5 اسرار برنامه های تلفن همراه مبتنی بر موقعیت مکانی که باید بدانید

عکس پروفایل نویسنده

Foursquare احتمالاً اولین استارتاپ تفریحی بود که خدمات مبتنی بر مکان را به بازار انبوه معرفی کرد. بعداً ، Pokémon GO به موجی از ایده های برنامه بازی واقعیت افزوده دامن می زد ، استارت آپ هایی با یک تماس محلی ، دوباره مورد توجه قرار گرفتند. چه ایده های برنامه های مبتنی بر مکان می توانند راه حل نرم افزاری شما را تقویت کنند یا به راه اندازی شما دامن بزنند؟ بیایید بفهمیم!

برنامه های تلفن همراه مبتنی بر مکان چیست؟

برنامه های خدمات مبتنی بر مکان / برنامه های آگاه از موقعیت مکانی ، برنامه هایی هستند که بسته به موقعیت مکانی کاربر با شناسایی GPS یا داده های برج سلول و Wi-Fi ، خدمات مختلفی را ارائه می دهند.

نحوه ایجاد یک برنامه مبتنی بر مکان

توسعه برنامه های مبتنی بر مکان باید با درک اهدافی که دنبال می کنید و وظیفه تجاری که می خواهید حل کنید ، آغاز شود. با این حال ، برخی از ویژگی های مشترک برای استفاده وجود دارد:

کاربران باید بتوانند موقعیت مکانی خود را شناسایی کرده و آن را با دیگران به اشتراک بگذارند. این راه حل باید اندازه گیری فاصله بین اشیا ((پیدا کردن نزدیکترین فروشگاه ، کافه ، رستوران و غیره) را داشته باشد. این برنامه باید شامل نقشه های داخلی با ویژگی ناوبری باشد ، تا کاربران بتوانند سریعترین راهها را برای رسیدن به مقصد خود پیدا کنید.

برای ساختن یک برنامه مبتنی بر مکان ، که کاربران را به خود علاقه مند می کند و آنها را به خود مشغول می کند ، باید درباره عملکردهای لازم ، ویژگی های اصلی برای حل نیازهای کسب و کار خود ، داده ها تصمیم بگیرید