3.6 میلیون وب سایت به دلیل آتش سوزی آفلاین شدند: ابر غیرمتمرکز چگونه از آن جلوگیری می کند

عکس پروفایل AlanJohn Hacker Noon

ارائه دهندگان Cloud Storage همیشه در کانون اختلافات بوده اند اما به دلایلی که در غیر این صورت می توان جلوی آنها را گرفت. باشد که باشد نقض دراپ باکس، رسوایی کمبریج آنالیتیکا، یا هک iCloud 2017، ابر متمرکز هرگز حافظ امن داده های خصوصی شما نبوده است اما ممکن است سرانجام راه حل عالی – ذخیره سازی ابر غیر متمرکز – را پیدا کنیم.

روز چهارشنبه ، 10 مارس 2021 ، فاجعه ای رخ داد OVHcloud – بزرگترین ارائه دهنده میزبانی در اروپا و سومین در جهان بر اساس سرورهای فیزیکی هنگام آتش سوزی در یک اتاق در مرکز داده SBG-2 OVHcloud در استراسبورگ ، فرانسه.

گزارش شده است که آتش سوزی SBG-2 را نابود کرد و به چهار اتاق از 12 اتاق در مرکز داده SBG-1 مجاور آسیب رساند. دو مرکز داده مجاور ، SBG-3 و SBG-4 ، صدمه ای ندیدند اما به عنوان یک اقدام پیشگیرانه خاموش شدند ، که منجر به راه اندازی مجدد وقت گیر تمام سیستم های آنها شد.

علت آتش سوزی هنوز مشخص نیست اما این حادثه باعث شداوایل 3.6 میلیون وب سایت برای آفلاین شدن از جمله یک وب سایت برای دولت فرانسه و مبادله ارز رمزنگاری شده.

این یک یادآوری تلخ است که الف ابر متمرکز از خطاهای سخت افزاری ایمن نیست علاوه بر نقض امنیت و حریم خصوصی. یک ابر متمرکز داده ها را در یک سرور ذخیره می کند بنابراین به یک نقطه واحد تبدیل می شود …