3 چیزی که از خلاقان حرفه ای درباره امید آنها به هوش مصنوعی آموختیم

در طول 18 ماه گذشته، هوش مصنوعی کار بسیاری از متخصصان خلاق را تقویت کرده و الهام گرفته است. در عین حال، بسیاری از تأثیرات این فناوری بر شغل و کار خود نگران هستند. تیم‌های مسئولیت‌پذیر تجربه کاربر هوش مصنوعی (RAIUX) و فناوری و جامعه ما این نگرانی‌ها را دنبال می‌کنند تا این فناوری نوظهور را حتی مفیدتر و متناسب با نیازهای خلاقان کنند.

به عنوان بخشی از این، ما با 17 متخصص خلاق صحبت کردیم تا در مورد کار آنها بحث کنیم، نگرانی های آنها را با هوش مصنوعی ژنرال شناسایی کنیم، و راه هایی برای طراحی محصولات برای حمایت از نیازهای آنها کشف کنیم. در سال گذشته با طراحان گرافیک، هنرمندان چندرسانه‌ای، انیماتورها، کارگردانان فیلم، طراحان صنعتی و نوازندگان صحبت کردیم تا تجربه اولیه آن‌ها را با هوش مصنوعی درک کنیم. در اینجا سه ​​چیز مهمی است که یاد گرفتیم:

  1. ابزارهای مولد هوش مصنوعی به افراد بیشتری توانایی بیان خود را می دهند. برای بسیاری از متخصصان خلاق، هوش مصنوعی مولد می‌تواند به سرعت مجموعه مهارت‌های شخصی خلاق را به گونه‌ای گسترش دهد که از فرآیند خلاقیت پشتیبانی می‌کند و توانایی آن‌ها برای بیان خود را تسهیل می‌کند.
  2. خلاق‌ها نمی‌خواهند هوش مصنوعی خود هنر بسازد – یا بخش‌هایی از فرآیند خلاقیت را که در آن برتری می‌کنند یا به موفقیت دست می‌یابند، انتخاب کنند. در حالی که اولین برداشت بسیاری از متخصصان خلاق، شگفتی از قدرت این ابزارها بود، مردم به وضوح می‌دانستند که نمی‌خواهند هوش مصنوعی این کار را برای آنها انجام دهد. فرآیند خلاقانه چیزی است که آنها را به ارمغان می آورد، و ابزارهای هوش مصنوعی ژنرال باید بدون در اختیار گرفتن مؤلفه خلاقیت مفید باشند.
  3. هوش مصنوعی می تواند به هنرمندان کمک کند تا کارهای غیر خلاقانه را مدیریت کنند و بر خلاقیت تمرکز کنند. جایی که ابزارهای هوش مصنوعی واقعا می توانند به هنرمندان و خلاقان کمک کنند، شامل برداشتن بار وظایفی است که مانع خلاقیت آنها می شود. در دهه های اخیر وظایف زیادی ظاهر شده است که خلاقیت را منحرف می کند. برای حفظ یک شغل خلاقانه موفق، از افراد خواسته می‌شود که بازاریابی، تبلیغات، رسانه‌های اجتماعی، همکاری، شبکه‌سازی، تولید، ویرایش و موارد دیگر را مدیریت و مدیریت کنند. متخصصانی که با آنها صحبت کردیم علاقه خود را به استفاده از ابزارهای هوش مصنوعی مولد ابراز کردند که به ساده‌سازی، تسریع و مدیریت مشاغل غیرخلاق مورد نیاز یک حرفه‌ای خلاق موفق کمک می‌کند – و همچنین کشف می‌کند که چگونه هوش مصنوعی می‌تواند کار خلاقانه آنها را تقویت کند.

ترسیم این نوع تفاوت‌ها و زمینه‌ها برای ما در طراحی محصولات مفید است. این ما را قادر می‌سازد اولویت‌های طراحی خود را ارتقا دهیم و فرصت‌هایی را برای حمایت از خلاقان حرفه‌ای به روش‌هایی که با نیازهای آن‌ها هماهنگ باشد، کشف کنیم. ما از متخصصان خلاقی که وقت خود را با ما صرف کردند و نظرات خود را به اشتراک گذاشتند سپاسگزاریم. برای شنیدن مستقیم از آنها این ویدیوی کوتاه را ببینید.