5 خبر برتر مرکز داده این هفته: 7 ژوئیه 2023 | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت، به شما ارائه می‌دهد.

برای به روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

1. راه اندازی برای استفاده از هوش مصنوعی برای توسعه فناوری انرژی پاک جدید

استارتاپ Orbital Materials مستقر در لندن، کاربرد جدیدی از هوش مصنوعی مولد را اعلام کرد: برای سرعت بخشیدن به توسعه فناوری های انرژی پاک و شناسایی مواد جدید انرژی سبز. در حالی که هنوز در مراحل اولیه توسعه است، هدف طراحی هوش مصنوعی است که بتواند فرمول هایی را برای محصولات پایدار و کربن کارآمد پیدا کند – از سوخت جت گرفته تا توربین های بادی.

2. آیا دستورالعمل‌های امنیت ابری فروشندگان خوب هستند؟

همانطور که امنیت ابری اهمیت فزاینده ای پیدا می کند، معماران امنیتی برای توسعه یک “طراحی بزرگ” برای محافظت از یک املاک ابری به منابع یادگیری و اسناد فروشندگان تکیه می کنند. کلاوس هالر مزایا و معایب راهنماها و منابع امنیتی ابری را که توسط AWS، Microsoft Azure و Google Cloud ارائه شده‌اند را تجزیه و تحلیل می‌کند و تعیین می‌کند که چقدر برای معماران تازه کار و باتجربه ارزش دارند.

مطالب پیشنهادی  محدودیت های تراشه ایالات متحده در چین: تماس درست، زمان اشتباه | دانش مرکز داده

3. ایالات متحده دسترسی چین به خدمات رایانش ابری را محدود می کند

دولت ایالات متحده پیشنهاد می کند دسترسی چین به خدمات رایانش ابری محبوب، از جمله AWS و Microsoft Azure را محدود کند. طبق گزارشی از وال استریت ژورنال، این ارائه دهندگان ابری قبل از ارائه خدمات به شرکت های چینی در حوزه هوش مصنوعی به مجوز دولت ایالات متحده نیاز دارند. این اقدام در حالی صورت می‌گیرد که تنش‌ها – فناوری و غیره – بین ایالات متحده و چین همچنان در حال تشدید است. روز دوشنبه، چین محدودیت‌های مربوط به فناوری خود را برای محدود کردن صادرات فلزات مورد استفاده در صنایع تراشه، وسایل نقلیه الکتریکی و دفاعی اعمال کرد.

4. TSMC تامین‌کننده سخت‌افزار فناوری اطلاعات را به دلیل نقض پرهزینه مقصر می‌داند

TSMC (یکی از بزرگترین تامین کنندگان نیمه هادی اپل) پس از کشف یک نقض عمده سیستم در پنجشنبه گذشته، یکی از تامین کنندگان سخت افزار IT شخص ثالث خود را مقصر دانسته است: Kinmax Technology. Kinmax که مایکروسافت، سیسکو و HPE را نیز خدمات رسانی می‌کند، حادثه امنیت سایبری خود را تجربه کرد که اطلاعاتی در مورد تنظیمات و پیکربندی سرور TSMC به بیرون درز کرد. به نوبه خود، نقض داده ها TSMC را در معرض باج 70 میلیون دلاری از گروه باج افزار LockBit قرار داده است.

5. آمازون در مراکز داده اوهایو سرمایه گذاری می کند

در کنار سرمایه‌گذاری‌های مستمر در بازار همیشه داغ مرکز داده ویرجینیا، آمازون این هفته برنامه‌های خود را برای سرمایه‌گذاری نزدیک به 8 میلیارد دلار برای گسترش عملیات مرکز داده خود در مرکز اوهایو طی شش سال آینده اعلام کرد. اعلام آمازون به دنبال برنامه های اخیر رقبای گوگل و اینتل برای ساخت مرکز داده و تاسیسات نیمه هادی در کلمبوس و لنکستر، اوهایو است.

مطالب پیشنهادی  سرمایه گذاری چند میلیارد دلاری مایکروسافت در OpenAI | دانش مرکز داده

مرکز داده بزرگ دیگر در DCK می خواند

برون سپاری مرکز داده: راهنمای جامع DCO. گزینه های برون سپاری مرکز داده خود را وزن می کنید یا به دنبال ارائه دهنده DCO هستید؟ در این راهنما، مزایا، چالش‌ها و رویکردهای برون‌سپاری مدیریت مرکز داده را پوشش می‌دهیم.

چگونه تغییر آب و هوا بر مکان مراکز داده تأثیر می گذارد. در سال های آینده، گرم شدن سریع آب و هوای جهانی تأثیرات قابل توجهی بر بازار مراکز داده خواهد داشت. با در نظر گرفتن این موضوع، کریستوفر توزی، مشارکت‌کننده DCK به عوامل مرتبط با آب و هوا که باید هنگام انتخاب مکان‌های مرکز داده آینده در نظر گرفته شود، نگاه می‌کند.

این همه برای این هفته است. کدام یک از این داستان ها برای شما مهمتر است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور