4 چالش عملکرد Elasticsearch و نحوه حل آنها

Scaling Elasticsearch

Elasticsearch یک موتور جستجو و تجزیه و تحلیل NoSQL است که استفاده از آن برای تجزیه و تحلیل گزارش، جستجوی متن، تجزیه و تحلیل بلادرنگ و موارد دیگر آسان است. گفته شد، زیر کاپوت Elasticsearch یک سیستم پیچیده و توزیع شده با اهرم های زیادی برای دستیابی به عملکرد مطلوب است.

در این وبلاگ، راه‌حل‌هایی را برای چالش‌های رایج عملکرد Elasticsearch در مقیاس از جمله نمایه‌سازی آهسته، سرعت جستجو، اندازه خرده و فهرست، و چند اجاره‌ای بررسی می‌کنیم. بسیاری از راه‌حل‌ها از مصاحبه و گفتگو با رهبران مهندسی و معمارانی که تجربه عملی در اجرای سیستم در مقیاس دارند، نشات می‌گیرد.

چگونه می توانم عملکرد نمایه سازی را در Elasticsearch بهبود بخشم؟

هنگام برخورد با حجم کاری که توان نوشتن بالایی دارند، ممکن است لازم باشد Elasticsearch را تنظیم کنید تا عملکرد نمایه سازی را افزایش دهید. ما چندین روش برتر را برای داشتن منابع کافی برای نمایه سازی ارائه می دهیم تا این عملیات بر عملکرد جستجو در برنامه شما تأثیر نگذارد:

  • فاصله بازخوانی را افزایش دهید: Elasticsearch داده‌های جدیدی را برای جستجو با به‌روزرسانی فهرست در دسترس قرار می‌دهد. زمانی که فهرستی در 30 ثانیه گذشته درخواستی را دریافت کرده باشد، بازخوانی ها به طور خودکار در هر ثانیه انجام می شوند. برای رزرو منابع بیشتر می توانید فاصله بازخوانی را افزایش دهید…