3 نکته از کنگره جهانی رسانه خبری WANIFRA

کنگره جهانی رسانه خبری WAN-IFRA در سال 2022 با وعده ارائه “مکالمات انتقادی در مورد آینده انتشار اخبار” بازگشت. شرکت کنندگان از سراسر جهان در ساراگوسا، اسپانیا گرد هم آمدند تا “صنعت روزنامه نگاری” را جشن بگیرند. همانطور که ویوین شیلر از مؤسسه آسپن در طول جشن روز جهانی خبر بسیار خوب بیان کرد – و در مورد چگونگی ساختن آموخته های گذشته برای کار به سمت آینده ای پایدارتر برای صنعت تأمل کرد.

برنامه و سخنرانان ناامید نشدند. موضوعات از نیاز فوری به بازسازی اعتماد در روزنامه‌نگاری، تا اهمیت درک و بهره‌گیری از مخاطبان کم‌خدمت، و استراتژی‌های نوآورانه برای رشد درآمد دیجیتال متغیر بود. انرژی و خوش بینی در ساراگوسا قابل لمس بود.

در طول این رویداد، Google News Initiative برخی از تحولات کلیدی در اروپا را اعلام کرد، از جمله:

این اولین باری بود که در کنگره حضور داشتم و از آشنایی بیشتر با شرکای انتشاراتی خود و همچنین شنیدن مستقیم کارشناسان صنعت بسیار لذت بردم. در اینجا برخی از پیشنهادات من در این سال آمده است:

نوآوری برای ناشران در هر اندازه در اولویت است

لیزا مک‌لئود، مسئول اصلی انتشارات در FT Strategies، مطمئن است که «نیاز، مادر اختراع است.» از ناشران بزرگ تا کوچک، لیزا از مشارکت ناشر در برنامه‌های انتقال دیجیتال مانند Table Stakes Europe و Digital Google استفاده کرد. برنامه رشد، به عنوان مدرکی مبنی بر اینکه نوآوری کلیدی برای آینده پایدار اخبار است.

ناشران اهرم های مختلفی را در مسیر خود به سمت درآمد دیجیتال می کشند

از Pierre Louette، مدیرعامل ناشر فرانسوی Les Echos، شنیدیم که محتوای خوب، ارائه شده در زمان مناسب به مخاطبان مناسب، همراه با تمرکز بر تنوع بخشیدن به جریان‌های درآمد، راه طولانی را برای ایجاد یک تجارت پایدار انجام می‌دهد. Les Echos، یک کسب‌وکار ۱۱۵ ساله، اکنون می‌بیند که بیشتر درآمدش از دیجیتال است.

تنوع برای رشد و کیفیت روزنامه نگاری صنعت خبر ضروری است

کتیا مورمان، بنیانگذار Equal Voice، یک گروه مدافع زنان در رسانه، دیدگاه خود را در مورد اینکه چرا تنوع برای آینده صنعت خبر بسیار مثبت است، ارائه کرد: «وقتی Equal Voice شروع به کار کرد، تنها 35 درصد از خوانندگان ما در Ringier زن بودند. . اکنون 50 درصد است. با تمرکز بر افزودن صداهای زنانه بیشتر به اتاق خبر خود، به مخاطبان کاملاً جدید و منبع درآمد بالقوه‌ای دست یافتیم.

من ساراگوسا را ​​با دیدگاهی تازه در مورد آینده اخبار ترک می‌کنم و از کارهای آینده دلگرم می‌شوم. از شرکای ناشر ما که پروژه‌های خارق‌العاده خود را در گوشه نوآوری ابتکار Google News به نمایش گذاشتند و همه کسانی که وقت گذاشتند و با تیم ما در محل ملاقات کردند، سپاسگزاریم.