو (به‌طور غیرمنتظره) برای فصل 11 ورشکستگی اعلام کرد. این شرکت مستقر در فلوریدا قصد دارد از طریق یک توافق نامه از پیش بسته بندی شده با وام دهندگان – با امید به اینکه در نهایت سودآوری پیدا کند، ساختار خود را بازسازی کند.

مطالب پیشنهادی  موقعیت مکانی IaaS در مقابل عمومی Cloud IaaS | دانش مرکز داده

سال گذشته، Cyxtera در 60 مکان و بیش از 2300 مشتری زیان خالص 355.1 میلیون دلاری را تجربه کرد. قابل ذکر است، از این 60 مکان، بیش از یک سوم از سایر ارائه دهندگان مرکز داده، از جمله 15 مورد از Digital Reality، اجاره شده است.

دیگر مرکز داده بزرگ این هفته در DCK خوانده می شود

تفاوت بین مدل های تولید ODM و OEM چیست؟ با وجود کلمات اختصاری بسیار زیاد در صنعت مرکز داده، گاهی اوقات تمایز بین آنها ممکن است دشوار باشد. در اینجا، ما دو مدل تولید محبوب – ODM و OEM – را تعریف کرده و ویژگی‌های متمایز آن‌ها را تجزیه می‌کنیم.

آیا مراکز داده زیر آب واقعاً کاربردی هستند؟ آیا مرکز داده بعدی شما در زیر آب قرار خواهد گرفت؟ علیرغم علاقه روزافزون به مراکز داده زیر آب، این امکان وجود دارد که هرگز به یک گزینه واقعی تبدیل نشوند. دریابید که چرا شرکت‌هایی مانند مایکروسافت امیدوار هستند – و چرا بسیاری از کارشناسان صنعت شک دارند.

مرکز داده کولوکیشن در مقابل مرکز داده خصوصی: کدام یک برای شما مناسب است؟ این یک سوال همیشگی است: کجا باید داده های خود را ذخیره کنید؟ در این راهنما، کریستوفر توزی، مشارکت‌کننده عادی DCK، مزایا و معایب کولوکیشن را برای میزبانی بارهای کاری شما ارزیابی می‌کند.

این همه برای این هفته است. کدام یک از این داستان ها برای شما مهمتر است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور