5 خبر برتر مرکز داده این هفته: 22 سپتامبر 2023 | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت، به شما ارائه می‌دهد.

برای به روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

روز دوشنبه، AMD یک تراشه جدید برای برآوردن نیازهای محاسباتی لبه مشتریان سازمانی خود منتشر کرد. پردازنده جدید سری AMD EPYC 8004 (با نام رمز Siena) به دلیل نیاز فزاینده برای نزدیک‌تر کردن قدرت محاسباتی و ذخیره‌سازی به کاربران، به طور خاص برای مراکز داده لبه‌ای با محدودیت فضا و توان ساخته شده است.

یک روز پس از معرفی تراشه AMD، اینتل کنفرانس Innovation 2023 خود را آغاز کرد. در این رویداد، اینتل همکاری با Dell در سرورهای جدید هوش مصنوعی را برجسته کرد. راه اندازی Intel Developer Cloud برای ساخت، استقرار و آموزش مدل های هوش مصنوعی؛ و یک پردازنده سرور جدید و نسل بعدی Xeon.

پرزیدنت بایدن این هفته سفر خود به ویتنام را با توافقی دوجانبه به پایان رساند که «به دنبال افزایش ظرفیت [Vietnam’s] اکوسیستم نیمه هادی.” به عنوان بخشی از این توافق، ایالات متحده به ویتنام 2 میلیون دلار بودجه اولیه برای رفع کمبود استعدادهای مهندسی که مانع رشد کشور به عنوان نیروگاه نیمه هادی می شود، ارائه می دهد.

مطالب پیشنهادی  هوش مصنوعی با داده‌های تجاری ترکیب می‌شود در نهایت می‌تواند زنجیره‌های تامین ناهموار را هموار کند | دانش مرکز داده

Globe Telecom در حال پیشبرد برنامه هایی برای تاسیس مرکز داده 124 مگاواتی در شهر Quezon، فیلیپین است که تا سال 2025 عملیاتی شود. این حرکت همچنین فیلیپین را به عنوان یک جایگزین بالقوه برای سنگاپور و هنگ کنگ برای افرادی که به دنبال گزینه های اتصال و ظرفیت در منطقه APAC هستند قرار می دهد.

شورای شهر نیو آلبانی پردیس 3.5 میلیارد دلاری مرکز داده AWS را تایید کرده است و حضور آمازون در منطقه اوهایو را بیشتر گسترش می دهد. با تکمیل برنامه ریزی شده تا سال 2030، مراکز داده جدید از خدمات کامپیوتری، تجهیزات شبکه و فناوری AWS پشتیبانی خواهند کرد. گسترش AWS در اوهایو به عنوان یکی از بزرگترین سرمایه گذاری های شرکتی در بخش خصوصی ایالت، بر نقش محوری این شرکت در رشد مستمر سیلیکون هارتلند تاکید می کند.

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور