5 خبر برتر مرکز داده این هفته: 15 سپتامبر 2023 | دانش مرکز داده

از آنجایی که اخبار مرکز داده سریعتر از همیشه در حال حرکت هستند، ما می خواهیم این کار را برای متخصصان مرکز داده آسان کنیم تا سر و صدا را کاهش دهند و مهم ترین داستان های هفته را پیدا کنند.

خلاصه اخبار دانش مرکز داده آخرین اخبار و پیشرفت‌ها را در صنعت مرکز داده – از سرمایه‌گذاری و ادغام گرفته تا تهدیدات امنیتی و روندهای صنعت، به شما ارائه می‌دهد.

برای به روز ماندن در مورد همه مراکز داده، در خبرنامه Data Center Knowledge مشترک شوید تا محتوا را مستقیماً به صندوق ورودی خود دریافت کنید.

هزینه های بالای زندگی، افزایش نرخ بهره و آشفتگی های ژئوپلیتیکی سرانجام پس از یک دوره رشد قوی به صنعت ذخیره سازی دامن زد. در سه ماهه دوم، درآمد فروش سرور تقریباً 12 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و پیش‌بینی‌ها پیش‌بینی می‌کنند که تا پایان سال رکود بیشتری داشته باشد. تحلیلگران رشد درآمد منفی را برای سرورهای سازمانی و ذخیره سازی در سال 2023 پیش بینی می کنند – با امید به بهبود در سال 2024.

جدیدترین مرکز داده تلفن همراه Verizon، وسیله نقلیه Mobile Onsite Network-as-a-Service (NaaS)، به عنوان یک مرکز داده قابل حمل برای ارائه “5G، محاسبات لبه، امنیت، و اتصال به مکان هایی که به آن نوع نیاز دارند خدمت می کند. سرویس.” با استفاده از قابلیت‌های پردازش داده‌های محلی برای کاهش تأخیر و مدیریت کارآمد داده‌ها، خودرو ممکن است در آزمایش برنامه‌های کاربردی سازمانی، انجام بازرسی‌های پل و معدن و بررسی زمین‌های کشاورزی موارد استفاده داشته باشد.

مطالب پیشنهادی  قطعی بزرگ فناوری با پیمان داده اتحادیه اروپا و ایالات متحده جلوگیری می شود | دانش مرکز داده

در کنار آنچه که احتمالاً بزرگترین عرضه اولیه عمومی سهام سال خواهد بود، Arm Ltd. تغییر به سمت یک “رویکرد هدفمند” جدید در استراتژی طراحی تراشه خود را برجسته می کند. هدف این حرکت آرم بهره‌برداری از رشد شرکت‌ها در فضاهای رایانش ابری و اینترنت اشیا است و این شرکت را به عنوان رقیبی برای مشتریان تراشه‌ساز خود قرار می‌دهد.

به دنبال روند انتقال مراکز داده به ساختمان‌های اداری خالی، Compass Datacenters دفتر مرکزی سابق Sears را در هافمن استیتز، ایلینوی خریداری کرد. مسئولان دهکده امیدوارند که این خرید به سرمایه گذاری ها و مشاغل در حومه شیکاگو کمک کند.

غول‌های فناوری از جمله مایکروسافت و گوگل در نتیجه توسعه و استفاده از مدل‌های پیشرفته هوش مصنوعی، با افزایش مصرف آب، به‌ویژه در مناطق عمده مراکز داده، مواجه هستند. AP با تکیه بر تحقیقات دانشگاه کالیفرنیا، ریورساید، گزارش داد که ChatGPT پرطرفدار تقریباً 500 میلی لیتر آب برای هر 5 تا 50 درخواست یا سؤال استفاده می کند – بسته به فصل و مکان سرور. همانطور که ابزارهای هوش مصنوعی مولد محبوب تر می شوند، چگونه مصرف آب و اثرات زیست محیطی مرتبط با آن را بررسی خواهیم کرد؟

سئو PBN | خبر های جدید سئو و هک و سرور