5 خبر برتر مرکز داده این هفته: 23 ژوئن 2023 | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت، به شما ارائه می‌دهد.

برای به روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

1. اطلاعیه های هوش مصنوعی در کنفرانس کشف HPE

اگر یک شرکت فناوری اطلاعات مربوط به هوش مصنوعی را اعلام نکند، یک شرکت فناوری است؟ مانند همتایان خود (دل، انویدیا، لنوو) در فضای مرکز داده، شرکت Hewlett Packard نمی‌توانست از سرویس ابری ابر رایانه‌ای جدید هوش مصنوعی در کنفرانس سالانه Discover خود در لاس وگاس پرده برداری نکند. HPE GreenLake برای مدل‌های زبان بزرگ (LLM) «سازمان‌ها را در هر اندازه‌ای قادر می‌سازد تا پروژه‌های هوش مصنوعی را بدون هزینه و پیچیدگی خرید، نصب و مدیریت سخت‌افزارهای خاص هوش مصنوعی دنبال کنند».

2. جمع‌آوری‌های جمع‌آوری شده در جمع‌آوری‌ها: بررسی درآمدهای مرکز داده Q1

از درگیری های ژئوپلیتیکی گرفته تا شکست های زنجیره تامین، سه ماهه اول سال 2023 برای کسانی که در فضای مرکز داده بودند پر از فراز و نشیب بود. در این جمع بندی درآمد – و چه کسی جمع بندی را دوست ندارد! – پوجا شاه وضعیت عملکرد ابر مقیاس‌کننده‌ها، فروشندگان و کلوها را ارزیابی می‌کند و برای بقیه سال پیش‌بینی می‌کند.

مطالب پیشنهادی  افزایش 56 درصدی فروش ماهانه TSMC به دلیل کاهش سرعت فناوری Chip Giant Weathers | دانش مرکز داده

3. اینتل 50 میلیارد دلار برای تراشه ها اعلام کرد

اینتل که از سیل یارانه های دولتی تشویق شده بود، این هفته بیش از 50 میلیارد دلار سرمایه گذاری در کارخانه های جدید تراشه در لهستان، آلمان و اسرائیل اعلام کرد. به طور کلی، سازندگان تراشه (از اینتل تا TSMC) از رقابت بین المللی اخیر برای جذب تجارت خود سود می برند. بسته یارانه ای آلمان به تنهایی برای اینتل تقریباً 10 میلیارد یورو ارزش دارد.

4. طرح بازنشستگی معلمان بروکفیلد، انتاریو، قطب نما را دریافت می کند

در اوایل این ماه، ما در مورد یک جنگ مزایده داغ بین Brookfield Infrastructure Partners و DigitalBridge Group بر سر پایگاه داده قطب‌نما مستقر در دالاس گزارش دادیم. اکنون، به نظر می رسد که یک برنده نامگذاری شده است: بروکفیلد (در کنار طرح بازنشستگی معلمان انتاریو) Compass را با مبلغی “نامشخص” خریداری خواهد کرد. با فرض عدم وجود مشکل، شرکت ها پیش بینی می کنند که معامله تا پایان سال بسته شود.

5. خلاصه ویدیویی از Data Center World 2023

دنیای مرکز داده امسال را در آستین، تگزاس از دست داده اید یا به دنبال تجربیات یادگیری بیشتر مبتنی بر صنعت هستید؟ ما شما را با خلاصه‌های ویدئویی از برخی از پرحاشیه‌ترین گفتگوهای رویداد پوشش داده‌ایم:

  • فروشنده مدیریت انرژی Eaton جزئیات محصولات، تعهد به پایداری و برنامه های آینده در صنعت مرکز داده را ارائه می دهد.
  • دانش مرکز دادهاستیون هیل با جیانیس بوشنر از فینیکس کنتاکت درباره کلیپکس WIRE Assist شرکت صحبت می کند.
  • بوشنر پس از مکالمه خود با هیل، توضیح گام به گام آماده سازی سیم و فرآیندهای سیم کشی را با Clipx WIRE Assist ارائه می دهد.
  • Vlad Galabov از Omdia و Kumaran Siva از AMD در مورد عناصری که به یک تجربه محاسباتی بهینه کمک می کنند، از جمله عملکرد، امنیت و کارایی بحث می کنند.


مرکز داده بزرگ دیگر در DCK می خواند

مرکز داده PUE چیست؟ تعریف اثربخشی مصرف برق. در این توضیح فنی در مورد نکات اولیه PUE (کارآیی مصرف انرژی) در مراکز داده، خواهید آموخت که چرا اثربخشی مصرف برق مهم است، جیره ایده آل PUE و استراتژی هایی برای کاهش PUE مرکز داده شما.

از چمن من پیاده شوید … ای دیتا سنترهای دیوانه! سرانجام، پس از مواجهه با معترضان NIMBY در DICE Bisnow، بیل کلیمن به این موضوع فکر می‌کند که مراکز داده کجا نتوانسته‌اند به نگرانی‌های جامعه رسیدگی کنند و چگونه برای همسایگی بهتر کار می‌کنند. کلیمن می نویسد: «امیدوارم یکی از جوامع مخالف مراکز داده این مطلب را بخواند زیرا من یک پیام صریح دارم: حق با شماست. و همه نگرانی های شما معتبر است.»

این همه برای این هفته است. کدام یک از این داستان ها برای شما مهمتر است؟ در قسمت نظرات پایین ما را آگاه کنید!

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور
مطالب پیشنهادی  هوش مصنوعی در حال شکوفایی است - ردپای کربن آن نیز | دانش مرکز داده